Snímek Madam Web je svěží variací na zaběhnutý žánr. Vypráví o původu jedné z nejzáhadnějších hrdinek vydavatelství Marvel. V napínavém thrilleru uvidíme Dakotu Johnsonovou jako Cassandru Webbovou, zdravotnici z Manhattanu, která zjišťuje, že možná vidí do budoucnosti. Tváří tvář tajemstvím minulosti naváže Cassandra přátelství se třemi mladými ženami, které čeká slavná budoucnost, pokud ovšem přežijí smrtonosnou přítomnost. (Falcon)

T2 odpad!

║Rozpočet $80miliónov║ Tržby USA $43,753,623║ Tržby Celosvetovo $98,848,778▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Sony pod Marvel-om zabralo a prekonáva DC výkvasy, fakt pád do žumpy. Nehorázne povrchná výplachovka, z ktorej Vám môže len šibať z tých pamätových flashbackov hlavnej super hrdinky. /10%/ ()

Tom Hardy

Když na konci Yoda prohlásí, že "velká zodpovědnost s velkou přichází mocí", vlastně to nechtěně trefně potrhlo celou tu tvůrčí bezmoc. Přitom koncept filmu, v němž hrdinka bojuje s budoucností, měl potenciál a osobně by mě hodně bavila taková komiksová verze Terminátora (což bylo údajně i původně v plánu). Co zůstalo? Pár postav, které jsme nikdy v mladé verzi neviděli, nevyužité obsazení a strašně nudná origin story, která se točí jak na kolovrátku. Morbius byl pitomý, nedal se mu ale upřít alespoň nějaký rukopis. Madam Web nemá ani to. Což už je co říct. ()

MrHlad

Komiksovka Madam Web je jako ty pornoparodie superhrdinských filmů, ze které ale někdo vystříhal všechen sex a zůstaly jen mizerné triky, příšerní herci a směšné dialogy. ()

tron

Použijem recenzentskú frázu, akú som vždy chcel použiť, ale až po desaťročiach sa zjavil film, na ktorý ju viem úprimne aplikovať: na druhý deň som ani nevedel, že som to videl. Pritom ono sa mi istým spôsobom páčilo, že z ochrnutej slepej babičky vidiacej budúcnosť a pravidelne pred nebezpečenstvom varujúcej svojho obľúbeného Spider-Mana, spravili veselú babskú jazdu. Ale trvá to smrtiace dve hodiny a prvých 40 minút bolo fakt peklo. Pritom nápad urobiť origin kultovej spider-manovskej postavy tak, že ho uchopím ako príbeh o záchranárke, ktorá v 90. rokoch jazdí sanitkou s parťákom, by som si pozrel rád. Ale musel by byť lepšie napísaný a natočený.  Sympatické herečky pri všetkej snahe nedokážu zakryť absolútnu plochosť charakterov svojich postáv, akcie je málo a nestojí za nič a extrémne zúfalý záporák akoby práve došiel z Denníkov červených črievičiek a nechápal, kde je ku*va David Duchovny. Atmosféra špecifických 90. rokov je (s výnimkou zopár songov) nulová. Občas to dokonca bolo nechcene smiešne. Po väčšinu času však „len“ strašne nudné. Istý potenciál by som v tom na rozdiel od zvyšku sveta videl a chvíľu som dokonca uvažoval dať tomu „až“ 3*, ale keď som si predstavil, že by vznikli sequely, alebo že by som si to musel pozrieť ešte raz, nebolo mi všetko jedno. ()

dO_od

// Byl jsem v kině studovat pavouky s Dakotou a její mámou a zjistil jsem, že když člověk převezme zodpovědnost, získá velkou sílu. Sony prostě ví, jak dělat ty komiksy. ()

fuxoft

Špatný dvouhodinový pilot laciného televizního superhrdinského seriálu. Pokud bych měl hledat za každou cenu něco pozitivního, tak by se z toho pravděpodobně dala udělat slušně fungující pornoverze. ()

Ainy

Až jsem překvapená, jak moc se mi to nelíbilo. V sále asi sedm lidí. Z těch sedmi lidí odešlo na chodbu protáhnout se a odskočit si asi pět z nich. Když přišli, o nic nepřišli. Jeden pár si začal šuškat, pán o tři řady níž si s někým četoval. Většinou s dabingem v kině problém nemám, ale toto ... ! No toto ... strašné! Nezajímaví herci, o příběhu se ani moc mluvit nedá a o nápadu zaujmout už vůbec ne. Až se divím, kolik tahle márvelovka ode mě dostává hvězd. ()

Botič

Madame Web: The Ultimate Cringe. Ten film nemá ani jednu dobrou (akční) scénu, hlášku, situaci, easter egg. Tady není absolutně nic. Hodně svěží žánrová variace. ()

Spiker01

Komiksovky od Sony vždycky vypadají nádherně, ale příběhově jsou to zrůdnosti. A Madame Webb je ještě k tomu pekelná nuda. Obecně nemám rád originy, ale když ještě navíc dostanu takhle líně scénáristicky prokreslený příběh s postavami, které teprve těmi superhrdinkami budou a zřejmě je nikdy kvůli neúspěchu v kinech neuvidíme, mě opravdu štve. Nepřeju to však ani vycházející hvězdě Sydney Sweeney, ani Dakotě Johnson, která je tu vlastně úplně v pohodě a rád bych jí viděl v dobrém filmu, ale trošku se bojím, že se za ní zavřou dveře. Přitom by jen stačilo k Venomovi Toma Hardyho přidat Andrew Garfielda a novou Spider-woman (Sydney) a hned by to bylo zajímavější. Ale ne, Sony se jen bude babrat v těchhle nudných spin-offech a to nás ještě letos čekají dva. Snad byl tento ten nejhorší. ()

D.Moore

Mám rád, když filmy tím, jak jsou natočené, odráží dobu, ve které se odehrávají. Tak třeba Madam Web se odehrává v roce 2003, kdy vznikl i nechvalně známý, velmi podobně špatný Daredevil, lepší ovšem v tom, že měl alespoň celistvý děj a že si na něj už moc lidí nepamatuje. Zato Madam Web, to je čerstvá komiksová rána. Nedává smysl, je nudná, v lepším případě bizarní, v nejlepším případě nechtěně směšná, ovšem to už záleží na benevolenci diváctva. Já se přitom zpočátku bavil neškodolibě, film mi zhruba v první půlhodině sliboval, že se bude věnovat Cassandře stejně jako rodině Parkerových, že nám o Spider-Manových rodičích, strýčkovi a tetičce řekne něco, co jsme nevěděli, případně neviděli, a že Madam Web v jejich osudech sehraje nějakou významnou roli. Ale bohužel. Sice nevím proč, ale scenáristé se rozhodli přehodit příslovečnou výhybku na jinou, ve finále doslova slepou kolej plnou klišé a nezáživna. ()

pepo

Dobré to nie je. Ale ani tak príšerné ako sa hovorí. Vlastne je to úplne zbytočný film. Fanúšikov nepoteší, škodoradostných divákov nepobaví a producentom peniaze nezarobí. A je to lepšie než Morbius ()

filmfanouch

ZAZNAMENANÝ TELEFONÁT MEZI F (FEIGE - CEO MARVEL STUDIOS) A V (VINCIQUERRA, CEO SONY): F: "Nazdar Todde, ty kxxdo, jak je?" T: "To víš Kevine, jde to, mám rýmu, naštěstí i díky tobě můžu smrkat do padesátidolarových bankovek. " F: "Jsem ti říkal, že to bude skoro dvoumiliarda ty bxxno. Hele mám prosbu. " T: "Co potřebuješ?" F: "Hele, lidé nám začínají říkat, že po Endgame to s náma jde z kopce. Tržby jdou dolů, Marvels asi budou propadák roku, potřebuju pomoc." T: "A s čím?" F: "No ,prý točíte tu Madam Web."  T: "A co s ní?"  F: "Hele, posxxte to totálně, ať si nás zase lidi začnou vážit."  T: "Kevine, si děláš pxxel ty vxxe, tak si zoufalej?" F: "No tak Todde, dlužíš mi to. Nebýt mě by No Way Home nedalo téměř dvoumiliardu." T: "Řekl bych, že spíše bez Tobeyho a Andrewa ty narcisto zxxrvená!" F: "Hele, mám návrh. Uděláme Spider-Mana 4, půjčíme ti Daredevila, Punishera, Kingpina a i toho Ant-Mana. Vyděláme zase dvě miliardy a pak si zajdeme do bordelu."  T: "A bude tam mnohovesmír?"  F: "Todde, no já si myslím, že bychom to neměli po No Way Home přehánět. Nechceme ty lidi nechat se přejíst." T: "Ty vxxe, něco chceš a sám uděláš pxxu? Dej mi k tomu multiverse, zavolej Tobeymu a Andrewovi, a já jim teď řeknu ať tu Web sestříhají úplně tragicky, vxxxxou se scénářem, aby byl úplně za vyliž pxxel a bude to mrxka par excellence!"  F: "No, když na tom trváš.... "T: "Chtěl jsem přexxxnout Sydney Sweeney. Ale kvůli tobě teď na mě bude naxxxná, že jsem jí málem zabil kariéru ty čuxxku!" ------- Tohle je zřejmě jediná možnost, jak racionálně odůvodnit existenci Madam Web. A pak je tu ještě varianta, že se ve studiu Sony ani nesnaží. Prostě si náhodně vyberou nějakou více či méně známou postavu ze Spider-Manovi mytologie, rozhodnou se realizovat vlastní film a ani se přitom nějak nezamyslí nad tvarem. Výsledek bolí. A bolí hodně. Nestává se každý den, aby vznikl film definovaný jako blockbuster, který působí dojmem, že na něj při jeho realizaci zřejmě opravdu všichni kašlali. Lidé nejsou hloupí a nevyrazí na film čistě kvůli faktu, že má film cosi společného se Spider-Manem (tedy alespoň někteří lidé), aby ten film nakonec řekl, že pokud člověk převezme zodpovědnost, získá velkou sílu. Zodpovědnost přitom zdánlivě převezme každý, kdo Madam Web dobrovolně navštíví. Nedá se ovšem říci, že by následně dorazila ta slíbená velká síla. Film horší než Morbius! I když jen o prsa Dakoty Johnson.... ()

Goldbeater

To byla ale podivná reklama na Pepsi... Sony pokračuje ve vytváření céčkových komiksových blbostí, které jako by ignorovaly všechno, co se blockbusteroví filmaři naučili za posledních 20 let, a místo toho hrdě následovaly snímky, jako byla třeba Catwoman z roku 2004. Některé tvůrčí volby už třeba v rámci kamery, zvuku a střihu jsou zde úplně nepochopitelné (o strašném CGI nemluvě), ale ten scénář a způsob vyprávění, to je teprv lahůdka. Snad všechny flashbacky se ve filmu z nějakého důvodu opakují beze změny rovnou dvakrát a všechno, co je jednoznačně vysvětleno vizuálně, musí pak nějaká z postav pro jistotu ještě nahlas deklamovat. Vždycky. Sony má zkrátka své diváky za úplné debily. A ani tak to nedává o nic lepší smysl. Morbius byl aspoň větší sranda. ()

kingik

Pokud už vám spektakulárně pojaté comicsy nepřinášejí nic nového, tenhle se vydal jinou cestou. Marvel dal dohromady drobný experiment. Víc se soustřeďuje na vyprávění příběhu než akčně exploduje. Obsahuje také výrazně méně tradičních superhrdinských kostýmů, skromný je na rozmáchlé scény, vynechává i přemíru humoru a superhrdinských schopností je mimořádně poskrovnu. Hlavní postavu ztvárnila Dakota Johnson. Ta postupem času zjišťuje, že vidí několik vteřin do budoucnosti, kdy díky této nově získané schopnosti může napravovat negativní události na pozitivní. Shodou okolností se jí pod ochranu dostanou tři mladé dívky, Isabela Merced, Sydney Sweeney a Celeste O´Connor, na které má spadeno muž v pavoučím obleku, prokletý od výpravy do amazonských pralesů, kde ukořistil vzácného pavouka od těhotné vědkyně, kterou zabil. A tou vědkyní byla matka hlavní hrdinky. Velkých akčních scén se tedy nedočkáme, jen finální část to pozvedává. Většinou jsou k vidění kratičké bitky s nerovnoměrným soupeřem. Slečna Webb a její hrdinky mají neokoukaný rozměr. Technická stránka filmu tolik neuchvátí. Režisérka S.J. Clarkson se do takového filmu pustila poprvé. Na režijním kontě má jen jen jeden film, původem televizní, takže v podstatě musela překonat své limity. Zvládlo se to obstojně, herecké obsazení zdařile fungovalo, několik akčních scén nevypadalo vůbec špatně a vyprávěné úseky zabavily. 7/10 ()

dr.horrible

Opäť som bol jeden z minima tých, kto sa tešili a po tých reakciách som bol pripravený sypať si popol na hlavu.  Potichu som svoju tešivosť pretransformoval z viery v sexi superhrdinky do nádejí na zábavný camp. A ono tak nejak nič. Prvá polka ešte s prižmúrenými očami v TV ujde, lenže potom už nič neprijde. Neprijdu sexi superhrdinky, nepríde zaujímavý nápad, jediná dobrá akčná scéna, neni to bohužiaľ ani nechcene smiešne. Proste len film prostý akéhokoľvek potešenia. Mrhanie herečkami aj postavami. 35% a ak to eše vôbec možno považovať za klad, je to o trošku menej zlý film, ako bol Venom 2. 🥴 ()

Arsenal83

Takto to dopadne, keď sa snažíte feminizovať pavúčích samcov, pritom oni sami boli už doteraz dostatočne feminizovaní, estrogénovaní až homo obťahovaní. Ono ani nie je čo hodnotiť, keď samotná hlavná herečka povie, že nikdy v živote už v podobnej záležitosti hrať nechce a že natočili úplne niečo iné, než ona podpísala. ()

Chrustyn

Madame Web přijímá od Marvels výzvu o nejhorší komiksový film a nevím jestli ten souboj vyhrála nebo to je remíza. Každopádně příšerný film po všech směrech, který potvrzuje mé tvrzení o ženských režisérkách komiksových filmů, protože S.J. Clarkson neměla ani ponětí co dělá. ()

Stanislaus

Podobně jako pár let zpátky u Koček jsem se i v případě Madam Web rozhodl jít na projekci do kina - a to i přes velice tristní hodnocení a s vědomím toho, že to budou dost možná vyhozené dvě stovky. Madam Web pokulhává až padá na vícero rovinách - od značně nevyužitého potenciálu, který tkvěl v námětu s viděním budoucnosti, přes unyle vykresleného záporáka, až po odfláklý rozhodující střet, kde byl "trpkou višní na dortu" vyloženě dementní závěr. Zdejší hodnocení mi ale i tak přijde celkem příkré - i přes ta výrazná negativa si film zaslouží dvě hvězdy (ale ani o milimetr pavučiny víc). ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)