Příběh australského zbojníka irského původu Neda Kellyho, legendárního australského lidového hrdiny. Jako sedmnáctiletý je v roce 1871 nespravedlivě obžalován z krádeže koní a skončí na tři roky ve vězení. Po návratu se brzy dostane do střetu s policistou Fitzpatrickem, který obtěžuje jeho sestru Kate. Fitzpatrick se začne rodině mstít. Pokusí se zatknout bratra Dana za krádež koní a v potyčce s ním je zraněn. Nahlásí, že ho zranil Ned, ačkoli ten nebyl rvačce vůbec přítomen. Ned, Dan a jejich kamarádi Joe a Steve jsou prohlášeni za psance, které smí kdokoli zastřelit na potkání, Nedova matka je zatčena a posléze odsouzena k tříletému trestu. Mezi psanci a policisty vypukne válka, na straně policistů jsou první mrtví. Kellyho gang se toulá krajem, vyloupí dvě anglické banky a spálí zástavní listiny, které tam najde. Získává si sympatie prostých lidí, guvernér proti nim zato vypraví armádu policistů, vedenou náčelníkem Harem, pro kterého je dopadení Kellyho životním úkolem... (TV Nova)

giovanni3

Jako za mne silné 3 hvězdy... Ano příběh podobného ražení tu již byl a ne jednou a herecké výkony nejsou natolik oslnivé na to jaká to jsou jména.. Ale já se bavil a na tom jistě přidala i skvělá hudba, která se táhne filmem od začátku do konce. Moc mne, ale nebavily ty záběry zabití 2 koní či ohořelých zvířat v lese o tom to nebylo a nemuselo to tam být.. Velké finále s pancířem bylo taky takové úsměvné základem je se vždy krýt bez ohledu na to, že mne nemá co zranit a zdejší gerojové? Vylezu stoupnu počkám a pak střílím ač sám inkasuji x zásahů. 3z5 ()

solskjaer

Nechápu proč tento film byl vůbec natočený. Když se tak zamyslím nevím ani pořádně o čem ten film je a co mi přinesl. T co vím ale určitě je že film je špatný, místy otřesný respektive scéna kdy vykrádají banku a důchodkyně jim pomáhá diktovat výrazy, které zesměšňují strážníky, a kde se očekává bouřlivý smích. Ten sice přijde, ale až tehdy, vstoupí-li do děje zcela nepotřebná role, kterou hraje Orlando Bloom, a tím mi jen potvrzuje pravidlo, že některé "hvězdy" se obsazují do filmu, jen proto , aby natáhly co nejvíce lidí. ()

Arius

Film so skvelym hereckym obsadenim avsak z velmi jednoduchym scenarom. Este by som rad pripomenul ze Bloom bol velmi neisty a odviedol rovnako slaby vykon ako v Troji, jeho protikladom je vsak Ledger ktory rovnako ako v Pribehovi o Rytierovi dokonale precitil svoju rolu. ()

ArdathBay

V naprosto všech ohledech průměrná podívaná. Nejvíce škoda je to zejména u herců - obzvláště Geoffrey Rush je trestuhodně nevyužit. Také mi vadila naprostá černobílost postav, film se má sice v mnoha ohledech držet historických událostí, ale nějak se mi nechce věřit v absolutní dobrosrdečnost a čestnost Neda Kellyho a jeho kumpánů. Ale třeba se mýlím. Nebudu jen negativní, chválím za "plný " zvuk a kameru. ()

lskala

Ničím nepřekvapující snímek. Ledger hraje svůj standart, Bloom naopak svůj nadstandart. Film jsem shlédnul jednou a to si myslím stačí ... ()

wikus

Pre mna bolo lákadlom herecké obsadenie, pretože som si myslela, že spojenie Ledgera,Blooma, Rusha a Watts nemôže skončiť zle/inak ako nadpriemerne. Ich herecké výkony však určite neboli také, ako ich štandard očakáva. Najviac mi tam nesedel Orlando, ktorý bol veľmi slabý a do svojej úlohy sa podľa mna vôbec nehodil. Spočiatku som si myslela, že film bude dobrý, no minúty plynuli a vážnejšia dramatická zápletka, ktorá by ma nejako extra zaujala, sa neobjavovala. Nezachránil to ani nevydarený záver. Skoda. Námet dobrý, spracovanie chabé. ()

Lisabellla

Tak víte jak .. nejsem na westerny, nebudu hodnotit tak docela objektivně, ale co na tom záleží. Tohle je první film, ve kterém jsem viděla Heatha Ledgera skutečně hrát. Zbytek nebyl nikterak výrazný. Film byl spíš táhlý, uspávající, žádná dech beroucí scéna se nekonala, žádné orgastické zakončení gigantické epochy. Prostě tak nějak kde nic, tu nic. Škoda, ale nevadí, člověk koukne a zapomene. ()

Kovaja

Hodně povedená věcička o australském zbojníkovi Ned Kellyovi mě pořádně zaujala,supr výkon podal hlavně neboštík H.Ledger který měl neskutečný talent.No a ani příběh nebyl rozhodně k zahození. ()

Pretender

Velice nedoceněný film... ''They said I'd lost what it meant to be human, maybe never had it in the first place, but wasn't this about protecting the ones I loved? The ones who gave me food, and shelter, even the clothes on me back? And therefore wasn't it now a war?'' ()

F.W.Colqhoun

Od totálního pozdního pocitu lítosti, že jsem si v záchvatu potřeby „westernové“ podívané po-x-té nepustil třeba 3:10 To Yuma nebo Seraphim Falls, mě uchránila minimální očekávání. Budiž mi omluvou, že mě přítelkyně, posedlá Ledgerovou mrtvolou, přinutila. Pozitiva: hezká příroda. Negativa: ryzí zbojnický kult. Zbytek: nemastné neslané, a to je asi to nejhorší, co dokážu o filmu / o čemkoliv říct. Dejme tomu, že i demytizování národních hrdinů je taky dávno kliše, ale i polovičatý midcult-přístup byl byl v téhle nudě příjemným osvěžením. Film obsahuje snad všechna myslitelná klišé mučednických příběhů – revolucionářské proslovy před okrádanými osobami, obdiv protivníků, zradu přítele, zmařenou resp. zapovězenou lásku. Komentáře technické stránky se zdržím; jak praví pomocný režisér Sergio Campanese ve Zvířeti: Tak jako tak je to vlastně jedno. ()

Wishkah

DLouhý nudný film, který pomalu plyne ke své jediné zajímavé časti a to jest závěrečná přestřelka. Jinak opravdu nuda. ()

Prochy38

Moc dobře zpracovaný australský Jesse James. Celkem mě i překvapuje zdejší apatie. Ale to není můj problém. H. Ledger i O. Bloom výborní, prostředí a vyobrazení australské divočiny parádní a samotná legenda, nebo radši příběh fakt dobré! Líbilo se mi to, a hodně! ()

TheKiw

Jakkoli zní námět docela slibně, režie je neuvěřitelně "amatérská". Budování nějakého napětí nebo atmosféry zcela selhává. Herecké výkony taky úplně nenadchnou. Ale alespoň jsem o něco vzdělanější co se týče australské historie. ()

sona123

Vrah a zloděj, nebo chudák smýkaný osudem, s dobrým srdcem, který se jen brání a pak už nemůže jinak? Kolik takových legend bychom po světě našli? Jedna z nich je o Nedu Kellym, kterého hraje bohužel už nežijící Heath Ledger - za něj o hvězdičku víc, protože nic naplat, byl to krásnej chlapík a úžasným pohledem a obrovským talentem. Já na westerny nejsem, ale tenhle mě bavil, byl docela napínavý, místy smutný, ani trocha toho adrenalinu nechyběla a střelný prach bylo skoro cítit přes obrazovku. Slušné, víc než slušné. ()

aLPaC

Potenciál tohoto snímku byl vskutku obrovský, nicméně to dopadlo pouze do průměru. Přitom rozjíždí se to svižně, z příběhu tryskají emoce a pořád se něco děje. Od té doby, kdy je Ned na útěku to však postupně ztrácí dech a začíná nudit. Chybí rozhodně větší vykreslení postavy Rushe, který by si to bezpochyby zasloužil. Všechny herecké výkony jsou na jména dost podprůměrné a třeba Naomi Watts (i když jí mám velmi rád... v obličeji se dost podobá mé přítelkyni) je zde zcela zbytečná. P.S.: K některým autoritám a profesím cítím velkou úctu, k jiným nikoliv. Fízlové patří rozhodně do té druhé skupiny. ACAB!!!!!!!!!!! ()

Yardie

Slabších 70%. Zajímavý námět. Trošku méně dobré zpracování. Chyběla mi tam větší propracovanost postav - psychologické profily, motivy činů apod. Bylo to příliš "povrchní" a nešlo to do "hloubky". Každopádně atmosféra doby byla vykreslena myslím docela dobře a syrově. Závěrečné scény, řekněme posledních 15 minut filmu byl docela nářez, tajil se mi dech. Za zmínku stojí vynikající výkon Heatha Ledgera. Další jeho skvělé představení. Nicméně, celkově filmu něco chybělo. Škoda! Howgh! ()