Příběh australského zbojníka irského původu Neda Kellyho, legendárního australského lidového hrdiny. Jako sedmnáctiletý je v roce 1871 nespravedlivě obžalován z krádeže koní a skončí na tři roky ve vězení. Po návratu se brzy dostane do střetu s policistou Fitzpatrickem, který obtěžuje jeho sestru Kate. Fitzpatrick se začne rodině mstít. Pokusí se zatknout bratra Dana za krádež koní a v potyčce s ním je zraněn. Nahlásí, že ho zranil Ned, ačkoli ten nebyl rvačce vůbec přítomen. Ned, Dan a jejich kamarádi Joe a Steve jsou prohlášeni za psance, které smí kdokoli zastřelit na potkání, Nedova matka je zatčena a posléze odsouzena k tříletému trestu. Mezi psanci a policisty vypukne válka, na straně policistů jsou první mrtví. Kellyho gang se toulá krajem, vyloupí dvě anglické banky a spálí zástavní listiny, které tam najde. Získává si sympatie prostých lidí, guvernér proti nim zato vypraví armádu policistů, vedenou náčelníkem Harem, pro kterého je dopadení Kellyho životním úkolem... (TV Nova)

godspeed

včera jsem dal filmu král artuš 2 hvězdy a to byl oproti ned kelly jen vysoce nablískaná bruckheimerovská sra..a. ned kelly proto za 3. ()

Dantte..

Na ten rozpočet dobře zpracovaná legenda o australském pistolníkovi Nedu Kelly s výborným obsazením. Geoffrey Rush jako vždy perfektní ve své roli. U zavěrečné přestřelce jsem ani nedýchal. 70 % ()

_aandyy_

Tenhle film, i přes ne zrovna nejúžasnější hodnocení tady a přesto, že se může zdát, že je to jen jakási napodobenina westernových filmů o nějakém slavném dobrodruhovi; tenhle film má prostě duši... Mám ráda jeho atmosféru a děj taky není špatný. Ne, že bych zrovna musela film "tohoto druhu", ale zdál se mi dobře zpracovaný... ()

alldo.raine

Zklamání. Byť velká herecká jména, tak film je nezajímavý, s velmiu jednoduchým a děravým scénářem. Herci nehrají ani na pět procent toho, na co mají. Rush i Watts prostor k tomu, aby hráli, ani nemají, Bloom zase jen svádí ženské. Má prý jít o Ledgerovu citovou záležitost. Znát to ale bohužel není a Heath místy až přehrává. ()

Comida

Po celou dobu sledování snímku s pár výjimkami jsem byl přesvědčen o tom že se jedná o čtyř hvězdičkovou záležitost. Možná na pokraji tří hvězd, nicméně z něčeho co původně před zhlédnutím vypadalo jako slabý film do kterého se mi vůbec nechtělo, se vyklubala vcelku zábavná podívaná. Bohužel vše zkazilo přehnané superhrdinské finále, kdy na scénu nastoupí čtyři Iron Mani a kosí jednoho zlého týpka po druhém. Navíc vše díky žádným ranám po střelách v tělech nepřátel a jejich opatrným pádům na zem, tato nejhorší část filmu působí hloupě a já si jen říkám proč tomu tak je. Nejspíš režisér dostal do hlavy kamerovým jeřábem ke konci natáčení pěknou ránu, protože takhle pokazit skvělý film kdy do konce zbývá jen pár minut, by dokázal buď jen mentál nebo někdo kdo dostal kamerovým jeřábem přes hlavu. I přesto se jedná o příjemnou podívanou s výborným hereckým obsazením, která zabaví. 6/10. ()

nmarca

Kýčovitá "Austrálie" Baze Luhrmana se může jít schovat. Strhující, realisticky pojatý příběh, skvělá hudba a výborní herci , zejména Geoffrey Rush a Heath Ledger (dej mu Pán Bůh věčnou slávu!), prostě silný dojem z dobrého filmu! ()

huzgi

Příběh Neda Kellyho je notoricky známý, některá literární zpracování jsou skvělá. Film zůstal někde napůl. Do 106 minut se celý úžasný oblouk jednoho života prostě nevešel. Místy film chytá dech k vyššímu kontemplativnímu vyjádření, ale hned ten dech zase ztrácí... ()

blacktomas

Další z mnoha ód na pověstné bandity. Nic proti nim, naopak filmy o nich mají své kouzlo, navíc se člověk může i leccos dozvědět. Ale Ned Kelly se příliš nepovedl. Velmi lacině natočené s naivními dialogy a rádoby srdceryvnými scénami, které prostě nefungovali. Líto mi nebylo ani hlavních hrdinů v závěrečných scénách, neznám záměr režiséra, ale podle mne to naprosto neukočíroval. Stejně tak scénář je snůška balastu. Vše co jste jinde viděli a slyšeli, uvidíte a uslyšíte i zde, bohužel pro Neda Kellyho v mnohem lepší podobě. A herci? Heaher Ledger, který měl nejvíc prostoru hraje jako gumový panák, Orlandovi jsem jeho roli proutníka a drsoně naprosto nevěřil a Geoffrey Rush si snad jenom odněkud odskočil hodit hustej pohled. Ne, ne ani druhou šanci tomu nedám. ()

strachon

Trochu škoda zajímavých jmen pro méně zajímavý příběh. Možná by člověk musel mít osobní vztah k téhle historii, aby mu nějaký patriotický pocit vynahradil jiné nedostatky. Snaha byla, a místy vydařená, ale celkově to až tolik nefungovalo, jak bych čekal. ()

sharka.68

Já souhlasím s Malarkeyem...mně se to líbilo...prostě jako by mi někdo u odpoledních ručnich prací vyprávěl příběh, který se stal...a nějakým způsobem se na mě podepsal.. ()

HollyMolly

Film jsem si našla kvůli doporučení na imdb, kde byl označen jako podobný mému oblíbenému snímku Návrat do Cold Moutain. Místo něčeho takového se film ukázal jako šíleně kýčovitá, nezáživná záležitost. Děj, ač si hrál na srdceryvné drama stál za dvě věci, postavy taky tak a dramatický konec byl k smíchu. ()

miza

Skoro každá země na tomto světě má své hrdiny. Tohle je příběh toho Australského který skutečně žil a bojoval. Berme to jako část historie tohoto kontinentu a boje za spravedlnost. Lidé v Australii jsou na tuto historickou osobu hrdí a stal se dokonce i národním hrdinou. ()

Devilskitten

Hodnocení tohoto filmu se mi zdá od ostatních uživatelů dosti podprůměrné, protože film rozhodně stojí za shlédnutí. Příběh sice není až tolik zajímavý, ale film má rozhodně jiné plusové momenty, jako například výpravu, překrásnou Australskou krajinu, výborné herecké výkony a akční momenty filmu. Ráda proto tomuto filmu uděluji 4*, mě film rozhodně nachl. ()

david666

Pohodový dobrodružný film, který nad průměr dostává kvalitní herecké obsazení. Tak trošku jiný western, zejména tedy prostředím Austrálie, které je divácky určitě zajímavější než furt stejné prostředí z US prostředí. ()

Kozlowski8

Příběh filmu se odehrává ve viktoriánské části Austrálie a popisuje boj místních obyvatel proti útlakům ze strany britských kolonizátorů. Ned Kelly se vrací z vězení po nespravedlivém odsouzení a je svědkem nelidského zacházení s jeho rodinou. Po tom, co zbije policistu, který si dovolí na jeho sestru, odstartuje vlnu událostí, které z něj a jeho přátel učiní psance. Snímku nelze vcelku nic vytknout. Dobře natočená věc s krásnými dobovými kulisami a kostýmy, hezká - uchu lahodící hudba a k tomu několik velkých hereckých hvězd. Přesto všechno mne film z nějakého důvodu nechytil u srdce. Necítil jsem tu strašnou bolest a z ní pramenící nenávist, která měla na mne působit. Proto hodnotím "jen" jako dobrý průměr. 65%. ()

notozjano

Škoda, že dostal Rush tak málo prostoru. Myslím, že jeho herecký um by tomu dodal patřičné grády. Samozřejmě nesmím opomenout i výkony ostatních. Bloom v pro mně nezvyklé roli a Ledger se toho zhostili patřičně se ctí a taky Edgerton se tu vyjímal. Škoda jen, že je to takové přeplácané a v podstatě jsme se dozvěděly jen něco málo z historie. Dal bych tomu delší stopáž a jednotlivé charaktery více vykreslil. i tak se ovšem jedná o film, který je zde skutečně podhodnocený a já mu dávám zasloužené 4. ()