Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

William_

3/10. Příběh a postavy sice fungují dobře, ale je to ten typ filmu, který jsem viděl už asi 40x. Není to nic, co byste už neviděli jinde a horor to určitě není, ale posledních 15 minutovka k tomu mělo blízko a řadila se k tomu nejlepšímu z tohoto spin-off filmu. ()

cariada

Ani jsem nevěděl ze začátku že se jedná o prequel k hororu X. O to víc jsem se pak na to těšil. Tohle je víc než horor hlavně drama one women show. Mia je tady prostě úžasná na jednu stranu k sežrání a zároveň na zabití a těžký magor. Měli to o dvacet minut zkrátit a šel bych z hodnocením víš. ()

MrPierc

Idylický začátek jako Čaroděj ze země Oz. Tepající nespokojenost se postupně mění v zuřivost. Pearl je dítě, ale i když jí byla vštěpována tvrdá výchova, nechce se vzdát svých snů. Spíše psychologické drama s prvky hororu a grotesky. Opět nepříjemné jako první díl. Scéna přiznání Pearl v kuchyni přináší důvody a jak si to dítě přebralo v hlavě. Dětská hysterie v hlavní roli. ()

dubinak

Mia Goth se na tyhle nestabilní role hodí jak kabát v zimě, proto mám ten dojem, že to táhne na bedrech ona sama, protože příběh to nemá příliš sofistikovaný. Moc jsem ani nepochopila ten Westův nápad na trilogii, když Pearl souvisí s X v podstatě minimálně, ale chtěl si tam najít spojitost, tak ji našel. Jako taková dramatická sonda do duše snílkovské venkovské holky, která má doma peklo a z toho psychické problémy to bylo ale ucházející. O horor se to jen otře, je to spíš takový jednohubkový bizárek. Plusové body si to může připsat za sáhodlouhý monolog, který se dal poslouchat a dalo se do něj vcítit a taky za závěrečné znepokojivé, ale potrhlé titulky. ()

Topco

Chuťovka. Rozprávková retro-štylizácia je krásnym ironickým obalom pre... hmm, túžbu vymaniť sa z farmárskeho života! Uhrančivá Mia Goth si monológom v záverečnej tretine a posledným záberom pýtala oscarovú nomináciu! ()

HorrFi

V podstatě souhlasim s komentářem uživatele J*A*S*M... spíš drama než horor, ale zklamání se u mě rozhodně nekoná a Mia Goth to zahrála fenomenálně.. ()

CinemaRanger

Stejně jako u X. Člověk čeká horor a dostane psychologický drama. Ovšem těžce nezajímavé. Podobných filmů jsem už viděl dost. Ovšem Mia Goth je ďáblice, těším se co předvede v Infinty Pool. ()

Deyw

Tvle ta Mia je pekelna..film zas takovej extra objev neni, ale ona to tahne jako svine, farma je krasny misto na rozvoj ducha 😂 bavilo me to mozna vic nez x, ale to jsem podcenil asi - musim dat znovu. 🥹 ()

Nivenx

Prequel k nechutnému X, kde west předvádí téměř dokonalou práci při vykreslování hlavního záporáka. Film je více drama než horor, ale to neznamená, že těch pár lahůdek co nabízí  že nestojí za to! Zpomalování kamery, hudba i výrazy hlavní herečky ukazují vraždícího psychpata jak se patří a opravdu jsem di to užíval. A teď šup sem s trojkou! ()

dr.fish

Kdo je proboha cílovou skupinou tohoto filmu? Děti? Dospělí? Dospívající? Netuším. Jedna hvězdička za barvy...30% ()

Remivsremi

Jedná pošahaná existence, která se stále více a více propadá do šílené spirály nenávisti a krve. Příběh toho nenabídne moc, Mia Goth je v roli děsivá a Ti West neměl nejlepší formu. Oproti X (2022) ubylo filmařských fines. Tentokrát je vše více sterilní a unylé. Jakoby se nejlepší nápady použily v minulém snímku. Škoda. ()

Khumbac

Poslední půlhodina tomu dala na frak...a to myslím v dobrém. Jak se dokázala ksichtit v závěrečných titulcích je skoro na Oskara. Poklidně vyvražďující krásná dáma. ()

UhLee

(6,5/10). Když jsem sledoval hororové X, tak jsem vůbec netušil o existenci spin - offu Pearl. Celkově je svým způsobem hrozně cool, že Ti West tady založil svůj malinký hororový universe, který plánuje dokonce na tři díly. Film se mi neustále vyhýbal a hlavně jsem netušil, že tyto dva filmy patří k sobě. Naštěstí slovo dalo slovu a článek o TOP filmech roku mě přesvědčil o tom, aby dal tomuto méně nápadnému dvojčeti šanci. Musím však konstatovat, že mě styl jejího staršího bráchy uchvátil trochu více. U X se mi více líbila dravost, se kterou se film porcoval skrz stopáž a nenechal diváka vydechnout. Pearl je úplně jiný film. Je to svým způsobem určitě odvážné a kouzelné, protože tohle se nevidí každý den. Trefou do černého byla určitě herecký objev Mia Goth, která tady předvádí neskutečný herecký koncert. Všichni velebí její šestiminutový one take monolog, ale mě nejvíce zaujal její úsměv, který běžel během závěrečných titulků. Díky jejímu úsměvu jsem se musel taky usmívat a o to víc to umocnilo můj filmový zážitek. Nesmál jsem se, protože by to bylo vtipné, ale díky tomu, že jsem měl z jejího výkonu a zakončení radost. Její psychický rozklad je trochu přirovnáván k ženskému Jokerovi a já nemůžu než souhlasit. Kvalitou mu samozřejmě nestíhá, ale i tak to je hrozně pěkná paralela. Hlavním kladem, který mě na X tolik uchválil byla hudba a trochu mě mrzí, ale na druhou stranu to chápu, že tady zvolili úplně jiný soundtrack. Na druhou stranu jsem tam viděl titěrné podobnosti, kterých se tam dalo zachytit a navíc zazní nejvýraznější skladba My God v úplném závěru titulků, což mi udělalo taky velkou radost. Pearl vzdává poctu slavným filmům a X si z těch slavných dělá zase srandu. Moc se mi líbila živost barev, kterou tvůrci zvolili. Báječně se hodila k období, prostředí a náladě celého filmu, která byla tak trochu naivní. Bavil mě návrat na známé lokace, které jsem si pamatoval z předchozího dílu a jak byly nápaditě zakomponovány i do tohoto počinu. Nemůžu se dočkat posledního třetího dílku skládačky s názvem MaXXXine, kterou nám Ti West představí  tomto roce. Budu mu držet pěsti, protože hororové trilogie v takovém malé rozmezí se zkrátka nevidí každý den. Vzpomenu si maximálně na Fear Street od Netflixu. Když bude každý díl svým způsobem originál a unikát, tak to bude jedině dobře. Pearl není lepším horrorem než X, ale je to jeho odvážnější mladší sestra.  ()

filmmovier

Mnohem lepší a zajímavější film než X. Pearl horor opravdu není, zato dostáváme pečlivou psychologickou studii plnou nezapomenutelných momentů (soulož v poli, večeře v bouři, závěrečný monolog, závěrečné titulky a ještě mnoho dalších) a naprosto famózní a strašně boží Miou Goth. V X jsem si ji úplně neoblíbil, ale tady mě ohromila okamžitě, je totiž naprosto skvělá. Ti West také odvedl parádní práci. Ta atmosféra, vizuál, kamera, výprava, barvy, to vše je nejen naprosto přesné, ale taky opravdu jedinečně (kýčovitě, místy až pohádkově) stylizované, takže film zůstane v paměti i díky tomu. Scénář je fakt perfektní a já byl nadšený od první minuty až do úplného konce. Joker se na Pearl opravdu nehrabe ani náhodou. X se mi líbilo hodně, ale tady jsem vysloveně nadšený! Roztomilá hvězda Mia a West si očividně parádně notují a je to dobře! A já se nemůžu dočkat závěru trilogie. Pearl je nenápadná hitovka, bez přehánění jeden z nejlepších filmů roku 2022, který je žánrově i stylisticky naprosto úplně jinde než X, ale to je právě to skvělé. Výtečná záležitost. 85 %. ()

BROKEN_

Ti West mě zase nezklamal. Tentokrát natočil prequel k hororu X a stihl oba filmy vydat ještě letos. Za to velký potlesk. Pearl je sice méně hororová oproti X, ale je bezesporu lepším filmem. Od začátku jde vidět, že West je po stránce kinematografie extrémně sebevědomí. Měl jsem místami pocit, že sleduji práci Alfreda Hitchcocka. Je to krásně natočený, barevnější než X, tam se ale hrál na ten špinavý styl 70. a 80. let a připomínal film Texaský masakr. Ačkoliv je Pearl méně hororová oproti X má pořád nepříjemné scény a dokáže vyvolat pocity, jaké od hororů vyžadují diváci, kteří nehledají duchařiny. Mia Goth v hlavní roli předvedla jeden z nejsilnějších ženských hereckých výkonů v letošním roce a strašně bych jí přál Oscara. Ale něco mi říká, že to nevyjde. Její několika minutový monolog bez střihu neměl chybu. Za zmínku také stojí Tandi Wright, která si zde zahrála matku Pearl. Ta předvedla při večeři skvělí výkon, až jsem měl z ní nepříjemný pocity. Je to parádní film, ale přiznám se, že k 5* mi tam něco chybělo. Přesto jsem velmi spokojený a já se už nemůžu dočkat, co předvede West a Goth ve třetím filmu MaXXXine. Jedno je už jasné. Bude to další zajímavá podívaná, která se bude lišit od předchozích dvou filmů. A proto se bude jednat o jednu z nejzajímavějších trilogií, co jsem viděl. 8/10 P.S. Záběr při závěrečných titulků nemá chybu. ()

Sfinkter

Po X zase velký Westův krok kupředu - Pearl není prequelem X, ale poctivým originálem, pro který je X sequelem a slabším pokračováním. Vše umocňuje opravdu skvělý herecký výkon Mii Goth. ()

YumiOkami

nejvíc relatable film, který jsem kdy v životě viděla... ☆ ❝All I really want is to be loved. I've had such a hard time without it lately.❞ 🪓 ()

oveckaoa

X (2022) nebylo nic světoborného a bylo zajímavé jen díky tomu, že to byl slasher mezi pornoherci a zabíjely tam důchodci co si tam i zašukaly. Z neznámých důvodů to tehdy vydělalo tak moc, že West natočil Pearl a Maxxine (ta vyjde příští rok) a jak to teda dopadlo. No špatně předně to není horor jelikož hororových scén tam najdete tak 3 zhruba v 15 minutách  je to film o narušené Pearl co žije v roce 1918 v domě s matkou a nemocným nemohoucím otcem starý ji odjel do války a vrátí se až na konci . Pearl chce být tanečnicí a jet do Evropy matka jí to zakazuje a to je většina filmu tak, že se jí nestane hrábne jí ještě více a zabíjí lidi. Tady to nezachrání ani gore jelikož ty vraždy za nic nestojí. 40 procent za ty vraždící scény kdy se konečně něco děje  a za ty červené šaty co má na sobě jsou i na obalu na nich pravděpodobně padl celý rozpočet. P.s. hledaly blonďatou tanečnici tak proč jim to neřekly a nezvaly tam jen blondýny ? ()

Cushing

Pěkná fotografie, špatnej scénář, někde se ztratil dramaturg, asi ho sežral krokodýl. Jižanský náměty jsou velmi nosný, ale dělat z těch dramat horory není dobrej nápad. ()

hroubek

Parádní prequel. Ti West mi udělal velkou radost filmem X, a já si ho jako režiséra dost oblíbil. Začal jsem se na jeho další filmy těšit, a West mi po pár měsících servíruje další povedený a zábavný film. West si naprosto užívá to, jakým způsobem může k filmu přistupovat, hrát si tempem, napětím, očekáváním, nebo i samotným žánrem, který působí lehce parodicky a přitom je ve své podstatě dost nepříjemný a dokáže být správně děsivý. West krásně mixuje dané scény, a doslova tančí na hranici sebeparodie - což byl samozřejmě účel, a něco podobného dělal i v předchozím filmu. Mia Goth by si z mého pohledu zasloužila oscarovou nominaci, jelikož to co předvádí celý film je skvělé herectví (ten její pěti minutový dialog je opravdu moc silná scéna). Navíc pomáhala Westovi se scénářem, který se povedl. Dost se mi líbil výkon Tandi Wright, která svou postavu zahrál perfektně a umí být správně děsivá. Osobně jsem si film užil i po filmařské stránce, protože si West vyhrál se střihem, kamerou nebo hudbou. Pearl je povedený film a já se těším na další film z tohoto světa. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení