Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

inmax

"Ta tvoje zbraň zničí moji kyčel... bože!" :D Společně s Blbý a blbější nejlepší Carreyho komedie. ()

brzozin

Ubohá kokotina, kde Carrey neustále přesvědčuje všechny okolo, že je pitomý vulgární a vlezlý retardovaný buran, který ze sebe nepřetržitě dělá jakousi chodící karikaturu neschopnou pronést jedinou větu, která by byla myšlena vážně. Asi nejlepší scéna (vlastně jediná) je ta ve cvokhausu. Kdyby se celý film odehrával tam, bylo by to autentické. A jediná skutečně pravdivá a reálná hláška je: "Je už dlouho mentálně nemocný? - Od doby, co ho znám." ()

helrohir

Celkom dobrá komédia s Jimmom Carrey, ktorého mimika je proste nenapodobiteľná. Pri niektorých scénach som sa úprimne bavil, pri iných som sa však nudil a neprišli mi vôbec zábavné. Celkov hodnotím film kladne a nevadia mi ani opakované zhliadnutia. ()

anyonecek

Jim carrey mi opět sedl a u tohohle filmu musím dát za plný počet. Bylo zde sice pár slabších momentů, ale silně převažoval vtip a spousta dobrých hlášek. Dlouho jsem se tak dobře nepobavil u nějaké komedie. Úvodní scéna byla vynikající a po celou dobu úroveň neklesla, takže jen tak dál. ()

kubilov

Není třeba si nic nalhávat. Film stojí a padá s tím, jak moc se Jim Carrey snaží nebo ne. A ať už hledá ptáka ohniváka nebo "předstírá", že je blázen, je úžasný zážitek sledovat, jakýho idiota ze sebe dělá :D Ty jeho grimasy a pohyby se neokoukají snad ani po stém shlédnutí, o čemž se pokaždé předsvedčuji čím dál víc a víc. Ace Venturu beru jako jednu z nejvtipnějších komedií, s příjemnou stopáží a nepřekonatelným Jimem. ()

Brano

Jednotka mi nikdy veľmi nesadla a preto ju tiež hodnotím, ako priemernú komédiu s občasnými vtipnými scénami, ale bohužiaľ často sa to strieda tiež aj s tými trápnymi. Ku koncu to už začalo nudiť. Jim Carrey geniálny a rozhodne bez neho by som dal menšie hodnotenie. Druhé pokračovanie je o niečo lepšie. ()

horor2

Geniální a naprosto super komedie, pokud jste tedy jako Jim Carrey, který skoro všechno posere, aby nakonec odhalil krádež vločky ptákem ohnivákem :-) ()

HEED

Carrey ve své nejlepší formě. Dostatek vtipů s velmi zajímavým vyšetřováním jednoho ztraceného delfína. Ale kultovní zůstane stále Maska. ()

PlayEasy

Nu, sic jsme dali na Ace Venturu 3*, tak musíme říct, že se jedná o docela dost zábavnou, rozhodně originální a v některých okamžicích i napínavou podívanou. No, tak proč jsme tedy nedali aspoň ty 4*? Vysvětlení je jednoduché: Celé je to na nás až příliš "americky" bláznivé a ujeté a hlavní důvod je také bohužel protagonista filmu :-( My prostě Carreyho považujeme za obyčejného šaška, který patří do cirkusu, ale američtí producenti mu platí dost vysoké honoráře a ve filmu nás chvílemi dokonce štval! Courteney Cox je sice zaškatulkovaná jako Monica, ale právě ona je jedním z kladů tohoto filmu. Taky je škoda, že tvůrci nedali víc prostor detektivní zápletce a do ní neustále cpali nechutné vtípky. To ale nic nemění na tom, že jsme se luxusně pobavili. Opravdu se nám to líbilo. 65% ()

tavvva

Bohužel, tohle Jimovi nesedlo a celé to bylo spíš o násilném dělání ksichtů a šaškáren, které ale nějak dohromady netvořily celek se vším ostatním. ()

PAVLIS

Bohužel humor Ventury stojí z větší části jenom na bláznivém pitvoření se a ksichtění Carreyho a tenhle styl pro malé děti moc nemusím, takže pro mě až na výjimky nuda. Jedna z nejotravnější filmových postav, co jsem kdy viděl. 10.02.2023 - ČSFD 73% / 69% IMDb ()

JosefTomas

Navzdory mojí odolnosti v podobě neprůstřelné imunity (a to jsem jako malý žral Marťánky jako divý), se mě nějaká debilní rýma zmocnila. Proto jsem na doporučení :"Lehni si a pusť si nějaký film." sáhnul po osvědčené formuli v podobě ztřeštěného Jima Carreyho v době jeho ultimátního komba (Maska, Blbější a Ventura), kde jsem měl jeden výrazný rest. Výsledek zabavil, díky ucpanému nosu se neprokrvený mozek nemusel příliš zaobírat ztřeštěností příběhu a ta zbylá část si mohla užívat Carreyho naspeedovaný výkon totálního šulina. Výsledek je však příliš tuctový a krom Jima prakticky v ničem nikterak zajímavý (střelená zápletka moc nepřekvapuje a herecké obsazení se musí schovat v Jimově stínu). I tak jsem se ale bavil a pár smyslů ještě využil. Konkrétně: SLUCH při úžasném dabingu Tůmy a ZRAK pro obdiv vzhledového talentu Courteney Cox. ()

knihovna

Snažil jsem se, snažil, ale tohle není humor pro mě. Připadà mi to spíš smutné. Hlavní postava se chová jako idiot, ale musím uznat že je to idiot neobyčejně pohybově a mimicky nadaný. To je ovšem kdejaký šimpanz také. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)