John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

klerik

Príjemný filmík, ktorý nejde únavne do hĺbky, aj keď pracuje s takou veľkou témou ako je Peklo, Nebo a naša "sféra". Sympaticky jednoducho vysvetľuje zákonitisti svojho pochmúrneho sveta a Keanu ukázal, že raz sa možno aj zbaví nálepky Neo... ()

FrodoF

Spíše lepší 4*. Constantine je opravdu skvělá postava a v podání Reevese je naprosto vynikající, chci pokračování (možná prequel by mohl být fajn). Stejně tak celé obsazení je opravdu lahůdkové (Weisz, Swinton, Stormare, Hounsou). Když přidáte výborné triky, rychle plynoucí děj bez odboček, občas nějaký ten vtípek a skvělou akci s výbornou kamerou, máte před sebou jednu z akčních pecek roku. ()

Chrustyn

Velice povedený a atmosferický snímek. Je sice pravda, že jsem čekal vyvražďovačku ve stylu Bladea ale film je spíše fantasy detektivkou. Ale i tak je to super podívaná s výbornými herci. ()

SeBig

Námět originální a super, ale film se strašne táhne a je podle mě zbytečně dlouhý. Reeves to zahrál perfektně, ostatní taky nebyli špatný. Jen tu stopáž zkrátit a více akce a byla by to paráda. ()

korbitch22

Hutná atmoška,skvělý vizuál,dobrej nápad,charismatický hrdina...který kouři jednu za druhou...ale k dokonalosti tomu chybí víc odvahy pohrát si stématem a na 116 minut je místy až moc vaty,místo pořádně akce...škoda,ale jinak velice nadprůměrná žánrovka.80%. ()

Ghoulman

Bez dlouhých keců, já si prostě Constantina se všema jeho šáhlejma kámošema, uťáplou inspektorkou, s hybridem Gabrielem i se samotným Satanem tak zamiloval, že mu klidně odpustím i nějaké ty logické chybičky.. ()

heyda

Tak tohle mělo solidní šťávu. Keanu ze sebe vymáčkl maximum. Byla radost se na něj dívat. Na Rachel se zase rád dívám, protože je to kus krásný ženský. No a tenhle film má tolik stylových a doopravdy famózních momentů a triků, že nízké či průměrné hodnocení nepřipadá v úvahu. Chvilku jsem uvažoval o 4 hvězdičkách, ale nakonec jsem přivřel oko a dal maximum, protože tohle se mi ďábelsky líbilo a hlavně jsem se ani na vteřinku nenudil. 85% ()

sharky

úžasné vizuální efekty a také skvěle slizský satan v bílém obleku v podání Petera Stormarea stojí za vidění. Pak už ale zbývá jen špatný scénář, ve kterém spousta věcí nepasuje, některé věci vůbec nejsou vysvětleny a celý ten příběh je až příliš fantasmagorický. ostatní herci se taky zrovna nepředřeli. Pro mě veliké sklamání, čekal jsme skvělou zábavu, ne hloupou nudu s pěknými obrázky. ()

Flego

Nenápadný comiksák, ale u mňa splnil svoj účel. Určite v danom žánri tento film patrí k tomu lepšiemu. ()

Darneth

Constantina si mohu pustit klidně tisíckráte a pořád se mi bude líbit! Jeho sarkasmus je mi velmi blízký. Pochmurná atmosféra, Rachel Weisz a Keanu Reeves nenahraditelní, Shia LaBeouf úžasně naivní a Satan se vsadil s Bohem-Země je v nebezpečí! Až budu potřebovat někoho vymítit, ráda si pozvu Constantina. P.S. Kouření opravdu škodí zdraví, někdo to pochopí a někdo ne ;-) ()

Jinny

"Umřeš mladý, protože kouříš 30 cigaret denně od patnácti let... a přijdeš do pekla kvůli životu, jaký vedeš. Jsi v prdeli." Charismatický Reeves masakrující cigarety s frekvencí jednu za 5 minut, fascinující detaily, Satan skoro jako v Ďáblově advokátovi... Constantine by mohl být odvážnější, ale na hollywoodský film si na druhou stranu troufá docela dost. Kdo kouří, přijde do pekla. ()

anais

Constantine má perfektně vystavenou atmosféru. Od komixové adaptace jsem čekal poněkud přímočařejší tah na branku, asi trochu lacinější podání - byl jsem tedy příjemně překvapený přístupem tvůrců, kteří filmového Constantina obdařili pomalým tempem, které v některých okamžicích přerostlo do příjemně hororové atmosféry. Tyto klady jsem však chvílemi vnímal i jako zápor - scénář přeci jen není tak dobrý, jako byl třeba Vymýtač ďábla (ten původní:), a proto ve mi některé dialogy vyvolávaly úsměv na tváři - Constantine je totiž film, který se bere smrtelně vážně, a to mi, při sledování všech těch digitálních pekelníků, přišlo trochu k smíchu. Zatímco trailer staví na podobné stylizaci jako Matrix, a těží z popularity Reevese coby Nea, ve filmu Matrix nic moc nepřipomíná, a to je dobře. Keanu Reeves působí bezvýrazně, moc se mi v této roli nelíbil. Možná to bylo díky skvostnému obsazení některých vedlejších rolí - Peter Stormare v roli ďábla, ale hlavně Tilda Swinton v roli archanděla Gabriela je neuvěřitelná. Ten film měl být natočen o ní a Constantine měl být vedlejší postava! Jsem si jistý, že v tu chvíli by příběh získal vtip, který postrádá, a hlavní hrdina by se nechoval jako kus prkna... ()

Roman.Ticka

Za takový dar bych vřele poděkovala, aniž vím komu. Kdybych před nedávnem neviděla skoro kopii, asi bych měla z filmu větší hrůzu. Takhle jsem byla mírně v obraze, přece jen mi některé religiózní souvislosti unikaly. Takže jsem si vychutnávala vizuální děsy, běsy a herecké obsazení, i když Keanu už hrál jinde většího borce, přesto je to chodící charisma a jistota, až by mu jeden uvěřil všecko a ještě navíc odzbrojující humor. ()

poz3n

Mnohem lepší a zábavnější než dnešní superhrdinské komiksové cajdáky. Nicméně na můj vkus dost divně nepřehledné a tak nějak informačně překombinované (každých 5 minut se divák dozví, že něco funguje nějak, něco nějak prostě je a od té chvíle to je pro příběh důležité, ač jsme se o tom dozvěděli před chvílí). Díky tomu jsem se neustále snažil orientovat v příběhu a motivaci postav a začal mi ujíždět vlak, který bezpochyby jede slušnou rychlostí. Rachel Weisz v jedné ze svých nejvíc sexy rolí. 6/10 ()

Ivoshek

Slabota. Pro mne obrovské zklamání. Čekal jsem akční drsnou jízdu a místo toho přišel plytký scénář a násilí vyměklé tak, aby se náhodou nedostala přístupnost nad 12 let. Tak takhle ne, vážení američní komiksoví soudruzi! ()

GigaPudding

K žádnému dílu Hellblazera jsem se doteď ještě nedostala, takže Johna Constantina znám jen z jeho letmého setkání se Snem v Sandmanovi + ještě setkání s jednou z jeho předků Johannou Constantine, a proto pořádně nevím jaká by ta postava měla být nebo vůbec jaká je komiksová předloha oproti tomuto filmovému zpracování. Constantine jsem ale viděla už celkem třikrát a vždycky to byla poměrně stylová zábava se sympatickým hlavním hrdinou, kterého Keanu Reeves zahrál fajn v situacích, kdy má být zoufalý nebo cynický, ale bohužel v pár krátkých scénách, kdy má vypadat jakože "drsně" je to takový přehrávaný. Celá postava a potažmo celý film je tímhle takový trochu nevyrovnaný, kdy nabízí takového netradičního hrdinu a prostředí, ale bojí se jít a dotáhnout to do konce a pak je to takové trochu nedopečené, kdy je ve filmu dost znát, že kdyby trochu přitlačili třeba v tom jeho cynismu nebo příběh pojali trochu jakože "dospěleji" s nějakým vztahem k nějakým otázkám reálného světa, protože už samotný námět a některé postavy mají jasný náběh na to, aby se nějak odvolávali třeba k církvi nebo křesťanské věrouce nebo daly trochu větší prostor nějakému hlubšímu pohledu na okultní praktiky. Takhle je ve výsledku Constantine jen zábavná popcornovka, která může zklamat svou nedotažeností, ale zase nemůže zklamat pokud jde o přímočarou zábavu se sympatickými postavami v zajímavém příběhu. Do toho navíc v tak trochu civilním zpracování přináší autoři některé zajímavé vizuální nápady jako vzhled pekla, constantinových zbraní a podobně, ale ty bohužel taky trochu dojíždí na tu nedotaženost, takže to je jen zajímavé, ale člověka prostě hned trkne, že by to mohlo jít do nějakých bizarnějších rozměrů, protože by to tomu prostě víc slušelo. Ale ve výsledku se prostě na Constantina vždycky dá kouknout už jenom proto, že je tam Keanu :). ()

SOLOM.

Tak dalo se na to dívat. Rozhodně lepší než hra,kterou mám na PS2. Atmosféra filmu tu však byla jak na housenkové dráze. Chvíli byla nahoře díky 3.minutovým dobrým scénám a pak zas hned dole protože dvacet minut se nic nedělo. Herecké výkony bylo často dost průměrné, nezáživné. Jediní kdo se mi líbili byli Reeves a Stormare... Zpracování Gabriela bylo trapné a úplně na hov.... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)