Hra Jiřího Hubače, vyznamenaná na MTF Zlatá Praha 1977 a na MTF Monte Carlo 1978, patří k nejvýznamnějším dílům české původní televizní tvorby. Dramatický příběh otce, syna a celé rodiny řeší závažný sociální problém, který s sebou přináší nebezpečí alkoholismu. Otec Kára (V. Menšík), hudebník v baru, propadá alkoholu natolik, že to ohrožuje rodinné soužití. Jeho žena (J. Hlaváčová) vidí, jak se partner mění, nemá už sílu znovu uvěřit jeho dalším slibům a opouští ho. Jediný, kdo otci ještě věří, je syn Ondřej (J. Hanzlík). Přesvědčí ho, aby se šel dobrovolně léčit… Předností Hubačova dramatického talentu je hluboký pohled na osudy postav a jejich okolí, schopnost vytvářet živé a pravdivé charaktery. V roli Káry v inscenaci Františka Filipa z roku 1977 vytvořil Vladimír Menšík jednu ze svých nezapomenutelných postav. (oficiální text distributora)

jopal

Mensik hral skutocne dobre, ale tie alkoholove opojenia som mu ani na chvilu neveril. Som dost sklamany, na zaklade hodnoteni som cakal viacej. ()

dittie

Jiriho Hubace povazuju za genialniho scenaristu, uzasny scenar, tezke tema. A tem hercum to proste verim, snad i to, ze pan Hanzlik je virtuoz na pricnou fletnu. ()

Ruadek

Menšíkův a vlastně nejen jeho herecký koncert v precizní Filipově režii. Bolestně reálné drama o dodnes legální droze, ničící lidské životy a sociální strukturu rodinných vztahů. ()

Saxos

Jó, jak se říká "kořalka vyhubila indiány". Vladimír Menšík se role zhostil se ctí jako vždy. Moc dobře věděl jak na to. Bohužel také vedl celoživotní boj s alkoholem. ()

rigby

Velmi silný film, zejména kvůli představiteli hlavní role. Vladimír Menšík je tu opravdu vynikající a jinak možná silně průměrný film pozvedá do nebeských výšin, abychom snad ještě lépe mohli pozorovat tající vosk a odpadávající pírka z křídel Ikarových. Na televizní inscenaci je to opravdu hodně silné kafe, tedy vlastně sklenička. ()

Radek273

Kouká se na to hodně těžce! Tohle člověk prostě nechce vidět, ale.. je to součástí lidského života, a nutno uznat, zahráno opravdu výborně. ()

Emperor1

Podle mě tak trochu přehlídka patosu a hysterie, vhodná spíše pro divadelní prkna. Menšík byl také melodramatický, ale uvěřitelný, o jeho hereckých kvalitách a přínosu českému filmu není pochyb, což potvrdil i zde. ()

Dvojirakri

Sonda do života notorického alkoholika a jeho rodiny, kterou svou závislostí trhá na kusy. Mistrovské dílo Pana herce Vladimíra Menšíka, jeho výkon zde je jedním slovem dechberoucí! Kolik asi lidí má problémy s alkoholem? Kolik z nich si to včas uvědomí? Přiznat si závislost, ať už jakoukoli, je první z úkolů na dlouhé cestě k vyléčení. Doufám že jsem si to uvědomil včas a že to co jsem svým nezřízeným chováním napáchal se ještě dá spravit... ()

PTuranyi

Seriózna dráma o alkoholizme. Vladimír Menšík je hudobník hrajúci v bare a príležitostne na pohreboch a svadbách. Divák sa hneď na začiatku dostáva in medias res. Syn má absolventský koncert, dostáva sa do filharmónie a má vážny vzťah. Žiaľ manželstvo hlavného hrdinu sa rozpadá a on nedokáže prestať piť. Má síce aj svetlé chvíľky a snahu, ale nakoniec vždy podľahne. Jedinou oporou mu je jeho syn. Žiaľ film zlyháva na atmosfére, priemerných hereckých výkonoch a pomalom tempe. ()

Kontryhelka

Dobře natočený a skvěle zahraný film o démonu alkoholu. Co všechno způsobí člověku závislému a co si musí vytrpět jeho nejbližší. Hodně silné. ()

Trescha

Vladimír Menšík dokazuje tím nejlepším možným způsobem,že není jenom komik,ale především Pan herec s velkým P! Příběh člověka na dně,který ničí nejen sebe,ale i své okolí.Ale není to jenom Menšíkovo mistrovství,které dotáhlo tenhle film na vrchol české televizní tvorby.Nesmíme zapomenout na excelentní výkony Hanzlíka,Hlaváčové,Řandy a vlastně asi uplně všech zůčastněných,jeden z těch filmů,kde i protagonista nejmenší roličky hraje jako o život.Nevšední podívaná!! ()

Drky

Skvělý Menšík, je opravdu jen málo Českých herců, kteří se umí pro roli tak vydat a "vyčerpat" se pro ni a tak autenticky ji zahrát. Klobouk dolů před mistrem Menšíkem...všechno ostatní pro mě bylo na druhé koleji, užíval jsem si ten herecký výkon. Bez Menšíka by tento film zapadl do průměru. Takhle hodnotím 85% a 4,5*. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip