Náměte i obrazem třeštěná polská fraška zdánlivě o ničem. Myslím ale že nestřelím daleko když napíšu, že podobným stylem, kteréhož se chopí hlavní protagonisté, se dnes točí většina komerčních hollywoodských sraček (pardon).(7.5.2004)

Podle mne jako filmožrouta parádní kousek o filmových kriticích. Znám osobně některé, kteří jsou na tento film velmi alergičtí a pomlouvají ho kudy chodí, myslím, že i proto to má horší hodnocení. Machulského humor se mi celkově líbí a tady je spousta nádherných filmových fórků, pravda, ideální je rozumět polsky. I když ke konci zjevně scénárista nevěděl jak to skočit, tak vtipy jako Maria Curie Sklodowska, citace kritikových tvrzení o tom, jak lehké je film točit, že film musí být pravdivý a ze života, že film žije jen díky iránským a podobným produkcím apod. jsou opravdu dokonalé. Jako bych slyšel kecy některých filmových recenzentů co si říkají kritici. Ostatně padouchova hláška "mně je film úplně u prdele" a "Jé, vám taky?" jako kritikova odpověď jsou charakteristické, stejně jako objev sešitu Mé milované filmy hypeestetického kritika . Všem milovníkům filmu vřele doporučuji.(4.5.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $866,481(10.9.2010)

Trochu slabší komedie režiséra Machulského. Opět téma dobré, ale realizace nevyšla úplně nejlépe. Jedna věc je však na tom filmu pozitivní a proto by Superprodukci měli pouštět všem filmovým kritikům. Ukazuje, že ten vtip o kriticích je pravdivý. Totiž říká se, že filmový kritik ví přesně jak má dobrý film vypadat, jaký má být scénář a jak by se měl natočit, ovšem kdyby to všechno uměl. O tom je také i tento film. O zdrcujícím kritikovi, který má napsat scénář a natočit film v hlavní roli s mafiánovou milenkou. Najednou je sebevědomí pryč a pod tlakem není schopen ničeho. Dobrý film, ale od tohoto režiséra jsem viděl lepší kousky.(9.9.2012)