poster

Hrát králem (TV seriál)

 • Velká Británie

  To Play the King

 • Slovensko

  Domček z karát: Ťah kráľom

 • Slovensko

  Ťah kráľom

Drama

Velká Británie, 1993, 3 h 43 min (Minutáž: 54–59 min)

 • Aky
  *****

  Zřejmě nejlepší pasáž celé série.(26.1.2019)

 • Nevada
  *****

  Víc než důstojné pokračování Domku z karet. Francis Urquhart coby nekompromisní premiér, řídící zemi pevnou rukou, je sice občas zmítán výčitkami svědomí, ale přesto mu to nebrání v rozehrání další mistrovské hry, která ho má udržet u moci za každou cenu. Jsem velmi zvědavá jak dopadne Konečný tah.(15.4.2012)

 • sunfreedom
  *****

  O chlup vlažnější než House of Cards, ale stále si drží vysokou britskou laťku. Ve spojení s králem ale ztráci trochu reality, byť chápu, že se snaží držet literární předlohy. Pokud bychom chtěli srovnávat s americkou verzí od Netflixu, řekl bych, že z politilogického hlediska jsou nesrovnatelné a z řemeslného má každá něco do sebe. Američané umí něco lépe a u něčeho je zase dobré vsadit na britsku "břitvu".(22.10.2014)

 • Crocuta
  *****

  Snímek navazující na "Domek z karet", jemuž dominuje mistrný výkon Iana Richardsona v roli bezskrupulózního britského premiéra.(5.9.2007)

 • vangobseck
  *****

  Spojené království má nového premiéra. Nový král je korunován. Co se stane, když v politickém boji o kontrolu nad politickým životem a médiemi v Británii, proti sobě stojí reformní a liberálně smýšlející monarcha a konzervativní premiér? Kdo může tuto bitvu vyhrát? Tyto otázky jsou kladeny v druhé sérii trilogie House of Cards. FU je moderní verzí Shakespearova Richarda III., machiavelistou, ztělesněním elegantního zla. Od konce první série se v přístupu, jehož prostřednictvím dosahuje svých cílů, vůbec nezměnil. Přesto začínáme v jeho chování spatřovat jakousi lidskost, jsou to důsledky událostí z konce první série, kde musel čelit zradě svých nejbližších. K němu protichůdné myšlenky zastává jednoduchý, exaltovaný a populistický král, muž bez principu, z jehož schopného palácového zázemí vyzařuje nadšení pro změnu a sociální reformu. Zápletka druhé série je tak velice uspokojivá. (9.8.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace