Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

cab

Skupina mladych buranu a surfaru v 70. letech objevuje skatebording pro svet. Kvuli povahove rozdilnosti si tak kazdy po spolecnem zacatku jde zkousit svoje stesti v showbussinessu jinou cestou. (Emilie Hirsch) svym drsnym pojetim a (Heath Ledger) jako mentor a ochlasta svoje role trosku nezvladaji a prehravaji. Cely film je podbarveny sednouci drsnou rockovou muzikou. Na druhe strane bohuzel schazi lepsi vykresleni vztahu mezi jednotlivymi charaktery. Jinak nadprumerna sonda do zacatku tohoto sportu v Americe. 70% ()

Frakira

Skateboard mě nikdy nezajímal...přiznám se, že jsem se na tohle podívala ze zvědavosti a hlavně proto, že tam hrají moji dva oblíbení herci. A nakonec ty prkýnka nebyly vůbec špatný ... ()

AngiS

Oo bože!! To byla zas jednou pecka. Dokonalá hudba, naprosto bezvadní herci, skvělá atmosféra.. Já snad enmám ani co vytknout.. Já se prostě fantasticky bavila od začátku do konce. ()

MaaaR@

Pohodový snímek se skvělou hudbou, lehkostí mládí a nelehkým břemenem v podobě slávy a rychlého dospívání. ()

I.AM.NOT

Z počátku jsem se bál, že to bude jen pro skejtové nadšence, ale dostal jsem plnohodnotný a nutno říci výborný film, kromě skatu hrajou totiž hlavní role malicherné, ale o to větší konflikty mezi hrdiny, skvělá hudba, zkoumání vlivu peněz a bezstarostná atmosféra slunečné Kalifornie. ()

Pitrson_CZ

Kvalitni film mapujici pocatky skateboardingu v 70.letech ,ktery vznikl za pomoci a dozoru vsech tri originalnich Z-Boys: Jaye Adamse,Stacyho Peralty a Tonyho Alvy...tento film provazi skvely soundtack z te doby dodava filmu tu zpravnou atmosferu...skateboarding je zivotni styl!! ()

kery-

Nevím, prostě mě to nebavilo. Celý film jsem byl v depresi a každýho herce bych nejraději chytil pod krkem a ostříhal (Ledger je zlatíčko)... ()

Drc

Zatímco začátek filmu může nadchnout snad jen anarchistické teenagery se zálibou v hře "kdo je větší idiot", postupně se hektický styl (včetně příšerných stříhů) změní přece jen v kvalitnější podívanou. Sice celek není nic nadprůměrného, ale také neurazí a stojí za shlédnutí. ()

Ezekiel1

Měl jsem trochu obavy, že se mi film nebude líbit, když jsem viděl na obalu od DVD uhlazený týpky s vizáží buzíku...během několika cool scének se můj názor rychle změnil. Takhle si představuju pohodovej snímeček na nedělní večer. Hlavním hereckým protagonistům dominuje Emile Hirsch. O jeho sebeobětování pro roli si ostatně můžete při sledování udělat obrázek sami. Dobrý důkaz toho, že prachy a byznys jsou svinstvo. ()

Xavi6

Pro mě tohle bylo opravdu velké překvapení. Nečekal jsem, že pro mě moc nezajímavý skatebording, bude mít tak skvělí film. Naprosto dokonale popisuje historii vzniku skatebordigu, prvních gheet, skupin, atd. Jedná se o skutečnou událost vylíčenou perfektně. jen mě mrzí, že Heath Ledger neměl více prostoru pro sebe, protože herec jeho kvalit má hrát v tak kvalitním filmu více než zde. ()

Sufferer

Natočené ako podľa príručky s názvom “Od poflakovania na ulici a blbnutia v bazénoch k položeniu základov moderného skateboardingu“. Ale pozor. Film Legendy z Dogtownu je vzácny prípad toho, keď visačka “podľa skutočných udalostí“ nepredstavuje limitujúci faktor a vcelku nevyznieva prvoplánovo. Naopak, plynie s ľahkosťou a uteká ozlomkrky. Srdce scenára (ktorý vyšiel z pera jednej z legiend) leží v pohodovej atmosfére, ktorú sa vďaka vynikajúco vybranej hudbe či vťahujúcej dokumentárnej kamere darí režisérke preniesť na diváka. Catherine Hardwicke aj napriek malým remeselným skúsenostiam vedie svoj filmový orchester ako skúsený dirigent. A možno akoby len plávala po povrchu a nešla viac do hĺbky, pocitovo zachádza ešte ďalej. Pekne sa opiera o základné body a do príbehu vnáša pnutie medzi postavami. Pocitovo záležitosť, pri ktorej akoby každý nechal kúsok seba a ktorá nebezpečne zvádza k oprášeniu skateboardu. ()

DannyBoy80

Celkem zajímvý film o začátcích novodobého skateboardingu. Herecky je to celkem zvládnuto. Ale přecejne se mi zdá, že hrany byly hodně otupeny a film tak není až tak vyostřený jak by se zdálo že by mohl být. Nicméně tak jako tak je to unikátní záležitost. ()

Ještěřák

Nádhernej film s perfektní pohodovou autentickou atmosférou, který jsem docenil až při druhém shlédnutí, u kterého jsem do sebe malinko lil, což je naprosto kompatibilní s náladou filmem se nesoucí. Dogtown je příběh o inovátorství, o vášni, o lehkém nabytí a zároveň v lecčems lehkém pozbytí, o holkách, co kluky co tohle maj milujou... Jeden z těch "wish I've been there" filmů, co nutí otevřít si Wikipedii bezprostředně po. Tento film bych chtěl v nějakém paralelním vesmíru ještě jednou vidět poprvé. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Skejťáci ma zaujímajú asi tak ako raperi (rozumej minimálne), ale napriek mojim počiatočným predsudkom musím priznať, že príbeh tých z Dogtownu niečím zaujímavý určite je. Ponúka sa tu dosť silná paralela s príbehom raperov z Comptonu (film Straight Outta Compton (2015) je ale nakrútený určite lepšie). "Lords of Dogtown" je pomerne plytký film, nakrútený silne na efekt, čomu je podriadená neurotická kamera s trendovými (neprirodzenými) filtrami. Veľká časť príbehu bandy pouličných chuligánov sa točí okolo frajeriny, potreby predvádzať sa, potľapkávania sa po pleci, kto je väčší macher. Príbeh začne byť zaujímavý, až keď sa parta začne rozpadať a vzťahy medzi jednotlivými členmi sa naštrbia. Vtedy film výborne graduje. Z hercov výrazne vyčnievajú dvaja - Emile Hirsch a Heath Ledger. Na druhej strane to "vyvažuje" toporný fešák John Robinson, ktorý bol v tej dobe akosi v kurze. ()

sona123

Tak tohle mě minulo. Nejspíš nejsem free a cool a vůbec jsem už asi mimo. Tak jsem se aspoň potěšila z řady oblíbených vlasatých (ale nakonec i holohlavých) herců, slušné hudby a pár zdařilých scének (zejména ze soutěží). Jinak jsem se docela nudila a film mě ne a ne vtáhnout, možná je na vině dabing, ten se tu asi opravdu nehodil. Vlastně by mi stačilo přečíst si komentář Faye a dostala bych to, co jsem si odnesla po dvouhodinovém sledování. Vůbec tím ale nechci shodit film, chápu, že si své fanoušky našel, pro mne to bylo nezajímavé téma, resp. ne zajímavě zpracováno (málo emocí, celé to tak nějak plynulo, bez velkých vzruchů, no asi to bylo celé takové skejťácké a pohodové a reálné a plynoucí...). ()

ataman329

viete o tom že režisérka Twilightu natočila aj dobrý film? a vraj pri tom aj skoro zomrela. vlastne, Lords of Dogtown je filmom vynikajúcim. sedemdesiatková atmosféra z obrazovky priam tiekla a sympatické obsadenie, dynamika celku, kde sa stále niečo deje a nadmieru sympatické obsadenie sa zaslúžili o moje adoré. heath je pre mňa mladým deppom a s každým jeho pozretým filmom je človeku akosi ťažšie, pri pomyslení, že už ďalšie nebudú. ale aj mládež: robinson, rasuk a najmä hirsch to na plátne roztáčajú a o rozbité kolená, lakte, hlavy a životy nie je núdza. povinnosť pre všetkých fanúšikov silných príbehov bez póz. a nemusíš byť ani športovec. ()

Chřástal

„Abecedu skateboardingu” jsem znal z ábíčka nazpaměť a kamarád David.Lopan dostal k Vánocům skejt, takže už nestálo nic v cestě zjištění, že na děravých silnicích, dlažebních kostkách a drkotavých chodnících se (s výjimkou kopce od školy) jezdit nedá. Na rozdíl od „nehostinné čtvrti Dogtown v kalifornském Venice”. Sakra! ____ Když se objevily hlavní postavy, myslel jsem, že omylem sleduju klip od Hanson, ale paní Hardwicková (která tohle nakrútila v 50 letech, aby poté natočila film o Ježíškovi a pak Stmívání /nic proti Ježíškovi/) to dokázala – zhmotnit to nadšení, frajerství a svobodomyslnost, kterým ještě dává nová kolečka skvělý soundtrack, až z toho člověk dostane chuť rozbít si taky držku na prkně v prázdném bazénu (ovšem v Kalifornii, u nás jsou snad jen hranaté). ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem