poster

Zatôichi umi o wataru

 • japonský

  座頭市海を渡る

 • anglický

  Zatoichi's Pilgrimage

Drama

Japonsko, 1966, 82 min

Režie:

Kazuo Ikehiro

Scénář:

Kaneto Šindó
 • kaylin
  ****

  Ichi se rozhodl, že se podrobí pouti a navštíví celkem 8 chrámů, čímž učiní pokání a také se pokusí odčinit to, kolik už stačil zabít lidí. A že by to na armádu vydalo bez problémů. Jenže ani řádné odčinění mu není dopřáno, a tak se musí aspoň smířit s tím, že si prožije jednu docela pěknou romanci. Asi ale tušíte, jak to dopadne.(17.6.2015)

 • Rominator
  ****

  Čtrnáctý film ze série o Zatoichim. Ichi podniká životní pouť, při které chce navštívit 88 chrámů a a přemítá o tom, že nikdy nezabil, protože by chtěl a neví proč zabil a co s ním bude po smrti. V průběhu cesty je Zatoichi přepaden a brání svůj život. Dojde do vesnice, ve které jsou farmáři ovládáni bosem Tohachi. Dostává se k sestře mladíka, kterého zabil a postupem času se rozhodne farmářům pomoci. Oproti předchozím snímkům jsou zde pouze dvě menší bitvy a delší závěrečné finále.(19.6.2011)

 • zelvopyr
  *****

  Tentokrát je yakuza karikaturou, pomalu až parodií na yakuzu. Na druhou stranu, je zde cca 12. žena, co Zatoičiho bezhlavě uhání, a poprvé je tam cítit silná chemie, a co mě dostalo, dokonce oboustranná... Film má přes menší intenzitu masakru a slabý děj velmi příjemnou atmosféru a docela nápaditou kameru... Katsu začíná být opravdu skvělý herec.(18.10.2011)

 • kinej
  *****

  Další z těch hodně vydařených filmů o Zatoichim. Ani ne tak kvůli akci, ale kvůli silnému scénáři. Oproti jiným dílům zde není tolik prostoru věnováno vedlejším postavám a o to více je pracováno s tou hlavní. A to je dobře, protože Shintaro Katsu to herecky ustojí. Dějově je film jedním z nejponuřejších a nejsmutnějších. Zatoichi je na všechno sám a když vysvětluje, proč si nikoho nemůže pustit k tělu, je to jedna z nejdojemnějších scén celé série. K tomu se nakonec rozhodne pomoci lidem, kteří ho jej zneužívají, jsou zbabělí a neocení ho, prostě protože je jediný kdo může. Klasický komiksový motiv osamělého hrdiny v samurajském podání.(15.1.2013)

 • tomisaburo
  ****

  Ve srovnání s předchůdci je to nevýrazný díl. Ale zajímavá je skladba protivníků. Není to rozsáhlá síť gangů, bosů, úředníků ad. Není to ani osvědčený model s aspoň jedním trochu zručným šermířem. Osu zla totiž tentokrát od začátku do konce tvoří pouze smradlavý Tohachi a jeho banda otrhanců na koních. Připomínají Calveru a spol. Až na to, že obyvatelé téhle terorizované vesnice, jsou tak neuvěřitelně vychcaní a nevděční, že by je nikdo kromě slepého dobráka nezachraňoval. Holka která po Ichim vyjede, má celkem naději, i když je to nakonec opět jen trapně platonické. Řezničiny je zoufale málo, až v závěru. A to ještě někteří z oponentů předstírají boj tak urputně, až se jim gumové katany ohýbají.(4.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace