poster

Zatoiči tekka tabi

 • japonský

  座頭市鉄火旅

 • japonský

  Zatoichi tekka tabi

 • anglický

  Zatoichi's Cane-sword

Akční / Drama / Dobrodružný

Japonsko, 1967, 93 min

Scénář:

Rjózó Kasahara
 • kinej
  ****

  Tenhle film o Zatoichim sice nepatří mezi ty nejlepší, zejména co se týče režie se divák nedočká ničeho objevného, ale přesto potěší. A to zjeména příběhem. Tentokráte Zatoichi řeší svůj dosluhující meč, ke kterému má vztah tak mimořádný, až je to skoro dojemné. V této epizodě je také obzlášť vydařený padouch, který je ultraslizký a vidět Ichiho jak ty zmetky všechny nakonec pokosí zahřeje u srdce. Po akční stránce je film spíše průměrný, humorem také výrazně neoplývá a ani Shintaro Katsu tentokráte nedostává prostor k žádné herecké exhibici. Přesto kvalitní dílek série.(25.1.2013)

 • Rominator
  *****

  Patnáctý film ze série o Zatoichim. Zatoichimu se podaří vyhrát v kostkách 8 Ryō a seznámení s s místními gangstery na sebe nedá dlouho čekat. Osud ho svede dohromady s kovářem Senzo, který chce vidět jeho meč a pozná v něm práci svého mistra, ale zjišťuje neblahou věc, že meč má okem neviditelnou neopravitelnou prasklinu a při dalším použítí v boji hrozí jeho rozlomení . . . Oproti minulým filmům je méně akce a více se mluví a Ichi má možnost předvést jiné své kvality, ale vše vynahrazuje ultimátní finále.(21.6.2011)

 • Flipnic
  *****

  Na jednu stranu docela utahaný, hodně "upovídaný" díl ZATOICHIHO ... kterému neprospívá ani delší stopáž. Na druhou stranu vše vynahrazuje absolutně grandiozní finále, které mě fakt dostalo a masakr, který tam Zatoichi provede na "záporácích" mne opět utvrdil, že Katsu je absolutní legendou akčního martial arts filmu ... Zatoichi má v tomto díle trochu "problémy" se svým mečem. Většinu děje stráví bez něj jen s dřevěnou dolí, takže jsem měl o něj chvílemi trochu strach ... každopádně to, jak se film vyvine, mne fakt dostalo ... a jak jsem již psal, závěrečná "jatka" jsou vrcholem filmové choreografie bojového umění s mečem ...(7.2.2010)

 • Flego
  ****

  Slepý masér Zatoichi má problém so skrytou prasklinou na svojom samurajskom meči a tým vznikajú veľké problémy. Patnásty film sa nesie v dialógovom tempe, čo trochu uberá na tempe, ale aj tak ide o nadpriemerný príbeh. Záverečný masaker za poletujúcich snehových vločiek je ozaj impozantný. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(6.3.2016)

 • kaylin
  ****

  Zatoichi má pořádné problémy se svým mečem, a tak se musí postarat o to, aby přežil i o holi. Jenže to by nebyl Ichi, aby se z toho nějak nevyhrabal, i kdyby to mělo výrazně snížit populaci v dané oblasti. A to se mu samozřejmě zase povede a on na konci předvádí nádherný masakr, při kterém ještě sněží.(18.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace