Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Hezonja7

Dokonalá komedie, Jim Carrey se stává legendou, doufám že jeho obličeje si pudu pamatovat celý život, pokud máte volné odpoledne, je ideální příležitost si pustit bláznivého zvířecího detektiva který hledá ztraceného delfína. 80% ()

Drozdo57

Ja asi netuším, čo diváci chcú. Takže toto má červené hodnotenie? Fekálna komédia s nechutným, odporným, afektovaným Jimom Carreym? Vážne? Aj fekálny humor je zábavný, ak sa správne urobí. Ale na tomto nie je zábavné nič. ()

HellFireFery

Bláznivá komedie s Jimem Carreyem, který se v roli zvířecího detektiva Ace Ventury skutečně vyřádil. Mnohé scény a dialogy jsou nesmrtelné (zejména scéna v blázinci). Pokud se chcete pobavit, vypnout hlavu a užít si trochu té legrace, tak vřele doporučuji. ()

Valenta28

Perfektní. Jim Carrey - muj oblíbenec od pěti let :). S filmem Maska mě poprvé očaroval. Od té doby relativně často zkouknu další z jeho filmů. Dneska ten film dávaj na Prima Max, tak sem si na něj vzpomněl. ()

koza3

Dostal jsem chuť na nějakou parodickou ujetost a vedle Žhavých výstřelů a agenta WC40 je tohle jedna z největších pecek devadesátek v tomto žánru. S Jimem Carreym mám raději Blbý a blbější nebo Masku, ale ty ksichty a nečekané kreace co tady předvádí ho řadí na špici komediantské lóže. Celkem zajímavý příběh a vyústění hlavní zápletky (jo a taky výstřih Courteney) z toho tak dělá klenot mezi komediemi. ()

blazma

Famózní delikatesa. Bohužel tyto filmy mají problém, buď totiž milujete Jima Carreyho a jeho filmy.. nebo je nemáte rádi, takže já je miluju a miluju všechny jeho filmy. ()

Simako

Fakt hustě debilní komedie, ale dobrá!! Jedna z nejlepších. Jima zas tak nemusím, ale je otočka pozpátku a k tomu ještě zpomaleně, to je opravdu hustota!! no nic, přiznávám, že jsem se smál, přiznávám, že jsem se bavil..........přiznávám se, jsem Ray Finkel, tak si dejte pozor!! za čtyři!! ()

mr.sulas

Vždycky se neuvěřitelně rád podívám na tento snímek s hercem,který umí hrát nejen duchaplné filmové role,ale i nenáročné a rozhodně pobavení schopné komedie.Mistr grimasa Jim Carrey v tomto žánru podle nemá konkurenci! ()

Simon@

První film, v němž jsem měla tu čest poznat Jima Carreyho. Okamžitě mi bylo jasné, že ten chlap je blázen. A později, když jsem viděla i některé další z jeho filmů, utvrdilo mě to v mém přesvědčení ještě víc... =) ()

T.S.Garp

Když jsem Zvířecího detektiva viděl jako malý poprvé, samozřejmě mě Carrey svými držkami úplně okouzlil. Ted' jsem ho shlédl podruhé a můžu v klidu říct: "Ale jo, Acei, tři hvězdičky jsou jenom tvoje, zasloužíš si je." ()

"Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál." Tohle a spousta dalších gagů mne opravdu dostalo. Ten film není nijak zvlášť dobrý ve smyslu "zajímavý" a "náročný", ale rozhodně je super jen tak na podívání, na odreagování, na zasmání se. A samozřejmě zvířátka, ta byla skvělá! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)