poster

Zatóiči abare himacuri

 • japonský

  座頭市あばれ火祭り

 • japonský

  Zatôichi abare-himatsuri

 • anglický

  Zatoichi at the Fire Festival

 • anglický

  Zatoichi: Festival of Fire, The

Drama / Dobrodružný / Akční

Japonsko, 1970, 96 min

Režie:

Kendži Misumi

Kamera:

Kazuo Mijagawa

Hudba:

Isao Tomita
 • Flego
  *****

  Tento film o slepom masérovi je akoby návratom k starším snímkom, kde sa dokonale mixoval koktail súbojov a vtipu. Zatoichi má veľké komplikácie so šéfom yakuzy i tajomným samurajom, ktorý sa mu chce pomstiť za niečo čo neurobil. Ak k tomu pridáme romantický aspekt, o problémy je postarané. Zaujímavosťou sú aj trošku odvážne nahé scény, treba však podotknúť, že sú profesionálne natočené. Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(29.8.2016)

 • kinej
  *****

  Tak tenhle Zatoichi je naprosto vyváženým mixem toho co mám na filmech o slepém šermíři tak rád. Dostatek prostoru pro skvělé herectví Shintaro Katsu (ve vážné i humorné poloze), slušné množství akce a přesně taková dávka humoru, aby se z filmu ještě nestala komedie, ale udržel si dramatické vyznění. I tento díl tak nějak vypovídá o krutosti světa a lidí v něm o udělá člověkovi dobře vidět zase jednou někoho, kdo s tím šmejdem vymete. A jako bonus se zde objevuje skvělý Tacuja Nakadai, což je po představiteli hlavní role, Toshiro Mifune a Takaši Šimura další fenomenální japonský herec, který spojil své jméno s touto skvostnou sérií.(12.4.2013)

 • Rudovous
  *****

  Dalsi dil filmove serie s hlavni postavou slepeho masera a bojovnika.Tentokrat okorenena pritomnosti jedne z nejvetsich japonskych hvezd Tatsuya Nakadaie(Kagemusha,Ran,Harakiri)ztvarnujici podobnou postavu jako ve filmu Zbesilost(the sword of doom).Velice vypjate sceny na ostri mece a vtipna postava mladeho "gangstra"-trochu holcicky-trosku chlapecka :-).Pro nemilovniky orientalni uchylnosti 4hvezdicky dolu.(15.2.2007)

 • Rominator
  *****

  Dvacátý první film ze série o Zatoichim. V tomto filmu se Ichi střetne s yakuzou a jejím nejvyšším bosem, který má pod kontrolou šéfy několika provincií. Nejvyšší boss je také mužem bez zraku a pro Zatoichiho je zajímavým a nebezpečným soupeřem. Během filmu se střetnou jak slovně tak v boji. Za pozornost stojí Ichiho "nahá" bitva ve veřejných koupelnách s "potetovanými" členy yakuzy, kde při boji použije klasickou katanu. Finále je hodně dramatické a napínavé a plné protivníků.(29.6.2011)

 • Flipnic
  *****

  Tento díl je jeden z nejlepších ne-li snad úplně nejlepší ... Je v něm úplně všechno, co má správný Zatoichi "díl" obsahovat. Od perfektního humoru, hlášek, špičkového hereckého výkonu Katsua i dalších zúčastněných, až po "WTF" scény, nad kterými jen kroutíte hlavou ... jako třešnička na dortu je pak samuraj, kterého hraje Nakadai, ze všech dílů zatím naprosto nejšílenější postava, totální psychopat, vytřeštěné oči do prázdna, obrovské sebevědomí a čirá temnota, zabíjí na potkání muže i ženy, psychicky úplně vyšinutý kvůli nevěře své manželky ... Pokládá omylem Zatoichiho za jejího posledního milence a jeho smyslem života je samozřejmě Zatoichiho smrt ... Nakadai podává GRANDIOZNÍ výkon!!!! Z toho chlapa fakt běhá mráz po zádech!! Navíc je to stroj na smrt a pobije také nějakou tu desítku nepřátel ... Celý děj flmu je také výborný ... Zatoichi klasicky cestuje, potkává se s velmi zajímavými postavami a jeho nepřátelé nenjsou už nějaká banda grázlů z nějaké zapadlé vesnice. Tady už jde opravdu do tuhého, Zatoichi se účastní jakéhosi "oficiálního" zasedání samotné Yakuzy, které se přestane hodit a která tajně rozhodně o jeho zlikvidování. Sám boss Yakuzy je také pěkně nepříjemná osina v zadku ... Zatoichiho velká slabina je láska k mladé dívce, která mu nadělá řadu nepříjemností ... Ale nebyl by to Zatoichy, který říká ve finále filmu v temné noci, kdy proti němu stojí tak 150 kamerou zabraných nepřátel s tasenými meči: "Now the real entertainment is about to start... Závěrečná řežba je absolutně něco neuvěřitelného, úžasná atmosféra, neuvěřitelná choreografie, desítky a desítky padlých nepřátel, chvílemi to vypadá, jako by Katsu s Nakadaiem společně "káceli les" ... Vše pak tradičně vyvrcholí v závěrečném duelu, při kterém má Zatoichi opravdu zdatného a smrtícího protivníka ... GENIÁLNÍ!!!!!!!(20.4.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace