Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Lucas005

U téhle satirické herecké přestřelky se budete smát, i si od stresu kousat nehty. Tarantino se svými dialogy a geniálně vybranými herci od hlavních charakterů po malé karikatury ve vás totiž dokáže i na poněkolikáté vyvolat přesně tu nejistotu a emoci, kterou chce, a potáhá si vás, kam potřebuje, stejně jako by to udělal samotný Hans Landa. Vše samozřejmě doplňuje režisérův typický dechberoucí vizuál, hrátky s chronologií některých scén a brilantní výběr hudby, díky čemuž si snad ani ve výsledku nepřipustíte nevyrovnanost hloubky některých charakterů a občasné utápění se ve vlastním stylu režie. Ve výsledku tak jedna z nejčistších a nejlepších Tarantinovek, které se nám kdy dostalo. ()

PeteBuck

Tarantino chytil týmto filmom druhý dych a začala séria 3 filmov, ktoré sú naozaj skvelým dielom. Tarantinovi sa nedá uprieť rozprávačský talent, pekná  a zároveň ujetá zápletka, zaujímavo vykreslené postavy (u mňa to vyhráva Hans Landa), technická stránka, hudba, réžia proste všetko. Jeho podpis je vidieť na každej sekunde. Nie každý dokáže vyrobiť takúto zlátaninu, kde Židia zabíjajú nacistov, Hitler aj jeho banda zomrie úplne v rozpore s históriou o rok skôr vo Francúzsku a vyrezávanie hákových krížov na čelá nacistov je dovedené do umeleckej dokonalosti. Fantasticky natočená hovadina, dokonale odrozprávaná s originálnymi postavami. Nemôžem namietať. Tieto úlitby slávnych režisérov o tom, ako trpeli Židia, poprípade černosi, sú akosi zavedeným pojmom (Spielberg má Schindlerov zoznam a Amistad), Tarantino má Inglorious Bastards a Djanga. Prečo nie, ale v tomto už príliš originálny nie je. Ale dobre. Parádna pecka, akurát tú Shosannu picnúť nemusel, debil jeden, toto mu neodpustím. Prečo robí takéto chujoviny? ()

F2003F

Zostať po filme ohromený čumieť do blba s jedinou myšlienkou -Čo som to kurva práve videl- dokáže u mňa vyvolať tak extrémne a pravidelne snáď len Tarantino a Aronofsky. Scenár k nezaplateniu, jeho talentu sa tak skoro (ak vôbec) nik nevyrovná a s určitosťou ani nepredbehne. Keby v ňom (nich) nebola hlavnou ingredienciou chorobná oddanosť láske k filmu, navyše s fetišizmom a perfekcionizmom dokopy nebolo by dnes čo obdivovať. Pritom téma asi najviac možne už nezaujímavo ohraná a bastardi sú dokonca sofistikovane len na tretej koľaji. Quentin je výnimočným klenotom kompletne celých dvoch dekád moderného Hollywoodu. A Christoph Waltz schopný zatieniť hociktorým prednesom celý herecký ansámbel? Že ho objavili až v 56 rokoch zamrzí ale aspoň, že objavili. ()

207

Netreba dlhý komentár. V Mélanie Laurent objavil daľšiu Umu Thurman a s Christophom Waltzom urobil to iste čo Coenovci s Javierom Bardemom. Dialógy, charaktery, akčné scény, herecké výkony, obsadenie, hudba ******. Čakanie sa vyplatilo. --"I owe you one QT"-- ()

dextrush

Vynikajúca hudba, to len tak na úvod! Tarantina bez dobrej hudby si proste neviem predstaviť. Krásne vypointované dve hlavné postavy, mrazivý pocit v celom tele, skvelý Christoph Waltz a neustály úsmev na mojej tvári sú to, čo si budem ešte dlho pamätať. Tatantino pekne zobrazil dve dejove línie, skupina bastardov a život Shosanny, ktoré sa v istom okamihu spoja pre dobro všetkých a ukončia druhú svetovú vojnu. Len škoda, že sa trochu viac nevenoval anglicky hovoriacim partizánom. Čo ma ale úplne dostalo, boli vtipné scény a postavy. Napríklad Brad Pitt bol úplne strelený, v dobrom zmysle slova.. dostával ma do kolien, pre mňa novým, nigga prízvukom, svojou "taliančinou" a absurdnosťou, ktoré jeho postave Quentin pripísal. Rovnako tak vyšinutý Eli Roth s baseballovou pálkou. Film leta, minimálne!!! ()

Mik3sh

Skvělý film, který lze zařadit mezi typická Tarantinovská díla. Nejgeniálnější jsou podle mého názoru skvělé dialogy s Christophem Waltzem alias Hansem Landou, který svou roli zahrál brilantně. Myslím si, že ve srovnání s postavou Landy, Pittův Aldo "Apač" Raine je jakýmsi slabým americkým odvarem, který nicméně svůj úkol splnil. Za tento film si Tarantino 5* opravdu zaslouží. ()

dealer

Ze scénáře se dalo vytěžit o 300% více než byl samotný výsledek. Jediná ze slušnějších dějových linek byla fajn, ale na 2,5h čistého času to považuji za totální propadák. Druhá hvězdička jen díky skvělému Ch. Waltzovi - ostatní vata. ()

adamm90

Rozhodně nejlepší film letošního roku. To byl prostě úžasný zážitek, takový film se netočí každý den. Quentin je prostě génius a to myslím opravdu vážně. Točit takové filmy jako on je prostě úžasné, chápu, že ne každý má stejný vkus a styl jako Quentin, ale já ho prostě žeru a na jeho filmy budu koukat dál a s chutí. Herecké výkony byly skvělé ( zejména Brad Pitt nebo Christoph Waltz ), krvavé, zabijácké scény vynikající, úžasné zaběry kamer a ty úžasné dialogy.......wow, prostě opravdu legrace, jenž do takového Tarantinova filmu patří. ()

MysterioD

A je to tu, to na co jsem se tak dlouho těšil. Doufal jsem že Quentin Tarantino dokáže ještě natočit skvělej film / a to podle mě Auto zabiják nebyl, a Kill Bill už vůbec ne/ a dočkal jsem se. Je pravda že jsem se i trochu bál výsledku ale zcela zbytečně. Já tomu filmu prostě a jednoduše nemám co vytknout. Líbilo se my snad úplně všechno – Pitvoření Brada Pitta a jeho kouzelná italština :-) , Til Schweiger jak se seč mu vůle stačí drží aby esesákáka neubodal hned jak ho poplácá poprvé po rameni. Dokonce i Eli Roth /kterého já opravdu nemusím/ mi přišel strašně zábavný, no a nakonec Christoph Waltz - ten chlap je zjevení, je brilantní a dokonale slizký esesák kterého snad ani nejde nenávidět. . Prostě skvělá zábava která má dle mého nakročeno na to aby se z ní brzy stala kultovní záležitost. Smál jsem se až jsem měl chvílemi slzy v očích, navíc jsem slyšel tolik skvělých hlášek, tak jak je Tarantinovím zvykem . . . . . . . . . . . . . . Zkrátka a jednoduše 100% ()

Mangus

Tešil som sa a dočkal som sa. Ozaj skvelý film, dobre obsadený, zrežírovaný a aj predaný. Trochu ma mrzí, že samotný Brad Pitt, ktorý tento film výborne predal, nemal dosť priestoru, určite by ho mnohí radi videli vo viacerých scénach, ale to nie je zase taký veľký problém. Na druhej strane sa mi vo filme páčil Eli Roth, ktorého démonický pohľad v jednej zo záverečných scén bol úchvatný. Filmu sa v podstate nedá toho veľa vytknúť, kamera bola skvelá, aj efekty, spomalené zábery, tá správna odhodlanosť a motivácia bastardov, ktorým sú odpustené aj tie najväčšie hriechy, pretože predsa ide o vraždenie nacistov. Tarantino sa opäť predviedol v skvelom svetle a záver tohto filmu... odporúčam pozrieť. 10/10 ()

Llaney

Rukopis mistra se nezapře, i když možná mířil výš než kdy jindy. Každopádně bravo! A díky za cameo Omara Dooma a Eli Rotha, potěšilo :) He gave us something that we can't take of - again. ()

platzman

Ten Tarantino je ale pako... Zas si budu muset filmek zopáknout, abych se rozhodl jestli je to více ujetá blbost, nebo vypiplaná kultovka. Tak nějak jsem se cítil po prvním Pulp Fiction... Ale se závěrečnýma titulkama jsem byl zas vytlemený ... Asi zas kultovka, Quentine, jen už pro příště zkrať ty kecy ;) Christoph Waltz ***** Brad Pitt ***** Til Schweiger ***** + * (aby na mě neházel tak nasraný pohledy jaký si střihnul ve scéně v hospodě :) ()

VanThomass

Pancharti spnili nadmíru moje očekávání. Sice by někdo podle traileru mohl čekat akční řežbu, ale ve výsledku akční scény, které ve filmu jsou stačí na dokreslení příběhu. Podobně jako ostatní Tarantinova tvorba jsou i Pancharti rozdělní na kapitoly, přičemž hned ta úvodní je snad nejlepší z celého filmu. Hans Landa je opravdu vykutálený a vždy dosáhne svého, to platí i o ostatních scénách, zkrátka kdekoliv se ve fimu objeví stojí to za to. No a jak je na tom Brad Pitt? Ten je opravdu vynikající, jeho řeč s přízvukem (zvláště pak snaha o italštinu), k tomu grimasy a chování, to je zkrátka Panchart jak má být. ()

JaySpartan

Z veľmi sľubnej látky o amerických židoch šíriacich v radách nacistických Nemcov strach nevytrieskal Tarantino maximum. Minimálne 15 minút dlhej stopáže si nepochybne mohol odpustiť a síce Quentin nikdy nemôže byť synonymom nudy, ktorej sa niektoré dialógy približujú. Všetko však dotiahli brutálne násilné pasáže(v skalpovaní sa vyžíva), originalita, prvotriedny soundtrack, Christoph Waltz a Brad Pitt. Zatiaľ čo Waltz hrá gestapa Landu priam až v Oscarových parametroch(neskutočná charizma a navyše na plátne používa až štyri jazyky), Pitt pôsobí dojmom, že si celé natáčanie užíval a skôr si oddychoval po Buttonovi. Je však šarmantný a neklesá pod svoju úroveň. Ďalej nám Tarantino naservíruje veľmi vydarené hlášky(Pitt používajúci taliančinu stojí za to!) a dobre vymodelovaný charakter Shosanne(pôvabná Melanie Laurent). Nuž, áno. Režisér fenomenálneho Pulp fiction vie ešte stále pripraviť skvelú maškrtu, akurát nám naservíroval priveľa kecov a prejedenie sa hrozí ako hladnému divákovi, tak aj skutočnému filmárskemu gurmánovi. ()

strohm

..sice ani den po zhliadnuti ziadna rezonancia zo "silnej filmovej vypovede" neprisla, napriek tomu som sa skoro cely cas bavil, vychutnaval pukance, a nedockavo cakal na rozuzlenie deja ... 4 * ()

Oil123

Úžasný film, založený na excelentních hereckých výkonech všech herců, ale hlavně Waltze a Pitta:), typickém Tarantinovi a super námětem s perfektním alternativním koncem:) Z kina sem odcházel naprosto unešen:) ()

weca

Opravdu skvostný herecký výkony, které samy o sobě vyčnívají nad ostatními válečnými filmy.Příběh celkem komplikovanej, ale o to víc jsem si film užil.Každopádně parádní je, že prakticky do samýho konce nevíte, jak se film vyvrbí.Jednotlivý scény samy o sobě jsou takový zdravě syrový - prostě geniální film!Klobouk dolů! ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019