Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (478)

Psema 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně svižná bondovka s vydařenou akcí, nádhernou bondgirl a solidním scénářem. Odhaluje se, kdo tahá ve SPECTRE za nitky a kdo je pouze malá ryba. Pokud člověk nepřemýšlí nad tím, proč Bonda nechají zabijáci vždy žít, aby mu vyžvanili celý plán a on je pak následně odkrouhnul, bude se skvěle bavit. Já se bavil. Connery je výborný a přesně dotvořil 007 tak, jak ho mám rád: Drsný, ale vtipný a schopný nadsázky. Navíc výbavička od Q ve stylovém kufříku ruluje (takovou bych taky chtěl). ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Bond se nám pěkně rozjíždí. Tahle bondovka je slušně sexualizovaná, až to místy připomíná nějakou erotickou komedii. Máme tu například dvě spoře oděné romky hádající se o chlapa, twerkující bříšní tanečníci a ruskou agentku Romanovovou, která se brzy stane oddanou milenkou drsňáckého Bonda. Film je spíš pro pány. Kromě až uslintaných fantazií tu máme fajn cestování (Istanbul, Orient Express...) doplněnou o fajn špionáž. Poprvé se zde objeví sympatický dědeček Q a s ním i pěkné bondovské hračky. Pobaví i vedlejší padouch, československý mistr šachu "Kronsteen" (pro ještě větší autenticitu hrán Polákem). From Russia with Love je slušný přírůstek do bondovské série. (7/10) ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Více peněz, více želez. Po grandiózním úspěchu Dr. No byl zdvojnásoben rozpočet dalšího dílu a tedy se mohlo přihodit na helikoptérách, rychlostních člunech, multifunkčních kufříkách i penicilinových injekcích pro Jamese Bonda, který tentokrát levačkou vohne nejen svojí mladou, ale i ruskou agentku a dvě rozdivočelé cikánky přičemž ke všem těmto situacím dojde se samozřejmostí, o které by se tvůrcům Rychlých prachů jen mohlo zdát. Druhé dobrodružství agenta 007 do dvou třetin zvládá neustále udržovat v napětí nepředvídatelným scénářem a pocitem všudypřítomných očí a uší, zejména díky chytrému a při zemi se držícímu scénáři, který i přes rozsáhlou expozici nerozjede nohy do přepísklých ambicí o světovládu, ale naopak čím více film graduje, tím se zužují jeho prostory. Vyjímaje z toho samozřejmě závěrečné vrtulníkové a lodičkové taškaření, jež bylo dodatečně dopsáno, aby film obsahoval akční vyvrcholení. Bohužel i díky nim je celý dojem z finále roztříštěný jak tempem a náladou a celý film vyjede z pod Mostu vzdechů tak nějak do prázdna. Bohusové kolo je opět mentálně nezletilá bondgirl, která prestižní pracovní pozici špionky vymění za možnost být další trophy girl chlapa, který holky zásadně bere za ruku v nadloktí. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Klasický Conneryovský Bond v kryštalickej podobe. Členitý a predsa súdržný dej, očarujúca bondgirl, jeden zlovestný bastard (výborný Robert Shaw) a jeden groteskný zlosyn plus ešte jeden, zatiaľ bez tváre. Sean Connery tú stanovil pevné mantinely pre svoj šarm a humor, akčné momenty sú v rámci dobových možností naozaj akčné. Scenár je prepracovaý, čo je zárukou kvality. Svoju typickú atmosféru si po celú dobu udržuje a nenájde sa tu chvíľka, ktorá by nudila. Akčné scény na svoju dobu berú dych. Nechýba suchý humor a hlášky hlavného predstaviteľa, ktoré odľahčujú rozprávania príbehu. Jeden z vrcholov série. Nedávam plné hodnotenie, pretože som milovníkom skvelých bondoviek s Brosnanom. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

Perfektní bondovka s klasikými atributy krom "Protřepat, nemíchat" a Astona Martina DB5 - ti přijdou na řadu až o rok později. Bloefeld, pokud z něj vidíme jen ruku a bílého kocoura a slyšíme jeho hlas, je suveréně nejlepším hlavním záporákem. Navíc Terence Young je velice schopný akční režisér. Srdečné pozdravy vypadají velice moderně a svěže. Kamera se řídí heslem AKCE a střih heslem DYNAMIKA. Bravo! Nejvíce je to vidět na závěrečném pošťuchování Seana Conneryho s vrtulníkem. Rvačka ve vlaku je nádherně chlapácká a roztažených klínů mimo obraz by se jeden nedopočítal. I když jde o přízemnější bondovku, kde se nezachraňuje celý svět před hrozbou z oběžné dráhy, padouši a případní zrádci jsou představeni předem, tudíž se nemusíte bát, že by Bond uhnul od své čistokrevné zábavy s nadsázkou do špionážního thrilleru. ()

Galerie (220)

Zajímavosti (60)

  • Dvě herečky v malých úlohách se objevily i v dalších bondovkách: Nadja Regin, která hraje Kerimovu přítelkyni, si zahrála ještě tanečnici v úvodu Goldfinger (1964) a Martine Beswick, jedna z rómských dívek, si zahrála Paulu v Thunderball (1965). (džanik)
  • Na plakátu k filmu má Bond (Sean Connery) v ruce pistoli Walther LP 53, což byla vzduchovka. Signální pistole, kterou použil Bond při honičce v motorových člunech, byla Webley & Scott No.1 Mk. III. (JohnSmith)
  • V průběhu filmu herec Pedro Armendariz, který hrál Kerima Beje, umíral na rakovinu. Tuto skutečnost dlouhou dobu skrýval, jakmile se však o tom dozvěděl režisér, nechal urychleně natočit všechny scény, kde Kerim Bej vystupuje. (ČSFD)

Související novinky

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno