Reklama

Reklama

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

  • Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (574)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre většinou diváky rozděluje do dvou znesvářených skupin. Já patřím mezi tu, která si tu a tam hranou verzi Kleopatry hodně užije. Už animovaná verze z roku 1968 byla naprosto výborná a tady je tolik báječných nápadů. Sluncem zalitý Egypt je pastvou pro oko, Monica Bellucci nikdy nebyla krásnější. Humor není sice univerzální, ale tam, kde fungoval původní komiks Astérix et Cléopâtre (1965), bude fungovat i tohle dada. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Po nudnej jednotke som očakával niečo podobné. Nastalo však obrovské prekvapenie. Smial som sa od začiatku do konca. Je pravdou, že niektoré pasáže neboli najvtipnejšie a hraničili s trápnosťou. Je to však tak milo uletené, odkazmi na iné filmy a aj na kreslené príbehy Asterixa a Obelixa preplnené dielo. Na výprave sa nešetrilo a je vážne veľkolepá. Jedna lepšia hláška strieda druhú a aj keď sa to stále nechytá na geniálne komiksy, oproti prvému hranému filmu to bol krok vpred (nie je to verný opis, no to ani väčšina slávnych filmov podľa knižných predlôh). Pre túto Galskú dvojku mám proste slabosť. 75% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Aksterism, Panasonix a Obelus se vydali do země zaslíbené pod nadvládou Kleopatry v jejich druhém zfilmovaném provedení a režisérské stoličky se chopil trochu, šílenec, dejme tomu. Jenže já se musím hned na začátku přiznat, že ačkoliv je to praštěné neuvěřitelně, dokázal jsem se u tohoto filmu více bavit než u jedničky. Podstatný a nejdůležitější fakt tkví v tom, že se Alain Chabat drží nebo se snaží držet rozhodně víc než první díl předkreslené formy od originálu a i když občas přidá svoje vtípky, nepříjdou mi zas tak trapné, že by dokázali bít do očí. Tímpádem vzniká dost velká kravinka, která ale zaručeně dokáže pobavit. Škoda jen, že má nižší hodnocení než jednička. Podle mě si to rozhodně nezaslouží. Kreslený Asterix je také bláznivý tak proč by hraný film nemohl být obdobný. Škoda jen, že už ve druhém díle se naposled setkávám s dvojkou Clavier - Depardieu. --- Připadá mi kruté takhle bičovat otroky. - To nejsou otroci, to jsou kvalifikovaní dělníci, kteří pracují dobrovolně. A navíc jsou za to placeni. - A ty biče jsou pro okrasu? - Ne. Teda jo. Vlastně já nevím, doteď si nikdo nestěžoval. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nadhled, vymazelné dialogy a naprosto šukézní Monika Bellucci v roli nejlépe hodnocené uživatelky CSFD (ach, ten její nosánek ) to jsou hlavní trumfy tohohle blázince na filmovém pásku. A samozřejmě Gérard, to je kapitola sama pro sebe, ten když se narodil, tak se nad jeho jménem muselo dlouho spekulovat, zda ho rovnou nazvou Obelixem a nebo nejdřív Gerardem a až postupem času se zobelixuje sám. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Veľa zvláštneho humoru a ako tak postavených skečov, ktoré vám buď sadnú alebo nie. Inak ten film ale nie je nič iné. Aj keď pravdou je, že sem sa pri filme celkom nasmial, ale že by som z toho mal nejaký zas tak dobrý pocit, to nie. Nieje to zase ten pravý Asterix, aké som mal možnosť vidieť v detstve kreslené, ale keď si na toto človek hneď z kraja filmu zvykne, je to pohodová a celkom aj vtipná sledovačka. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (33)

  • Architekt Amonbofis (Gérard Darmon) zdraví svého sluhu slovem „Imhotep“ a objednává si „jednoho Imhotepa“. Imhotep byl první historicky doložený egyptský architekt – postavil první egyptskou pyramidu. Později byl uctíván jako bůh architektury, matematiky a medicíny. V dobrodružných filmech Mumie (1999) a Mumie se vrací (2001) hrál jeho extrémně fiktivní verzi Arnold Vosloo. (Ezis)
  • Ve scéně, kdy Obelix (Gérard Depardieu) omylem potopí pirátskou loď, se objevuje parafráze obrazu „Vor Medúzy“ od francouzského malíře Théodora Géricaulta z 19. století. (Shayley)
  • V napjatě očekávaný den, kdy na natáčení obří scény se dvěma tisícovkami statistů (plně okostýmovaných, nalíčených a instruovaných), zavítal slavný režisér Luc Besson, smetla celé nákladné kulisy mohutná písečná bouře. (NIRO)

Reklama

Reklama