Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Gardenboy

Tarantíno neprestáva šokovať. Načo film podľa skutočných udalostí, keď sa môže s náckami vysporiadať fiktívne, po svojom, podľa chuti, užiť si to, tak ako si zaslúžia? Jedna parádna jazda, perfektné, šupa, samý superlatív :D ()

Kingjiri

Ze mě prostě Tarantinův fanoušek nikdy nebude. Vždycky má ve svym bijáku fajn obsazení, dobrý hlášky a kolikrát i zajímavej námět jako tentokrát. Ale bohužel dlouhá stopáž, ve který si evidentně libuje, v mejch očích jeho talent, velkou snahu a mnohdy skvělej smysl pro humor ve výsledku vždycky z části zdevalvuje. V tomhle případě se k tomu ještě přidaly rozvláčný ukecaný scény, kdy každá má snad nejmíň deset minut. Chybělo mi rozhodně svižnější tempo vyprávění a trochu víc tý akce by taky neuškodilo, když už byli v Panchartech takový ranaři. Třetí jistá hvězda za casting, hlášky, námět a dobovou atmosféru. ()

Nix

Pro mne je hrozně těžký hodnotit filmy od Tarantina. Já budu dycky zaujatý, jelikož je to jeden z mála režisérů, který mne nikdy nezklamal a snad ani nezklame. Cokoli, co udělá, tak u toho já budu slintat. A tohle prostě se musí vidět, Pitt jako žid, který loví němce nebo Waltz jako lovec židů, to prostě chcete. Herecké výkony jsou ostatně jako u všech filmů od Quentina totálně top, tak prostě legendární hlášky a scény. Dycky mám jednu scénu, kterou bych dokázal vidět každý den a tady je to hospoda. ()

samkko

Filmy jako Hacksaw Ridge, Zachraňte vojína Rayana, Pianista, Nepřítel před branami atd, atd... jsou všechno brilantními snímky z onoho prostředí WW2, ale potom tu máme film, který se také odehrává za druhé světové jenže je celý hodně smyšlený... No nebudu vás dlouho napínat, film Hanebný pancharti je naprostá ukázka správné filmařiny. A to hlavně díky svému jedinečnému nápadu, tak díky skvělým dialogům (na kterých film stojí), dále tu máme přímo skvělou hudbu a pozor ne jen jeden druh hudby. Hudbu nám tvoří jak chytlavý soundtrack, tak i "písničky" které byť by jste si řekli že do válečného dramatu nepatří, hodí se tam naprosto skvěle. Skvělé je i herecké obsazení a výkony. Zejména těžký válečný frajer Aldo Raine (Brad Pitt), tak zábavný Hanz Landa (Christopher Waltz) který hraje velice "zdvořilého, kultivovaného" nacistu a jde vidět, že si svou roli opravdu užívá a dává do ní všechny potřebné emoce. Co se ještě filmařské stránky týče, tak asi nejpovedenější věcí na celém snímku je postupná gradace napětí. To samozřejmě znamená, že i když má film dvě a půl hodiny.. Nudit se rozhodně nebudete protože vám to film nedovolí (geniální příklad je scéna v baru ve sklepě). A teď už k samotnému příběhu (BEZ spoilerů). Jak už jsem říkal jde o alternativní konec druhé světové války který MUSÍTE brát s určitou rezervou. Celý film je rozdělen do jednotlivých kapitol ve kterých jsou jednotlivé postavy které se na konci za daných okolnosti sejdou. A to je vše co vám mohu povědět abych vás nepřipravil o zážitek. Každopádně mohu říct, že konec je naprostá slast, parádní vyvrcholení celé situace konající se v těch dvou a půl hodinách. Snad jediná chybka bez které by byl film (dalo by se říct) dokonalý je to, že i přes parádní herce a parádně napsané postavy máte málo času na vybudování si jednotlivých vztahů k postavám. Například opak tohoto problému je film (taktéž Tarantina) Nespoutaný Django ve kterém si postavy zamilujete od první minuty. Jenže jak říkám, může za to to, že je celý film rozdělen do kapitol ve kterých bývají často jiné postavy než v kapitole předešlé. Tudíž na rozdíl od Djanga ve kterém sledujeme protagonisty prakticky po velkou dobu, v Hanebných panchartech na to není tolik času. Na druhou stranu se v Hanebných panchartech odehraje mnohem více věcí a můžeme to brát jako vzorovou ukázku toho, že ve válce nešlo jen o jednotlivce o pár desitkách členech.. Ale byl to velký a rozsáhlý konflikt. Každopádně i přes tento nedostatek se film bez problémů dostal do mých top 10 a jsem z něj nadšený. Auf wiedersehen! 10/10 ()

Luxocculta

Tenhle film jsem už od Tarantina několikrát viděl a pokaždé trochu jinak – vždy s jinými herci, kostýmy, prostředím. Tohle je taková westernovka převlečná do německých uniforem a zasazená do období druhé světové války, ale děj, zvraty a chování postav jsou dopředu čitelné. Nebo alespoň dost povědomé. Není to špatný film. Jen se v něm Tarantino trochu opakuje. 75 % ()

Taffey

Já jsem film dosud neviděl, nicméně bych se s Vámi chtěl podělit o svůj názor na zdejší způsob hodnocení. Ačkoli nikomu neberu jeho názor, dáleuvedený doslovný opis části hodnocení tohoto filmu jedním z Vás je opravdu typický, do extrémní krajnosti subjektívní a jako takový zavádějící. Zde je. K tomu fakt není co dodat. " Pro Tarantina mám velkou slabost, tudíž je asi jasné, jak mé hodnocení bude vypadat." Tento náš kolega by dal pět hvězdiček, i kdyby Tarantino natočil Playgirls II. ()

Franche

Od začátku do konce jsem se bavila. Úžasné trio sviňského Hanse Landy,vtipného Aldy Apače a drsného Huga Stiglitze, který mohl dostat více prostoru. První kapitola byla natočena vážně...Ano pouze ta první. Pokaždé se člověk u něčeho smál (ikdyž třeba došlo na odřezávání skalpů). Tarantino prostě ví jak na to a nebojí se kvůli tomu přepsat dějiny. Stejně si každý musel v závěrečné scéně v kině říkat BRAVO ! 4,5 * ()

majesty

tie ksychty, tie reci, tie situacie, tie hudobne doprovody, tie postavy, tie riesenia, tie dejove zvraty ... a je ich tam veru hodne. DOOOST SIALENA PECKA! ()

john.h

Klasicky ukecanej Tarantino. Navíc s odkazy na vlastní předešlé filmy snad v každé kapitole. Nejvíc patrný odkaz je asi vzájemné míření na sebe bouchačkami, kde snad proběhla i stejná hláška jako v Reservoir Dogs mám pocit. Co se týče hlavního záporáka Hanse Landy, tak je to minimálně záporák roku. Troufám si říct, že se zapíše i mezi nejlepší záporáky historie kinematografie, ten jeho úsměv je nezaměnitelnej. A to jeho deptání podezřelých, až se sami prozradí, je v podání Christopha Waltze prostě geniální. Jinak souboj hlava versus baseballová pálka v traileru, kde proběhne zatmívačka, je vidět ve filmu se vším všudy. Z celého filmu se mi pak nejvíce líbila asi první kapitola, která je opravdu perfektně natočena. Skvělý exteriér, krásný interiér a scéna až neuvěřitelně gradující, že na konci divák opravdu vnímá jen tu scénu a při prvních výstřelech se lekne tak, jakoby byl on sám pod podlahou. Scéna v hospodě je pak jen potvrzení Tarantinova talentu udělat z hovna zlato, přecejenom natočit 20 minut dlouhou stupidní hru s hádáním postav dokáže vtipně a zábavně natočit snad jen Quentin. Zpočátku jsem si nebyl hodnocením jist, ale i teď, několik dní po projekci, musím na film pořád myslet a přehrávat si řadu scén, které jsou prostě geniální. A to jsem o jejich genialitě hned po závěrečných titulcích nebyl tak úplně přesvědčen, nebo spíš jsem o té genialitě vůbec nepřemýšlel. S každou další minutou ale vím čím dál víc, že ty scény jsou opravdu geniální, ať si každý říká co chce. ()

Filisthin

Dlouhé scény a střih, skvělé herecké výkony, zakončení filmu jedna báseň... no byl jsem v sedmém nebi... Musím uznat, že se Inglourious Basterds vyhoupli na stejnou příčku jako Pulp Fiction...a nekecám... ()

mnau

Ač nejsem fanoušek režiséra Tarantina, musím tentokrát smeknout před skvěle natočeným filmem! Brilantně, dá se říct do poslední kapky krve :-), zpracované kostýmy, kulisy....je vidět, že si dal záležet na každé scéně. Skvěle skloubené vtipné hlášky a tarantinovské zabíjení do posledního detailu. ()

stiewe

Skalpování nácků, značkování nácků, vyvraždování nácků... Dostane se vám čehokoliv na co si vzpomenete. Od neskutečně dokonalých dialogů, nepředvídatelných zvratů, po úplně jiný konec války kterej by každýmu židovy udělal nesmírnou radost. Quentin Tarantino předvedl že Grindhouse byla jen odbočka od jeho opravdových výkonů a že jeho dokonalá režie žije a dokáže se vyrovnat i kultovnímu Pulp Fiction. Opět vsazeno na známé herce v čele s Bradam Pittem, kteří nesklamou v žádné scéně. Quentin si je vědom, že hudba tvoří velkou část filmu a i v Bastardech je okouzlující. ()

zona odpad!

Další z trapných opusů úchylného pseudorežiséra. Že ten chudák pořád točí své násilnické bláboly plné sadismu? Ať si je točí. Ale že mu to ještě někdo spolkne a dokonce se tváří, že jde o umění, nad tím mi zůstává rozum stát. ()

Nostos

Tarantino je zpět. A snad ještě lepší než býval, protože tohle se zapíše do dějin filmu, stejně jako několik jeho minulých filmů. Už u první scény poznáte, že tohle točil pan filmař. ()

bond77

Měním svoje hodnocení. Když jsem udešel z kina, byl jsem znechucen. Čekal jsem buď parodii na dané téma (jako například byl Velký flám) nebo seriozní válečný film (Pearl Harbor, Nepřítel před branami). Místo toho se na plátně objevilo obojí. Ale nechtěl jsem na Tarantina nadávat a rozhodl jsem si pustit jeho jiný film, abych poznal styl tohoto bláznivého režiséra. Vybraný film byl Pulp fiction. Tehdy jsem poznal jeho styl a budu brát další Tarantinovi filmy s odstupem, jak se to má u něj dělat. Verdikt: Pokud máte rádi Tarantinovy filmy, budete zase dobře pobaveni. Pokud ale daného režiséra příliš neznáte, doporučoval bych shlédnout jeho další filmotéku. ()

Albyx

Dobre jsem se bavil (hlavne kdyz Brad zacal se svym prizvukem :-)). Mam za to, Tarantino udelal s nackama jen co by si prala s nema udelat velka vetsina lidi... A navic jsem se u toho dobre pobavil. 85%. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019