Příběh australského zbojníka irského původu Neda Kellyho, legendárního australského lidového hrdiny. Jako sedmnáctiletý je v roce 1871 nespravedlivě obžalován z krádeže koní a skončí na tři roky ve vězení. Po návratu se brzy dostane do střetu s policistou Fitzpatrickem, který obtěžuje jeho sestru Kate. Fitzpatrick se začne rodině mstít. Pokusí se zatknout bratra Dana za krádež koní a v potyčce s ním je zraněn. Nahlásí, že ho zranil Ned, ačkoli ten nebyl rvačce vůbec přítomen. Ned, Dan a jejich kamarádi Joe a Steve jsou prohlášeni za psance, které smí kdokoli zastřelit na potkání, Nedova matka je zatčena a posléze odsouzena k tříletému trestu. Mezi psanci a policisty vypukne válka, na straně policistů jsou první mrtví. Kellyho gang se toulá krajem, vyloupí dvě anglické banky a spálí zástavní listiny, které tam najde. Získává si sympatie prostých lidí, guvernér proti nim zato vypraví armádu policistů, vedenou náčelníkem Harem, pro kterého je dopadení Kellyho životním úkolem... (TV Nova)

IsaacNewton

Prakticky stejný příběh, jako Psanci. Kdybych to bývala věděla, možná bych se na tento snímek ani nepodívala a to by byla chyba. Protože na rozdíl od Psanců měl Ned Kelly "duši", zkrátka smysl, nešlo zde jen o ubohou slátaninu, ale o příběh, smutný příběh o člověku, na kterého se štěstí v životě neobrátilo, ale zato měl zatracené štěstí na věrné přátele a na rodinu. Smutná hudba Klause Badelta jen podtrhuje toto australské drama (nejde přímo o western), herci byli docela nevyužití, krom Heatha Ledgera, který se ve filmu ani nezastavil. Škoda Geoffreyho Rushe, ten si ani v roli svého policisty nevrznul, na rozdíl od Bídníků :) Orlando Bloom nebyl vůbec špatný a zbylí dva Kellyho přátelé také ne. Zhruba v 3/4 film jsem měla dojem, že ztrácí na doposud dobrém tempu, ale hned jsem byla spokojená, protože přišla poslední část filmu, která prostě každého musí zasáhnout... Tam se film teprve ukáže. Docela mě překvapilo celkové hodnocení, 61%, protože onen závěr já vidím tak na 100. No a ta zelená šerpa za odvahu... Po druhém zhlédnutí: z 4 na 5 hvězd, protest proti příliš nízkému hodnocení, protože tento film má prostě myšlenku! ()

Juja

Prijde mi skoro hloupy davat jednu hvezdicku filmu s takovym obsazenim a vypravou a vubec. Ale za co vic?!? Jedinym kladem je fakt, ze evidentne i velky hvezdy typu Rush a Watts jsou ochotni snizit se ke steku ve filmu. Dobry zjisteni. Ale jinak? Zadny tema neni dovedeny poradne do konce, takze moc neni jasny, proc chce s tou pani utyct, kdyz se videli jednou, proc je vlastne tak obdivovanej, kdyz pro lidi v zasade nic neudelal... no a pak si nasadi na hlavu kus plechu a Orlando umre nejtrapnejsi hereckou etudkou ever a ..?!?!? Heatha Ledgera mam jinak vazne rada, ale tady se tvari porad stejne a u scen, kdy ma proslov k lidem, se klati tak divne, ze zacinam pochybovat, jestli musel Jokera HRAT. Jednu a muzou byt radi. ()

Kvítek

Zbojnická based-on-true story. A to já ráda něco přiučím, obzvlášť tak bezbolestnou formou. Při rozšiřování obzorů jsem se VŮBEC nenudila a výsledný dojem rozhodně předčil nadhodnocenou Austrálii. Slušná podívaná s hvězdným hereckým obsazením a přesvědčivým výkonem (nejenom) Heatha. ()

Mat21

Vše začalo zlovůlí a představou o všemocnosti představitelů viktoriánské policie. Když se Fitzpatrick se zlou potáže u nechtěných námluv, jeho policejní kolegové zahájí razii a vlnu zatýkání. Ned Kelly si svoji budoucnost nevybral, se svými bratry však odmítl nadále nečinně přihlížet násilí na rodině i přátelích. Stal se legendou australských dejin, hrdinou v očích prostého lidu, nepolapitelným zbojníkem a noční můrou policie. Po vzoru Jánošíka přesýpá kapitál opačným směrem, plení banky a obdarovává chudé. ● I z pohledu australskou historií nezasaženého člověka mi přijde postava Neda Kellyho v konfrontaci se zákonem vykreslena příliš černobíle. Nepochybuji o tom, že jeho skutečná morální hodnota se nacházela někde uprostřed. Touha ponechat Neda legendou však určitě nesnižuje hodnotu filmu, která má švih, rytmus i umě navozenu atmosféru konce 19. století. ║27.9.2009║ ()

inachisio

Toto je dobrý film a hodnocení tomu odpovídá. Není výborný, ale informačně postačí. Líbil se mi především hereckými výkony a hudbou. Chvílemi jsem se nudila, ale dojemnost příběhu mé konečné hodnocení vylepšila na čtyři hvězdičky. Snímek zdaleka nebyl dokonalý, možná ani chvalitebný, ale nevím, co mi zakazuje ohodnotit ho hůř. Možná osud postav. Možná herecké výkony. Možná samotní herci. ()

strikeman

Tady se musím přidat k většině. Režisér Gregor Jordan neoslnil. Film je rozkouskovaný, scény nedotažené, když se začne něco zajímavého rozvíjet, je to vzápětí ustřiženo. Hlavní hrdinové nemají dostatečné charisma, aby jim člověk neváhal fandit. Jediný, kdo je alespoň trošku charakterově prokreslen je Ned Kellly, jinak jeho druhové a další důležité postavy děje připomínají spíš NPC z nějaké počítačové RPG. Geoffrey Rush a Naomi Watts nedostávají téměř žádný prostor a koneckonců se to odráží i na jejich mdlých výkonech. Bloom vystřihl jednu ze svých rolí, kterými dokazuje, že on a herectví si nejsou příliš blízké pojmy. Za zmínku pak opravdu stojí asi jen finále, ale není to zas nic tak kulervoucího, aby to snímek vytáhlo z průměru.45% (možná jako TV produkce by to bylo akceptovatelnější)... PS: uvidíme, co vyleze z dalšího Jordanova projektu Informátoři - ten se zatím tváří zajímavěji, no a když teď budu očekávat spíš méně než více... znáte to:-) ()

Puol

Australská Jánošík-westernovka v hlavnej úlohe so sympatickým a vcelku uveriteľným Heathom Ledgerom ako legendárny Ned Kelly. Neviem presno čo, ale nato aby vystúpil tento film zo šedých vôd priemeru mu niečo chýba. Moji obľubení herci Goeffrey Rush a Naomi Watts sa na obrazovke priveľa neohriali. ()

Axident

Ano, přiznávám, že v mém hodnocení musela hrát roli i úcta k již mrtvému Ledgerovi, tenhle film jsem si pustil k jeho nedožitým 33. narozeninám a jestli kvůli té nostalgii, nevím, ale mě to sedlo hodně, tenhle australský Butch Cassidy and Sundance Kid (Ledger, Bloom) v hvězdném obsazení (Watts, Rush). ()

parabellum

Žádné napětí, skoro žádná akce. Výborné herecké obsazení sráží "debilní" scénář a ktomu těch 105 nekonečných minut. Reputaci filmu od bahna zachraňuje až poslední půlhodinka. ()

cerbygerby

Westerny já moc nemusím, ale když tam bylo takové obsazení tak jsem se do toho pustil.. a nelituju toho. Od začátku to nasadí tempo a drží až do konce.. který není Americký se šťastným koncem, ale k tomuto filmu se hodí... Za mě 4* ()

dandislav1991

takovej ten western o tom jak je ti ublizovano a ty se jen branis a stejne nakonec zemres a vsichni okolo,tady byli jen trochu znamejsi herci ()

MeaCulpa

Australská obdoba skotského Statečného srdce a irského Roba Roye. Australská herecká špička se setkala u ambiciozního projektu, který zaostal za očekáváním. ()

Nekroskop

Film o slavném desperátovi Austrálie. Pokud se někdo zajímá o takové osudy, možná si přijde na své. Já, jako nezaujatý divák jsem si sice rozšířil všeobecný přehled, film jako takový mě ale moc nenadchl. Děj příliš neplyne, o životě Neda Kellyho se toho moc nedozvíme a z hereckého umění hlavních představitelů toho taky moc neuvidíme. Pokud se navíc někdo těší na Geoffreye Rushe - zapomeňte. Má velmi málo prostoru a prohodí tam tak 5-6(?) vět. Na své si snad přijdou jen milovníci australské fauny, která je zobrazována jak od Davida Attenborougha. ()

Kvasekus

Škoda že příběh jsme už několikrát viděli a slyšeli...herci rozhodně byli na to aby by film lepší nicméně mi 59% přijde trochu krutý. Mnoho zde červených filmů je o parník horších...někdy o dva parníky. ()

BDMarty007

Potenciálně zajímavé téma, silné obsazení, ale bohužel mizerné provedení. Dramatizace téměř žádná, film postrádal napětí, vždy se najednou něco dělo bez zjevné příčiny a přípravy. ()

West

Přidávám hvězdu nejenom za skvělého Heath Ledgera (kterého až teď cením, jak moc byl talentovaný herec), ale i za velkolepý příběh a výpravu. Tak trochu Australský Western, co nebyl nikdy plně doceněn, a přitom na to má plné právo. Kamerou výborné, režijně nadprůměrné, a hudebně i herecky fantastické. Jen mu chybí místo pro větší cit.. Ale za mě: 80% - PS: Nevím jestli se tu asi všichni zbláznili, nebo to takto špatně hodnotí největší mentálové, ale pod 4* tohle rozhodně není. Dejte si všichni facku! ()