Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

flawi.f

Nikdy v životě jsem na někoho, kdo jedl štrúdl, tak fascinovaně nezírala, jako když se jím krmil Christoph Waltz a nikdy v životě jsem se nezalykala smíchy, když někdo řekl "arrivederci", jako když to řekl Brad Pitt. Tarantino - opět - naservíroval opojný a mimořádný filmový zážitek, jak už tak bývá jeho zvykem :-) ()

karlik4801

Jednička ve svém oboru. Jen to není nadnášející snímek, jako většina filmů našeho známého génie a sice Quentina. Na většinu jeho filmů koukám s otevřenou pusou. Tady jsem cítil pouze jeho typické řeči a kulervoucí momenty. Jako třeba vyřezávání hákového kříže na čelo, jde v tom vidět, že to vymyslel on. Navíc se snaží přepsat historii a popsat to tak aby si divák řekl, že je to sakra dobrý. Jako pokaždé si vybral ty nejlepší herce a to ani nesáhl po své elitě. ()

Lachtaan

Jsem tím výjimečným člověkem, který příliš nehltá tvorbu Quentina Tarantina a Inglorious Basterds byla vlastně má prvotina z jeho dílny. Pestré obsazení mi zde sedělo až přehnaně dobře, avšak hlavní myšlenka, zpracování a především stopáž, která se zde zdá být až nad míru, z tohoto jinak ceněného snímku dělají další jen trochu více než průměrné dílo. Nemohu litovat, že jsem jej zhlédl, najde se zde spousty sekvencí, kterých se v jiných filmech nedočkáte, sám snímek se ale nedočká jeho druhé šance v mých očích a v mém volném čase. ()

filmmovier

Společně s Pulp Fiction jsou Pancharti nejlepší film Quentina Tarantina, opět v jeho nejlepším stylu. Nechybí vypravěč, luxusní hudba, opět prvotřídní černý humor a každý mluví svým jazykem, což je rozhodně chvályhodné, poslouchání němčiny, francouzštiny a dalších jazyků mě fakt nadchlo. Je to dlouhé, ale ani tentokrát s tím nemám sebemenší problém. Scénář je geniální, každý neskutečně dlouhý dialog je naprosto špičkově skvostný a je lahůdka to všechni poslouchat a sledovat. Herci geniální - nejen Fassbender a Brad, ale zejména fantastický Christoph Waltz jako Hans Landa, nejlepší nácek filmového plátna, v té roli byl fakt absolutně famózní. Dějové zvraty jsou špičkové, humor naprosto prvotřídní, všechno dokonale funguje, prostě mistrovské dílo. Jasná stovka. ()

DJ Rocco iNc

Neodporúčam sledovať s dabingom Jojky !!! Inak, je to film hodný Tarantina. Takže očakávania splnené, ako aj rozuzlenie samotného deja. ()

marvan

Nejsem ctitel žánrů, které učarovaly režisérovi. Film jsem si přesto užil a odfiltroval jsem ty postmoderní hrátky, které jsou tak vděčným tématem tarantinovských diskuzí. Přestože se člověk nemůže ubránit záplavě recenzí a diskuzí o filmu, nakonec ho nic nemůže dost dobře připravit na tuhle rafinovanou hru. Zpětně mi připadají některé výtky vůči filmu hodně mimo, jakoby hrály jen zástupnou roli averze vůči autorovi či filmu. Například obava z glorifikace nacistů. Právě naopak, Tarantino se úplně vyhnul poměrně častému klišé, zobrazující pohlaváry SS jako chladnokrevně povznesené aristokraty. Tarantinovi náckové jsou bestie a onen fotogenický aristokratický chlad se v případě mladého hrdiny nakonec projeví jako dost odpudivá směsice hlouposti a citové plochosti. Těžko říct, zda to způsobila evropská filmová inspirace, ale ten film mi přišel velmi smutný. Je to pořád Tarantino, ale troufám si říct, že díky inspiraci evropskou filmovou tradicí tentokrát zaboduje i tam, kde dosud neměl šanci. Po dlouhé době film, kde jsem se jako divák cítil být rovnoceným partnerem, nikoli jen svědkem obdivuhodných předností filmového tvůrce. ()

gjjm

Do you think, Quentin, this might be your masterpiece? It doesn't, Pulp Fiction is still the best - but Basterds are bloody fucking close. V podstatě jsem si nedokázal představit, čím by mne ještě po tom všem Magor z videopůjčovny mohl přijemně překvapit. Pulp Fiction je beze sporu nejlepší film všech dob, a cokoliv po ní může být jenom horší. Má očekávání byla chmurná - avšak nejen že se nevyplnila, ona se obrátila v nejlepší možné. Tarantino ale překvapit může, a to velmi příjemně. Nejen že dokáže, že s ním je pořád sranda a natočí spaghetti western o druhé světové, ale svému nepřekonatelnému meisterstücku se téměř vyrovná a v mnoha ohledech ho překoná. Bastardi jsou po dlouhé době film, u kterého je mé hodnocení nedobrovolně podhodnocující. Není sice tak universální, originální, kompaktní a celkově bezchybný jako Pulp Fiction, ale má jen velice málo chyb. Příběh nemohu nazvat jinak než bohatý, nabitý k prasknutí - přesto rozhodně ne přeplácaný. Nabitý hláškami, vtipem a skvělými postavami (samozřejmě vede geniální, geniální, geniální, geniální, geniální Christoph Waltz jako polyglot Landa, ač Brad Pitt šlape na paty jak jemu, tak pomyslnému postu největšího filmového drsňáka, a oba je důstojně zastřešuje voiceoverový Samuel Lee Jackson) příběh braný tarantinovsky zeširoka, aby vás dokonale vtáhl a donutil vychutnat si každý detail. Normálně mne dlouhé filmy štvou, ale Bastardi jsou jedna z mála výjimek. Kupodivu jsem přežil i mírně romantický vedlejší příběh (a je vedlejší - opravdu nemohu souhlasit s tím, že Shoshana je hlavní postava filmu, nebo aspoň já jsem ji tak nevnímal), a mihule to posoudit, je skoro stejně dobrý jako "romantické" vedlejší příběhy z Pulp Fiction. Precizní, do posledního detailu vyladěný scénář a výprava, bezchybní představitelé, přiměřené množství krve a vysoce aesthetisovaného násilí (scéna v psím útulku by mohla sloužit jako definice aesthetisovaného násilí, stejně tak italský rozhovor jako definice Tarantinova smyslu pro humor). Ovšem tento alternativní příběh o naneštěstí neuskutečněném konci druhé světové války uspokojí i ty, co chtějí od filmu nějakou myšlenku a poslání. Zásadně totiž mění - a v žánru alternativní, těžce alternativní historie, což je o to úctyhodnější - pohled na druhou světovou válku, respektive holocaust. Pokud jste si toho náhodou nevšimli, Tarantino je jediný, zdůrazňuji, jediný režisér, v jehož pojetí nejsou Židé prostě zmasakrované ovce, nahnané do plynových komor, obsah dobytčáků do Osvětimi a čísla ve statistice, ale naopak lidé s propracovanou psychologií, aktivní účastníci dění, kteří by byli schopní se bránit a bojovat, kdyby jim k tomu historie dala aspoň nějakou příležitost. Ve všech ostatních filmech - ve všech, kromě Bastardů - nemají kromě smrti, eventuálně vyrovnávání se s ní, žádnou aktivní úlohu. Především to je ten zásadní obrat ve filmovém zobrazení druhé světové války - a jako vždy když na to sáhne Tarantino, obrat k lepšímu. To ovšem zdaleka není všechno - Tarantino ve svém zatím (a já pevně doufám, že opravdu jen zatím) posledním filmu potěší i ty, kteří mají rádi filmové vyjádření filmu. Tarantino vyjádřil svůj vztah k filmu - jako téměř každý režisér - nádherně, a, jak má ve zvyku, se vší bizarností. Vždyť právě filmem je ve filmu v podstatě {spoiler} zabit Hitler {endspoiler}... No a samostatná kapitola je pak úchvatná závěrečná pointa, která se ani nedá popsat jinak než slovy Mistra ... Svlíkneš mundůr? Ale my nemáme rádi nácky bez mundůrů. Co, Danny, máme rádi nácky bez mundůrů? P. S. Kinotitulky se opravdu nepovedly. () (méně) (více)

Toto

Malcolm McDowell s hákovým krížom na slipoch vo filme Štvanci a Christoph Waltz ako Lovec Židov, dve najdesivejšie fašistické kurvy v galaxií. ()

VittaBella

Nářez, nářez a ještě jeden velkej filmovej nářez! Tak přesně takhle dokážu nejlépe vystihnout tento mistrovský kousek Tarantinovo kinematografie. Mám pro tohoto zvráceného režiséra obrovskou slabost a tentokrát se strefil do vkusu nejednoho diváka. Najděte mi někoho, komu se tento snímek nelíbil! Tenokrát dokázal Quentin své dokonalé filmové hlášky skloubit s úžasným dějem, trochu vkusnější brutalitou, úžasnými herci a ještě lepší hudbou! (Jak to sakra tenhle umělec dělá?) Brad Pitt mi v posledních letech ukázal, že umí i hrát a tohle je bezkonkurenčně jeho nejlepší role (když zapomeneme na Podfu(c)k). Ostatní herci také nezklamali a jsem ráda, že jsem si všimla úžasného Christopha Waltze, z něhož mi běhal mráz po zádech! A v neposlední řadě musím také pochválit dvorního herce Tarantina a režiséra Hostelu - Eliho Rotha, opravdu mě rozesmál :D A co filmu vytknout? Zkrátka mě nic nenapadá...a to kritizovat umím vždycky. Snímek měl i dokonalý spád a ta finální scéna mě dorovnala :DDD ()

tomxxx

Mám slabost pro Tarantinovi filmy s množstvím dialogů a žvástů kolem. I tentokrát nezklamal, ikdyž sliboval válečnou řežbu, té tu však bylo asi o minutu víc než v traileru. Řežbu si představuji opravdu jinak, ale možná chtěl na film nalákat fanoušky akčních filmů. Do hlavních rolí neobsadil nikoho z partičky svých oblíbených herců a to je velké plus. Je to opravdu originální kousek, ale Pulp Fiction a Gaunerům se vyrovná těžko. ()

Endyis

Vyníkající!!! Druhá světová podle Tarantina aneb film pro filmové maniaky... Je zajímavé sledovat, jacé lidé se na takovémto počinu sejdou. a) skupina filmových nadšenců a fanoušci Tarantinovi tvorby b) lidé, kteří se přišli podívat na své oblíbené hvězdy c) lidé chodící na to, co je "trendy" d) totální zbloudilci, kteří čekají opravdový válečný film e) tato skupina už je individuální. Tarantinově tvorbě fandím a tento film mohu označit za jeho další majstrštyk hned po pulpu a gaunerech. Tento film je opravdu vyznání lásky filmu, pro jehož kulisu si QT vybral druhou světovou válku, o jejíž filmové historii ví hodně a kterou zde bravurně aplikoval, narozdíl od klasické historie, o které si dovolim říci, že jí nepřekroutil, nýbrž se na ní z vysoka vysral. Filmový labužník si užívá. Počin to nebude pro každého, ale určitě musí člověka zasáhnout a to buď ve skrze pozitivním či negativním duchu. 90% ()

Maki89

proste Quentin sa zasa raz vyznamenal.... myslim,ze mal ten film to, co Tarantinov film ma mat... akciu, potoky krvi, brutalitu, vtip a "inteligentne" dialogy ktore mohla vypotit iba jeho zhulena hlava... na pulp fiction sa to nechyta, ale aj tak davam 10/10... a nech si ludia tvrdia ze Pitt je komercny sladusik, tak filmami Burn after reading a bastardami to dokonale vyvracia a ukazuje ze je pan herec... ale nemozem zabudnut na postavu col. hansa landu... christoph waltz podla mna zatienil samotnych bastardov a podal z celeho filmu najlepsi vykon... behal z neho mraz po chrbte :) ()

Zdeňka

Kdyby to bylo moje první setkání s Tarantinem tak bych si říkala: Co-co-cože? Takhle se člověka dívá na válku? Ale ten chlap už mě prostě nemůže uzemnit, ten jeho humor je opravdu originální a krvák každým coulem. A Brad Pitt jako Aldo Apač? Především zastínil každého kdo se ve filmu mihl, všichni jsme čekali na každou scénu, která se týká jeho a skupinky panchartů, především scéna v hospůdce byla úžasná ( Pane Mnichove a pane Frankfurte )..... Možná, že by to opravdu od Tarantina chtělo už něco nového, ale vždyť právě takový se nám líbí a takové filmy chceme, aby točil a bylo jich více a více. Takže jen tak dál mistře ()

Raven0

Tak originální způsob vyprávění, tolik nečekaných překvapení, při zachování vcelku jednoduchého příběhu... To se jen tak nevidí. Není to dokonalý film. Některé konverzační scény jsou možná až příliš natahované, postav je až příliš, takže s mnohými se člověk ani nestačí zžít... Ale závěr? Sakra, něco tak kulervoucího jsem snad ještě nezažil. Tarantino je machr, tenhle film dělal s láskou k filmu a se smyslem pro nejmenší detail. To mi nikdo nevymluví... A já se moc hezky bavil. ()

Beky

Tarantino po brutální srágoře jménem Auto zabiják ( kde byl příliš do sebe zahleděný a netočil vůbec pro diváka ) natočil výborný film, čímž usedl opět na trůn a je králem všech režisérů, kteří umí bravůrně vyprávět a nenudit i při stopáži dlouhé jak tajden!! Nenudil jsem se 90% procent času, těch deset nudných nám obstará Daniel Brühl a Mélanie Laurent...abych byl konkrétní, Daniel Brühl nemá ve svých hereckých schopnostech zaujmout diváka, proto je jako pěst na oko, když je vedle něj po většinu jeho role někdo, kdo umí hrát!! Další důvod proč nejdu na 100% je, že 70mil.dolarů prostě na plátně není vidět, tím nechci říct, že bych chtěl víc akce!! A poslední rýpnutí je, že ve filmu jsou málo Hanebný Pancharti, na to že je film o nich...Jednou větou: Luxusní zážitek, který pro vás připravil Tarantino v podobě Christopha Waltze, je nezapomenutelný a díky němu se určitě na film podívám ještě jednou, protože tohle je dokonalé uchopení postavy (role), ze které vás bude mrazit v zádech. ()

asirtes

Excellent Tarantinos Waltz! Inak sa nedá, len citovať: "...toto už je skoro umelcké dielo!" Kto vie, ten vie a Tarantino zase raz ukázal, že vie. A rád som podlahol. Pre mňa FILM ROKU 2009! ()

Sabiana

Tarantino je bezesporu jeden z nejzajímavějších režisérů součastnosti. Bohužel, já sama jeho filmy považuji za průměrný kult pouze pro fanoušky, hlavně kvůli jeho dlouhým dialogům. V případě panchartů ovšem smekám! Asi za to mohou výborní herci, kteří povýšili Tarantinovy dlouhé dialgy na výborné dlouhé dialogy. Samozřejmě potom výborný příběh, který se sice vymyká historickým údajům, ale kdo by to řešil. Je to přece práce Quentina a v jeho světě je možné všechno! ()

Muse

Ti, kdož Tarantinův styl milují, vřele doporučuji. Nechybí komiksové ladění, typická hudba, flashbacky, rozdělení do kapitol (k čemu to kurva je, ptám se??) ani kapky krve. Já se však bohužel řadím k odpůrcům Killa Billa (nevím proč, ale mně zkrátka drásá nervy...). I přesto mě film sral podstatně méně než dříve zmíněný, a ba mě dokonce i pobavil. Nicméně mi přijde poněkud nevhodné udělat z Amíků hrdiny druhé světové, ať už byl nápad scénáře jakkoli originální. Stále se necítím připravena na smyšlené příběhy z tohoto tragického období, především ne na rozstříleného Hitlera (jakkoli krásná je tato představa) a na Američany zapálené do skalpování nacistů (to je příliš idylistické na můj vkus)... ()

danoo

Tarantino a Druhá svetová vojna!? Kto ho pozná, vie že nepôjde o historickú drámu, ale neobyčajne brutálnu rozprávku s atmosférou podobou Pulp Fiction. HYPERAKTÍVNY & HYPERATRAKTÍVNY snímok pre mladých. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019