Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

LV.Helter

Iná dimenzia. Kult zaslúžený. Hudba skvelá. Tim Curry geniálny.. ale dačo mi tam chýba... asi to je iba moc výstredné a komplexnosť je odtrhnutá. Určite má to čaro aj pre unmuzikalových divákov. ()

SaNcHeZ_cz

Ačkoliv mi nepřišlo v celku tohle šílenství až tak geniální jako to připadá jiným, uznat musim jedno. Tim Curry má k dokonalosti zatraceně blizko a ty písničky budete z hlavy dostávat z hlavy hodně dlouho. ()

sta

Nádherný film za 4,5* - geniální hudba...skvělý Curry...ujetý námět i zpracování - hlavně nehledat "film" a "smysl", aktivita zcela zbytečná. ()

UncleG

Nápaditá ouchylárna, které se bohužel nepodařilo překročit rámec muzikálové blbůsky... Trošku jsem v té transexuální estrádě postrádal jakoukoli gradaci nebo příběhovost - "něco se tam děje" v podstatě jen proto, aby mohl následovat další muzikální výstup... a tak pořád dokola a dokola, až se ke konci v záplavě repetitivní bizarnosti nebylo na co koukat. Suma sumárum: Dva body do základu a třetí hvězdička za poznatek, že Tim Curry není člověk, nýbrž démon. ()

Laxik

Jediná věc, která se téhle pomilováníhodné ujetosti dá vytknout, je, že pár písniček není zas až tak dobrých. Ale Time Warp si s vámi střihnu kdykoli. ()

PKD

Já vám tedy nevím,ale když o něčem čtete dlouhé roky všude možně,jaký je tohle megakult a pak dostanete film,který je totálně o ničem,tak si pak málem ukroutíte hlavu,údivem. Ale nenudil jsem se. Proto ty 3 hvězdy. Ale jestli ještě někdy v budoucnu budu míti chuť se na tohle podívat? Hmmm,to asi fakt ne. Tohle bude zřejmě totální vrchol kinematografie pro transvestity a jiné podivné existence. Nic proti podivným existencím.:) ()

Freemind

Bizarní a psychedelické, ale bohužel tím nudným způsobem. I ty zdařilejší hudební kousky spolehlivě kazí nepříjemně skřehotavé vokály, až na kosmického transsexuála Tima Curryho stojí všichni herci za prd a atmosféru tupého béčka nezachrání ani chabá výmluva, že jde o humor a nadsázku. Zkrátka a dobře - odškrtl jsem si další položku na seznamu "kultovních filmů" a pevně doufám, že se už na to nikdy nebudu muset dívat znova. ()

fragre

Když jsem ten film viděl poprvé někdy v pozdní adolescenci, byl jsem pohoršen vší tou rozvernou perverzitou (na transexuální mimozemšťany producírující se v korzetech mne rodinná výchova ani socialistická škola nepřipravily), ale zároveň přitahován tou barevností, ujetostí a hlavně hudbou. Po letech to už není ono, ale spíše jsem otupěl, než že bych nabyl vkusu a moudrosti. Ani se mi to nechce hvězdičkovat. ()

kaylin

Ani jsem nečekal, že ten film mě bude tak bavit. Přece jen se o něm příliš mluví jako o kultovním, ale v jeho případě je to naprosto zasloužené. Skvělé herecké výkony ve výborně ujetém scénáři, kde dominuje Tim Curry a samozřejmě písně, které se snadno dostanou divákovi pod kůži. Tohle je alternativní krása. ()

slunicko2

Prý parodický muzikál. 1) Míchání žánrů, kterého se občas filmaři dopouštějí na bezbranných scénářích, bývá jistou cestou do záhuby. Dramaturgická, scénaristická či režisérská neobratnost se pak vymstí v divákově rozčarování a jeho úprku od obrazovky. Co však říci, je-li tento mix záměrný? Jasným důkazem takové filmařské sebevraždy je i tento film._____ 2) Frankensteinova laboratoř, upírský zámek z Transylvánie, mise mimozemských návštěvníků, travesti show, to všechno v podobě rockového muzikálu 70. let - no nezabili byste je? Já určitě._____ 3) Toto filmařské ptydepe nedává žádnou možnost porozumět ani svědomitě se snažícímu komentátorovi, který marně hledá, o čem by vlastně měl v případě tohoto filmu psát. ()

Nosdrolomo

Tak já nevím jestli to byla 70sátková pocta rock´n´rollu, nebo jsou ty jeho dozvuky tak silné. Každopádně je to super muzikál s parádní hudbou a dějem nad kterým si budu lámat asi ještě dlouho hlavu... Nevadí že jsem to v podstatě nepochopil. Jak píše Hal_Moore: vidět mladou Susan Sarandon stojí za to. Jinak 4hvězdy za zábavu + jedna za neskutečnou úchylnost a Tima Curryho. Učiněný spektakulární spektákl. ()

FilmFan24

Bombastické, notně ulítlé audiovizuální muzikálové orgie! A to doslova. Tim Curry ve své životní roli. Kultovní film, na který se chodí do kina ve stylových oblečcích. Prostě paráda. ()

togaf

Tohle je opravdu šílené a zábavné. Šíleně zábavné. Susan Sarandon byla v mládí kočka a zbytečným studem teda taky netrpěla. Rocky horor picture show chci rozhodně vidět (a slyšet) znova! ()

L_O_U_S

Tenhle kult mě minul, i když jsem si vědom, že s převleky, vodními pistolemi a pár promile v krvi by to mohl být zajímavý zážitek. Jsem přesto rád, že tenhle film vznikl, protože nebýt jeho, nejspíš by dnes neexistoval podobně se projevující kult kolem Wiseauova snímku The Room. A time-warp dokáže rozhýbat, takže bych ty dvě hvězdičky neviděl tak negativně. (855., 29. XI. 2013) ()

Vědma

Před nedávnem jsem komentovala film Dobrodružství Priscilly, královny pouště a jak jsem u něj napsala, že jsou zde transvestité podáni bez obscénosti a lascivnosti - tak tady tohle je na opačné straně spektra. Tim Curry má velice expresivní herecké prostředky, sem se hodily.Uznávám zábavnost, i když ne celou dobu, originalitu a při půlnočním sledování mě to neuspalo. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf