Příběh australského zbojníka irského původu Neda Kellyho, legendárního australského lidového hrdiny. Jako sedmnáctiletý je v roce 1871 nespravedlivě obžalován z krádeže koní a skončí na tři roky ve vězení. Po návratu se brzy dostane do střetu s policistou Fitzpatrickem, který obtěžuje jeho sestru Kate. Fitzpatrick se začne rodině mstít. Pokusí se zatknout bratra Dana za krádež koní a v potyčce s ním je zraněn. Nahlásí, že ho zranil Ned, ačkoli ten nebyl rvačce vůbec přítomen. Ned, Dan a jejich kamarádi Joe a Steve jsou prohlášeni za psance, které smí kdokoli zastřelit na potkání, Nedova matka je zatčena a posléze odsouzena k tříletému trestu. Mezi psanci a policisty vypukne válka, na straně policistů jsou první mrtví. Kellyho gang se toulá krajem, vyloupí dvě anglické banky a spálí zástavní listiny, které tam najde. Získává si sympatie prostých lidí, guvernér proti nim zato vypraví armádu policistů, vedenou náčelníkem Harem, pro kterého je dopadení Kellyho životním úkolem... (TV Nova)

jojinecko

Pribeh štvanca-hrdinu, ktorý vyšumí z hlavy minútu po projekcii. Heath Ledger ako vodca je nepresvedčivý a postráda akúkoľvek charizmu. Film, napriek pár naozaj vydareným scénam, nevytiahnu z podpriemeru ani herci ako Naomi Watts alebo Geoffrey Rush, ktorí aj tak dostali len minimálny priestor na sebarealizáciu. ()

Flakotaso

Film má asi takovéto schéma: chvilka nudy-patetické kecy-chvilka romantiky-patetické kecy-a opět chvilka nudy. Otřesný scénář a jalová režie bez kapky invence. ()

Ilicka

Filmové zpracování neklidných životních osudů australského desperáta numero uno - Neda Kellyho si vzali na triko jeho krajané a udělali z něj nevzrušivou nudu. Každý z herců si odehraje to své, aniž by se nějak zvlášť namáhal (Orlandovo herectví opět absentuje), a k postavám je těžké si vytvořit vztah. Navíc místy film nelogicky zabrousí do žánru National Geographic a mimo hodně brutální závěrečné přestřelky chybí napětí. Zabité dvě hodiny. ()

Morholt

Značně idealizovaná, spíše televizní, podoba známého australského bandity. Čekal jsem, vzhledem k obsazení, podstatně víc, ale všichni, až na Rushe, byli nevýrazní a Rush takový nejspíš nebyl jen proto, že nedostal prakticky žádný prostor. Klasická americká limonáda s jednou povedenou přestřelkou.40% ()

Gary

Přežijte nudnou první půlku, dočumte druhou a další průměrný film je pryč. Bez napětí a v zapomnění. ()

Terva

Scénář : John M. McDonagh podle románu Roberta Drewea. Kamera : Oliver Stapleton. Jednoduchý western, který má zajímavé momenty, ale dramatický děj neudrží moc dlouho. ()

Dale

Dosť nezáživný biografický austern, kde prvá polovica je ako stvorená na zdriemnutie a druhá polovica to už nezachráni. Čakal som od filmu s takým hereckým obsadením určite viac. 50% ()

Historik

Dle mého velmi povedený film, kterýsi nezaslouží zdejší nízké hodnocení. Dobrý scénář, pěkná kamera, uměřené herecké výkony, zajímavé prostředí, ve kterém se to celé odehrává. Uchovám si pěknou vzpomínku. ()

numi

Heath Ledger je jako Ned Kelly naprosto neobratný, Orlando Bloom se snaží usmívat seč mu síly stačí (ale on sám se za velkého herce nepovažuje, takže mu to samozřejmě musíme odpustit) a ti, kteří mají potenciál něco předvést, tak prostor vůbec nedostanou (Naomi Watts, Geoffrey Rush). "Robinhůdovský" příběh tak kromě nádherné australské krajiny nemá co nabídnout, a proto nám alespoň nabízí brutalitu. Lidi, zvířata, příroda - všechno umírá ve velkém. Dvě hvězdičky za to, že jsem se nenudil, ale vděčný za ztrávený čas opravdu nejsem. PS: Pokud jste příznivci ZZ Top, tak si připočtěte tři hvězdičky. Ty plnovousy vás dostanou... ;o) [leden 2006] ()

Orlau32

Kolega "golfista" má 100% pravdu, stojí to za starou Bellu, akorát že já se nedala nachytat na slavná jména, protože jakmile jsem viděla Austrálie, tak jsem zavětřila "capinu". Jen jsem si to půjčila... a s radostí vrátila. ()

Freemind

Nevím, co vás na tom filmu tak irituje. Je to historicky naprosto přesné podání příběhu nejznámějšího australského zbojníka, film velmi slušný jak po herecké, tak technické stránce. Velmi záživná lekce dějepisu. ()

italka63

Australský hrdina, co se svými bratry pro spravedlnost šel se bít a ruka zákona ukončila jeho život v pětadvaceti letech. Velmi kvalitní herecké obsazení tohoto dramatu ve slušných exteriérech za doprovodu hudby Klause Badelta mě přesto nepřesvědčilo dát čtyři hvězdy. Možná ta ponurost, kdo ví... ()

applause

Nevím, co mám o tomto filmu říct, podle mě není ani dobrý ani špatný, prostě takový ten průměr. Myslím si, ale že hodnocení tady je podprůměrné. Co jsem zde slyšela o špatném hereckém výkonu Heatha Ledgera, tak s tím také nesouhlasem. Myslím si, že špatný nebyl, ale měl lepší role. Klidně doporučuji. ()

lekr

Tenhle film se mi jednoduše nelíbil..z původního boje proti jednomu svinskými fízlovi se vyklube krutá pomsta kterou odnese plno nevinných policistů ( například ta scéna zastřelení policisty a otce rodiny Nedem v lese )....nebo také Aaron..chtěl jen založit svou rodinu a přece láska je víc než přátelství a on moc dobře věděl že kdyby ho zavřeli že by mu to pak nešlo..musel se rozhodnout a zvolit si to nejdůležitějšího a za to ho zabili!!! Navíc Ned prohlásil nějakou správnost a vzápětí ukázal jaká že to není stvůra..ta scéna pojídání koněje opravdu odporná..vím že doba byla taková ale tenhle film se mi fakt nelíbil..Gregor Jordan je amatér a podělal to jak to jen šlo!! ()

SallyZen

Mně tedy ty herci taky nijak extra neseděli. Zvlášť hlavní postava Ledger. S ním jsem tu vůbec nesympatizoval, a to moc ani s ostatními. Příběh zpracovaný podle nějaké té předlohy určitě docela záživně, ale bez špetky napětí. A to mi tu dost chybělo. Jinak všechno ostatní je takovej průměr. Hlavně kvůli tomu napětí jdu do horšího hodnocení. 40% ()

Martin741

Ludi typu Heath Ledger som vzdy uspesne ignoroval, a nic na tom nemeni ani tento film. Scenar je o Ned kelly, ktory na sposob R. Hooda alebo Jura Janosika /1690 - 1718/ utiekol do australskeho busa pred policiou. Odtial podnikal zbojnicke vypravy, pocas ktorych bohatym bral a chudobnym bral. Pribeh O ned Kellym je az primitivne jednoduchy a dost plocho vykresleny, k tomu reziser Gregor Jordan je len rutiner, a to, ze pribeh ma nieco do seba, mozem zvysoka osrat. 30 % kvoli Naomi Watts ()

Elyssea

Heathu Ledgerovi vousy nesluší. Vůbec. Geoffreymu Rushovi nesluší takový štěk. Zato Bloomovi to sluší O;) Jsem celkem zklamaná, protože jsem čekala spíš něco ve stylu souboje dvou mozků. Ned proti superintendantovi... Místo toho jsem dostala film, který působí dost zvláštně. Téměř jako kdyby se Kellyho gang zrodil a zanikl v několika týdnech. Film působí zvláštně a pro mě je to průměrná podívaná. ()

DruidKarel

699. hodnocený film: Hodně jsem se divil, když jsem se koukal do profilu tohoto filmu, že má natolik špatné hodnocení? Že prý jen něco málo přes 50%? Film to rozhodně není špatný a Heath Ledger je hodně kvalitním hercem, ale film docela postrádá nápad, kterým by přišel s něčím novým. Orlando Boom si tu střihnul zcela zajisté taky dobrou roli a přededl i něco ze svých hereckých schopností, ale zase nedokázal režisér dostat z potenciálu filmu a herců to, co mohl. Proto 4* jsou možná až přemrštěným hodnocením, ale zase na průměrný film to nevidím. 4* ()

C0r0ner

I Austrálie má svého Robina Hooda, kterého už sralo, že mu úřady berou chlast, tak se rozhodl s tím něco udělat. Scénář nebyl nic úžasného, ale nenudil jsem se a nad průměr to nakonec strhla závěrečná přestřelka, která si nezadala s těmi nejlepšími v žánru. Nic převratného, ale také žádný průser. 70% ()

pufina

Heathovi a Naomi to jiskří i na plátně. Hvězdné herecké obsazení je výborné, provedení mě hodně zaujalo, ale příběh mě zaujal jen z části. ()