Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Albyx

Dobre jsem se bavil (hlavne kdyz Brad zacal se svym prizvukem :-)). Mam za to, Tarantino udelal s nackama jen co by si prala s nema udelat velka vetsina lidi... A navic jsem se u toho dobre pobavil. 85%. ()

sornilka

Mám ráda filmy, u kterých se nenudím od začátku do konce a toto je jeden z nich :o) ...myslím, že se jim to hodně povedlo! ()

wOOzIe

tož tak:D:D wow:D:D no:D:D to je fakt samej joke:D Brad pitt opravdu liboozní:) a nejen on všichni herci..ale nechpápu rpoč to nemá statut komedie, když je to tak vtipné:D:D ja se nasmál děsně, a možná je to ubohá krvavá americká sranda , ale prostě ja se tomu smál:D a bylo to moc fakt výborný.. strašně střelený, ale můj nejoblíbenější tarantinuv film od ted:) opravdu bomba:) myslel sem že to bude blbost, ale herci vyteční, scenář, také nenudí ani minutu, a prostě ty jokey:D a brad pitt prostě nejlepší:D...megastik bombastick:D fakt sem byl rád za tenhle film....:) ()

_Ccooffee_

Normalne hlavni zaporaci uhori nebo jsou zastreleni nebo vyhozeni do povetri. Tarantino ukazal ze je lze zapalit, zastrelit a jeste odpalit. Vtipna oddechovka s luxusnim akcentem B.Pitta, kinem a excelujicim Christopherem Waltzem. ()

Murdock

Tak jsem si zase užil..Tarantino prostě dělá co ho baví a je to vidět. Jeho tvůrčí slina nevysychá takže skvěle vypointovaný dialogy nenudí. Některý scény si říkají o "zkultovnění" (filmaři, Steiglitzův nástup nebo konečné zúčtování s Landou)..Tarantino si hraje a kdo na tuhle hru přistoupí ten se kardinálně pobaví :) ()

TomJ

Nemam nic proti Tarantinovskemu stylu. Film mi vsak prisiel dost nudny a malo dynamicky. Dialogy sice zaujimave ale extremne dlhe a mam pocit, ze to pan reziser uz trocha prepiskol. Hudbu som navyse voben nevnimal, co neviem ci je dobre alebo zle. ()

Gromit

Vadí mi překrucování historie v (nejen) amerických filmech. Jenže Quentinu Tarantinovi to nemohu mít ani v nejmenším za zlé, protože jeho Hanebný pancharti jsou spíše jakousi filmovou terapií. Zlo je tu po zásluze potrestáno, všichni ti hnusní esesmani dostanou to, co si zaslouží. Když si k tomu ještě připočtete rafinovaně vystavěnou zápletku, skvostné dialogy a brilantní herecké výkony (zejména Christoph Waltz, Mélanie Laurentová a Brad Pitt tu excelují), dostanete téměř dvě a půl hodiny nezapomenutelné podívané. A také dosud nejlepší Tarantinův film! ()

matynka

Tři jazyky, kterým je navíc skvěle rozumět. A není tam skoro nic z tarantina. Je tam dokonce příběh, který má hlavu a patu, a občas se vyvíjí hodně ujetě. Ale vážně jen občas. Skoro pět hvězdiček. Ale právě za to, že tam Tarantino není příliš poznat, jen čtyři. ()

crjules

Na filmoveho fandu a typka z videopujcovny to je docela mazec,ne?? :) V Lidovkach vysly netradicne recenze dve...pro a proti. Prvni petihvezdickova a druha, trochu az nenavistna dvouhvezdickova.V te se Tarantinovi omlati o hlavu snad vsechno pro jeho filmy typicke.Od ironickeho humoru, odkazy na reziserovy oblibene filmy, vybirana hudba, jeho herci.Pry si toci filmy nesrozumitelne beznemu divakovi a jsou urceny pro nej sameho a par filmovych snobu. Je to ale jednoduche. Bud vam Quentin sedi , nebo ne. Ale ponekolikate jsem si potvrdil, nedat tolik na recenzi a presvedcit se sam. Z filmu mam dojmy jen nejlepsi. Od prvni kapitoly vim, ze zustavam v tabore jeho priznivcu. Dechberouci, mrazivy "sarm" lovce Zidu Landy...cela tahle postava , schuzka se spojkou ve sklepe a nasledne napeti s vyhrocenym koncem , humor / napr. prvni scena s komickym Hitlerem :) , sipka na Goringa atd. / , dialogy , atd. O vsem tom muzu mluvit jen s obdivem. Quentin je opravdu Pan reziser. Bravo!!! Komentare mluvici mi z duse : Movie. Enšpígl. ()

minee

Brad se zase jednou vytáhl! Pěkně zvládlá role jen ať nadále toči s Tarantinem jejich spoluprace je pro nás jako diváky velice přínosná. ()

yerdua

jeden z trháků roku 2009, když to tak vezmete tak nejen trhák jako film, ale i v něm je to dost drastický jak to všichni od Tarantina známe, parádní děj, parádní herci, všechno v něm se mi líbilo, jen mě trochu mrzí, že už nepatří do 200nej, možná se tam zase někdy dostane, možná, že už ne, každopádně pro mě NEJ NEJ ()

wito

konečne po dlhšom čase skutočná filmová lahôdka. zmes kvalitnej filmárskej vášne s prísadami žánrovej koláže drsnosti, elegancie, zvratov s tarantinovskými čerešničkami na vrchu... ()

fridge

Je pravda, že Pancharti samotní jsou jen takovým pojítkem filmu, ale to nic neubírá tomuto filmařskému excesu na půvabu. Celou dobu si říkáte "Je tohle Tarantino? Ono to má hlavu a patu!", dokud nepřijde konec a Vy se budete cítit, jako by Vám vystřelili mozek z hlavy. Šílené, geniální, luxusně obsazené. ()

sigi2

Dal som si záležať, aby mi bastardi neušli v kine a dobre som urobil. Nový Quentin ma bavil po celú stopáž, vyrážal mi dych, vystrašil aj (najmä) rozosmial a celý čas ma nútil rozmýšľať, kde už som to videl... Christoph Waltz bol neskutočný a z Pittovej taliančiny som skoro spadol zo stoličky od smiechu. A kto by si nezabil svojho Hitlera, keby mal tú možnosť a písal si scénar vlastného filmu :-) ? ()

vojta1

Cigareta uhašená ve šlehačce na štrúdlu perfektně pomocí filmové řeči charakterizuje postavu Landy. Tarantinův smysl pro zajímavé detaily mě skutečně dostal. Landa je lump schopný čehokoliv, který svoje zlem prolezlé vnitřnosti úspěšně maskuje nejvybranějším chováním. Kdybychom scénu se štrúdlem viděli jen tak osamocenou, mohli bychom se domnívat, že Landa je z těch lepších nacistických pohlavárů. Nebýt onoho velmi podstatného detailu - cigarety netípnuté v popelníku, ale ve šlehačce na nedojedeném štrúdlu. Landova pokroucenost se tak projevuje navenek v drobném detailu a dává o sobě vědět._____ Tarantino ve svém filmu skvěle zparafrázoval scénu z Popelky. Poslední ujištění o vlastizrádném chování herečky je zkusmé nasazení střevíčku, který byl nalazen na místě činu. Mužský hrdina tak pomocí botičky nenalézá lásku, ale odhaluje špionku, kterou hned poté uškrtí. Bravo, propracované drobnosti film polévají živou vodou. ()

Bartoloměj

to je pořád samej tarantino, proč tu nikde nečtu třeba o zednících? já to napravím - takže sehnat dneska solidního zedníka je docela problém ( vím to právě jsem rekonstruoval barák ), když se vám to povede a ještě máte tu kliku, že jste schopný ho zaplatit, tak už jen rozdáváte pokyny a sem tam koukáte, jak jsou plněný.... při tom koukání zjišťujete, jak je ta práce oku lahodící, pozitivní, intuitivní, příjemná, uspokojující a říkáte si, přesně takhle bych to dělal, vždyť je to úplně jednoduchý, proč to nedělám taky.... kde sem to přestal, jo tarantino přesně takhle bych to dělal..... dneska jsem dal výpověď, v obchoďáku mají nějakou akci - režisérský balíček za 999,- ( režisérské pumpky, megafon, židličku ) jdu do toho.... PS Christoph Waltz je ten nejlepší fašoun co jsem kdy viděl. ()

Pažóót

Vynikající herecké výkony, řízné dialogy, u kterých není otázkou jestli, ale kdy vygradují. Christopher Waltz alias Hans Landa. Po zhlédnutí rozhovorů vedených Hans Landou u sklenice mléka, mě tato poživatina při konzumaci nějak zkysne v ústech. Po prvotních rozpacích s obsazením Brada Pitta do role poručíka Aldo Raina, musím říci, že mu tato role sedí jak náckův skalp v rukou hanebného pancharta. Děj je sice poněkud schematický, čemuž napomáhá i rozčlenění do kapitol bez výraznějšího propojení, ale to je možná jediná možnost jak tento film natočit tak, aby trval „pouze“ 2 hod a 33 min :). ()

sigin21

Bohužel jsem podle zdejšího hodnocení čekal asi veledílo. Což jsem samozřejmně nedostal. Film je dosti roztahaný a chtěl by razantně prostříhat. Nepomáhá tomu ani klasické dělení na kapitoly. Na jednu výbornou (s kartami) je tu jedna slušná (úvodní) a zbytek je hodně průměrný. Přistihl jsem se, že už mě nebaví Quentinova hra s divákem tak, jako kdysi. Nebaví mě čekat několik minut úmorných rádoby cool dialogů, než se postavy dopracují k "nečekané" pointě. Buď točí Q pořád na jedno brdo (spíše hůř) anebo jsem se postupem let stal přeci jenom trochu náročnějším divákem. Herci jsou ucházející ( i přehrávající Pitt se dá nakonec v klidu snést) až na jednu vyjímku. A tou je Eli Roth. Nejen, že je to mizerný režisér ale ke všemu je to hodně bídný herec s neskutečně otravným upištěným hláskem. Děkuji, nechci! Ve výsledku jde tedy o lehce nadprůměrný kousek s neuvěřitelným množstvím různých odkazů a narážek, které bohužel stačí pobrat jenom malé množství diváků. Příště se Quentine zaměř více na diváka a bude to možná zase za plný počet. Takhle jenom 65%. ()

Mello

Ano, tak tohle je klasický Tarantino přesně tak jak ho známe perfektně propracované dialogy dokonalý smysl pro detaily. Režisérův otisk naprosto se odlišující od všeho ostatního.Původně mně překvapilo, že děj filmu byl zasazen do 2.světové války. Ovšem hned u první scény jsem věděl, že i tento film bude stát za to!Vynikající výkon ve filmu předvedl Christoph Waltz jeho stvárnění postavy plukovníka Landa nemělo daleko k dokonalosti.Tento film se jednoduše u mě zařadil mazi Tarantinovy filmové klenoty. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019