Příběh australského zbojníka irského původu Neda Kellyho, legendárního australského lidového hrdiny. Jako sedmnáctiletý je v roce 1871 nespravedlivě obžalován z krádeže koní a skončí na tři roky ve vězení. Po návratu se brzy dostane do střetu s policistou Fitzpatrickem, který obtěžuje jeho sestru Kate. Fitzpatrick se začne rodině mstít. Pokusí se zatknout bratra Dana za krádež koní a v potyčce s ním je zraněn. Nahlásí, že ho zranil Ned, ačkoli ten nebyl rvačce vůbec přítomen. Ned, Dan a jejich kamarádi Joe a Steve jsou prohlášeni za psance, které smí kdokoli zastřelit na potkání, Nedova matka je zatčena a posléze odsouzena k tříletému trestu. Mezi psanci a policisty vypukne válka, na straně policistů jsou první mrtví. Kellyho gang se toulá krajem, vyloupí dvě anglické banky a spálí zástavní listiny, které tam najde. Získává si sympatie prostých lidí, guvernér proti nim zato vypraví armádu policistů, vedenou náčelníkem Harem, pro kterého je dopadení Kellyho životním úkolem... (TV Nova)

Jardys88

Filmy o psancích se mi vždycky líbily ale poprvé jsem viděl film o psanci z austrálie v době kdy jí vládla Anglie. Velmi dobré herecké obsazení a zajímavý příběh. Navíc jsem si vždy přál vidět umírat Orlanda Blooma. Příjemné podívání... ()

Mangus

Neskutocne prijemne sa mi pri tom sedelo a pozeralo. Mozno preto, ze som mal dobru naladu po prave zhliadnutom futbale alebo je to proste celkom pohodovy film. Oproti westernom je to troska sterilne, umiernene. Ale mozno je to len predsudok voci Australii. Kazdopadne Kellyho gang nie je zly film. Bolo tu sice par nelogickosti, a dost vaznych. --SPOILER-->Napr. Preco nemohla slecna (naomi watts) zabezpecit aliby Nedovi inak ako len tym, ze s nim mala sex?Vsak bol v praci na jej statku, pomahal jej s hladanim kabatu, hocico...? V takychto pripadoch divaka chyta zufalstvo nad bezmocnostou ovplyvnit dianie na obrazovke, ktore je mu jednoznacne proti srsti. Nasledne sa vsetko pre Neda pokazi v zavislosti od tejto debility, a cloveka to dost znechuti. ()

Agnostik

Moc dobrý film o životě jedné australské desperátní legendy v holywoodském pojetí..Druhá polovina devatenáctého století a divoký západ v protinožském stylu.Navíc je z filmu i cítit jistá exotičnost,tohoto nezvyklého westernového příběhu již pro své místo původu. Velmi dobré! 80% ()

Vráťa

Mě osobně nebaví beznadějný konce. A ani nejsem filmový odborník, takže o lahůdkách typu "průměrný střih" nebo "geniální ozvučení" psát nebudu, protože tomu nerozumím, ale řekl bych, že tenhle, podle laika "normálně natočenej" film se s Butchem a Sundancem porovnávat nedá. Jednak Newman a Redford jsou poněkud nedostižná dvojka a za druhé za celou dobu sledování Neda Kellyho jsem si na Butche a Sandance nevzpomněl. Jistě podobnost tu je, ale tu najdeme s každou takovou legendou. Kozinovi navyčítáme podobnost na Jánošíka a tomu zas nevyčítáme podobnost na Nikolaje Šuhaje (bráno ze západu na východ). Pokud se autoři pokoušeli "opajcovat" slavnou kovbojku, tak se jim to jistě nepovedlo a vytěžili z toho oproti "předloze" pramálo slávy. Já je z toho nepodezřívám. ()

Hanik83

Celé to na mě působilo utahaným dojmem, chvílemi jako nechtěná parodie, jako by se postavy nedokázaly rozhodnout, jestli budou kladné, nebo záporné. Navíc mám pocit, že se tam některé scény v podstatě v různé obměně vícekrát opakovaly. Co musím pochválit, je hudba a pěkné záběry na krajinu. ()

Godlieb

Mé hodnocení bude dost silně ovlivněné tím, že Ned Kelly nebyl žádný Jánošík, žádný zbojník nebo hrdina, ne, byl to obyčejný zloděj, vrah a násilník (podobně jako Jessie James) jež se nesnažil někoho sjednotit, naopak si liboval v chaosu a rabování, to je historická pravda, bohužel, Australané jsou národ vzniklý z toho nejhoršího odpadu anglické společnosti takže si musí za hrdinu vybrat takového vyvrhela, prostě proto, že je jim blízký. Angličané jsou zde stavěni (tradičně) do špatného světla jako ti zlý, zbabělí a zkorumpovaní, což je nepravda, herecky průměrné, pro Geoffreye Rushe vyloženě nedůstojné, navíc, Ned Kelly nezemřel při obléhání nějakého domu, přepadl se svou bandou vlak, to se nepodařilo, on byl při útěku postřelen do nohou a posléze oběšen. 1* ()

heylinn

Vzhledem k tomu,že o skutečném Nedu Kellym jsem nikdy nic nevěděla a ani o něm neslyšela,tak určitě nebudu posuzovat historická fakta bud ve filmu obsažená či nikoli.Přiznám se k tomu,že jsem se dívala jsen kvůli Heathu Ledgerovi,ke kterému chovám platonickou lásku a uctu k jeho pusobení ve filmovém světě.Jenže........jako většina dívek v mém věku (13) jsem se i já dívala nejdříve na hercův vzhled a pak teprve na jeho mimochodem vcelku dobrý výkon.Stydím se za to a cítím se jako fanatická fanynka,která omdlívá při jediném pohledu na milovaného.Ovšem toho se snažím vyvarovat a v tomhle filmu jsem se ani snažit nemusela.Děj je zpočátku táhlý,ale pak jakoby se všechno zvrtlo a začne vás to bavit.Tohle mám u filmů ráda.Ostatní herci byli dobří až na Geoffreyho Rusche,který mě nijak nenadchnul.4* ()

SoulAsAGem

Překvapení, zklamání, znechucení. Nikoliv však k filmu, ale k jeho slabému hodnocení. Tento film, se komentovat nemusí, ten se musí především vidět! I když zde pragmatický Orlando, může působit slabým výkonem, myslím, že to byl spíše záměr a v jednoduchosti je krása. ()

HectorHagman

Zábavná australská pohádka o tom že Ned bohatejm bral a na chudý sral (nebo tak něco) a že Ajronmen je skutečná historická postava. ()

onevoice

Tento film je strašne podhodnotený. Kto tento film hodnotil nízkou známkou podľa mňa asi nemá rád tento žáner. Inak si to neviem vysvetliť. Ledger veľmi slušne obsadená hlavná postava. Orlando takisto a Rush ako záporák ani nemohol byť lepší. Natočené vo veľmi peknej austrálskej prírode. Australský Jánošík, ktorý určite nenudí. Má to napätie, akciu, romantiku. Je to o slobode. Záver veľmi dobre zvládnutý. ()

Sejkorka

Když nic jinýho, rozšíření obzoru o další postavu, tentokrát australské historie. Robin Hood z buše. Filmařsky však nic moc, včetně bohatého hereckého obsazení. Gregor Jordan má na kontě i velmi dobrý thriller Odpočítávání, ale tady jako by promrhal příležitost. Děj je chvílemi dost nejasný, je to takové zkratkovité, spousta scén se odehrává ve tmě.... Proč třeba policajti při závěrečné přestřelce stříleli na vše, co se hýbalo, včetně opice, když naháněli "jen" 4 psance ? ()