Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

yaqwsx

Možná to nebylo zase tak špatné, možná to jenom pokazil Dejdarův dabing. Každopádně znovu tomu svůj čas věnovat nebudu. ()

teltri

Toto je pre mňa najlepší film s Jimom (Eternal Sunshine som ešte nevidel). Pri ňom som si úplne reálne uvedomil ako sme mi ľudia modernej civilizácie závislí na klamstve, na každodennom klamstve. Celá naša civilizcia, je to zvláštne, od nevinnej ohľaduplnosti až po účelové kariérne klamstvá. Je to až strašidelné. ()

rob_troy

Martin Dejdar - Jim Carrey. Dokonalá Carreyovská zábavná komedie ve které si každý přijde na své. Prolhaný, uslibovaný a především fantastický Jim jako rozvedený manžel a otec, který zanedbává svého syna jen kvůli své práci. Takových právníků být víc i u nás, no to by byla polízanice. ()

kiros179

Už jenom kvůli scéně, kdy jde Jim na onu poradu (ksichteeeeeee), viděl jsem jí snad 10x ale pokaždé se směju jak malé děcko. Jako odpůrce dabingu tady musím konstatovat, že Dejdar udělal výbornou práci. Jim Carrey je pro takovéto filmy jako dělaný. 75% ()

Benzinka

"Musela zaplatit 5 000 dolarů tomu zloději! Je tohle spravedlnost??!! Ne!! Vysoudil bych deset! " :))) S filmem Já, mé druhé já a Irena nejlepší Carreyovka.. Viděno 100x! Tento typ komedií mi naprosto sedí.. Zkrátka skvělé! ()

A_san

Jim je Jim. Se svým specifickým často obličejovým humorem. Tady ale padaly i dobré hlášky a film je příjemným posezením a odpočinutím si od těžkého dne. Bohužel to je verze pro starší dabing, v nové je Dejdarův hlas pro Carreyho spíše překážkou, díky níž zní Jim Carrey jako otravný fracek. ()

brzozin

Někdy si tak říkám, když koukám na televizní politické debaty, jak by byl svět krásný, kdyby alespoň jeden jediný den museli všichni lidé mluvit pravdu. Za tenhle originální a podnětný, bohužel nereálný nápad dávám dvě hvězdy. Za nic jiného nelze. ()

JosefTomas

Velice zdařilá komedie, ve které Jim Carrey exceluje a vydává vynikající výkon. Jeho hlášky vždy pobaví a bez něho by to bylo asi o polovinu slabší. 80% ()

helrohir

Solídny námet, vďaka ktorému sa vo filme vyskytne niekoľko fakt zábavných scén. Plus k tomu Carreyho okázalé kreácie, ktoré mi tiež dokážu občas vyčariť úsmev. Keby tam nebol Carrey, tak by bol tento inak dosť otrepaný film len podpriemernou zábavou. 50%, ()

ostravak30

Jeden z filmů, který by se prostě bez Jima Carreyho neobešel. Neumím si představit jiného "blázna", který by roli takto zvládl. Mimochodem to dokazuje i rejža, který se přiznal, že polovina skečů je tvořena improvizací J. C., což je uvedeno v zajímavostech a také scény běžící během titulků, kde je vidět, jak Carrey baví všechny kolem. Nicméně problém tohoto filmu a nejspíš i to, proč není lépe hodnocený a to nejen zde, ale i v zahraničí obecně je to, že právě Carrey je jeho největší přínos, ale i problém. Scény, kde se může vyřádit jsou nejen zábavné, včetně momentů, kdy musí sdělovat pravdu, ale jsou také jedinou zábavou filmu. Zbytek tedy razantně zaostává. Ocenit tak lze hlavně morální poselství filmu, kterých si ze snímku můžete vybrat víc, a dobrý konec. I tak jsem se ale pořádně pobavil a komedie je jednou z nejlepších prací J. Carreyho. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 81%, Audience Score - 75% | FDb.cz - 74.3% | Dost dobrá a velmi vtipná komedie s hezkým poselstvím. Přesto je to celé obalené v hrozném klišé i najivitě a konec....no samozřejmě...:-) Jim Carrey je s těmi ksichty fakt génius, a i když ho nějak extra v oblibě nemáme, tak nad Sandlerem a Stillerem u nás suverénně vede! Holt dobrá zábavka pro celou rodinu, která vám přeci jen něco řekne - právníci jsou lháři, lháři a nedá se jim věřit :-D 70% ()

cinema_cz

Film stojí a padá s hlavním představitelem. Scénář je přesně vykalkulovaný produkt s emotivními vrcholy podle příručky a morálním poselstvím, zřetelně čitelným i z těch nejzadnějších řad toho největšího kina. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 06/1997, str. 26) ()

OJan

Lhář, lhář je především skvělou one man show Jima Carreyho, který v roli advokáta, jenž nemůže den lhát exceluje. Sledovat jeho počínání, které vypadá jako 83 minut dlouhý nervový záchvat rozhodně nenechá výraz na vašem obličeji kamenným. Film navíc nabízí mix různých stylů humoru. Na jedné straně je zde totálně ujetý humor, doprovázený Carreyho nenapodobitelnými ksichty a extrémním, leč dokonalým přehráváním. Na straně druhé je tu pak k mání lehce sexuální humor, který navíc z úst hlavní postavy vždycky vyletí naprosto kulantně, což zapříčiňuje to, že se občas fakt nahlas a dlouze zasmějete. Podepřeno je to tím, že Carreyho postava je vlastně strašný smolař a svým způsobem i docela hajzl. To dodává snímku ještě o rozměr navíc. Navzdory tomu všemu musím říct, že kdybych film někdy viděl podruhé, tak si podobně jako napoprvé užiju pouze některé scény (například notoricky známý Carreyho souboj s propiskou). Finále snímku bylo přehnané. Se zbytkem filmu nekorespondovalo. A jediný, kdo tento počin vlastně nakonec táhnul byl jen Jim Carrey. Další postavy byly vcelku nevýrazné. |70%| ()

majk_n

Proč nemohl zůstat u dabingu J. Carreyho Bohdan Tůma, který byl skvělý a dalo se to Dejdarovi, který není skvělý ()

missaak

pro me prumerna televizni rodinna vec(mozna i komedie) na sobotni vecer, chtel sem dat jen dve ale pak se si vzpomel na par mist kde sem se bavil. Videt vic nez dvakrat je ale skoro moc. ()

TerP

Jim Carrey je prostě pan komik. Miluju jeho filmy a jeho osobnost. Film, který vypráví o špatném a zaneprázdněném otci, který zanedbává své dítě, je relativně zadobře se svou bývalou manželkou, tak ten získal moje sympatie jen díky Jimovi, který je jedinečný. Nikdo by tuhle roli nesvedl lépe než tenhle pan herec a komik. Čtyři hvězdičky. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším