Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

Lukoboss

Víc akční než první romantickej díl. A na to, jak je dlouhá stopáž, se člověk v podstatě vůbec nenudí. Nechávám proto čtyři hvězdy. ()

xaver

Pokračování střetu dvou různých povah dvou různých světadílů. Lovec krokodýlů v New Yorku, to je spousta důvodů k zasmání. Již ubytování lovce v luxusním hotelu, to byl úvod za všechny prachy. Z tohoto hlediska hodnotím pokračování příběhu o lovci krokodýlu výš, než první film. Je to skutečně dobrá zábava za 4*. ()

HiddenDragon

Dvojka skvele rozsiruje a doplnuje puvodni pribeh, zase trosku v jinem stylu. Prvni dil byl vpodstate romantickou komedii, tento sazi na akcnejsi linku. A dari se mu to. Herecky je to bez chyby, rozmanite figurky a postavy (pankaci, Japonci, burani z buse, domorodci), opet je tu stary znamy New York jeste s Dvojcaty i zapadakov v Australii, a v tom vsem drogovy boss, ktery netusi, ze zacinat si s Mickem bude nad jeho sily. I kdyz je pravda akcni cast trochu pohadkovejsi (vsak sam Mick ji bere jako "hru"), o to je vtipnejsi, a zvlast australska druha pulka filmu je pohodova snuska scenek. "Vam ten netopyr vazne chutna??" "Ne, chce to cesnek." :-) [a znovu bych asi doporucil cesky dabing - nemuzu si pomoct, ale Hogan ma tak divny starecky-vidlacky akcent, ze mi to v cestine zni lip....podobne i Kozlowska ma v anglictine pomerne hruby hlas] ()

Zagros

Klasicky je to slabší než jednička. Chemie mezi ústřední dvojicí stále funguje. Bohužel již je trochu vidět, že jde o pokračování a některé scény a dialogy působí uměleji či toporněji. Tvůrcům to již nešlo tak samo jako v prvním díle a museli je „vypotit“. Přesto jde o povedený film a v kombinaci s jedničkou jde o výbornou sérii. Na zbytečnou trojku se raději dívat nebudu. ()

xmozek

Dílo už poměrně slabší než první díl.Ale i tak příjemná zábava, kterou vřele doporučuji.Nejsou to ale úplně čisté 4 *. ()

tom.nosek

Dvojka je geograficky přesně opačná jedničce, ale bez ztráty atraktivity, přestože je místní hodnocení aktuálně o nějakých 14 % nižší než u jedničky. Rozhodně bych neřekl, že by byla dvojka o tolik horší. Vtipné je to stejně, jenom jsme namísto romantické složky filmu dostali složku akční, kde hlavní záporák i jeho lokajové mají dostatečné charisma, aby utáhli tu negativní část. Podle mě trochu jiné než jednička, ale ne horší, navíc s (na komediální poměry) uvěřitelně navazujícím dějem. ()

Paity

Já si nemůžu pomoci, ale asi tím, že to bylo natočeno ještě v 80. letech tak ta dvojka nevyznívá tak pitomě, jako pak Dundee v L.A. Takže tomu dám klidně čtyři hvězdy, i když je to film spíš na 56 %. Stejně, hlavně, že má veliký nůž, ten udělá půlku srandy... ()

dopita

Bylo jasné, že po dějově jednoduchém prvním dílu bude muset Paul Hogan přijít s něčím dějově výživnějším, bže se stejným konceptem jako minule by pohořel. Tak tu máme mafiány, drogy a boj o přežití. Bohužel na rozdíl od prvního dílu je to trochu nuda. Dobrej humor je především v první, New Yorské povině filmu. Jakmile se děj přenese do Australské buše, stojí film téměř za prd. Dundee chytá ujednoho mafiána po druhým, ozvláštňuje to nehumorným humorem, jenže to nějak nefunguje. Škoda. ()

Prochy38

Pravidlo typu: "Netočte dvojky!" mi přijde hodně nelogické. Viz Vetřelci, Terminátor, .... V případě Krokodýla Dundeeho nemůžu úplně přirovnávat k Vetřelcům, ale dvojka mě rozhodně nezklamala! Dundee už není žádná velká neznámá, alespoň pro diváka a už může jen překvapit. A jde mu to výborně. Nádherná australská příroda, do toho parádní hudba a skvělá akce jak ve městě tak v buši. K tomu pořád výborná zábava! ()

Hanes88

Jak už to bývá většinou pravidlem, pokračování už nejsou jako první díly. Zde to platí taky, ale i přesto je to velice příjemný film, na který se vždycky rád podívám. 65%. ()

J*A*M*A*L

Pro mě asi stejně kvalitní díl, jako první. O poznání přeci jen trošku slabší, než jednička, ale mě se to pořád líbilo. Pořád stejně napínavé, pořád stejně vtipné, pořád stejně dobré. ()

Paldiny

Prvý Dundee si vystačil s konfrontáciou dvoch svetov, ten druhý skúsil do príbehu zakomponovať aj zápletku. Nápad nie zlý, ale vzhľadom na načaté témy trestuhodne nevyužitý. Snaha zaradiť Mika do spoločnosti či hľadanie práce sú iba okrajovo načrtnuté a s jediným vydareným vtipom (rozhovor so sebevrahom) sa dianie z mesta presúva späť do divočiny. Dejová zápletka pobrala všetky dostupné klišé cez pašovanie drog, rukojemníkov, výmenný obchod. Za pasce ako od Vietnamského veterána a návrat známych tvárí je tento diel stále pozerateľný. Lenže narozdiel od jednotky hlúpy, nudný, neoriginálny a navyše s tuctovým neohrozeným Dundeem, ktorý si je sebou viac istý než by bolo vhodné. ()

Oyer

Několik jedinečných frků, které jsou lepší než nejlepší z jedničky. Celkově však o fous slabší. ()

Movie Gourmet

Zachraňování krásné Sue (Linda Kozlowski) ze spárů kolumbijského drogového bosse Rika je hlavní dějovou linií tohoto druhého celovečerního filmu o Mick(u) "Krokodýlu" Dundee(m). Film je vtipný a možná o trochu slabší než jeho předchůdce, ale pořád funkční a bavíte se u něj zvláště poté, kdy se děj přesune zpět do Austrálie. Verdikt: 3-3 1/2* a 70-75 %. ()

mira007

Dle mého nejlepší díl série ( při vší úctě k legendární jedničce)ü mne boduje, protože já v době premiéry měl rád akční filmy, jižní Ameriku a ten song od Billy Idola. Scéna v pankáčském baru za deset hvězd. ()

hnkflknk

Trochu horší než první díl, nejspíš kvůli tomu, že už tam nebylo to osvěžující překvapení toho nového prostředí. Člověk už předem ví, že se tam bude odehrávat děj podobný tomu prvnímu dílu, a proto je to "slabší". Ovšem pořád pěkně napínavé a ten tvďák z Austrálie je stejně úžasný jako v jedničce. ()

no2

9/10 - Další z případů, kdy mám pokračování ještě raději. ´Dvojka´ není o nic horší než první díl, naopak... A zdá se mi, že přibylo ještě více akce i humoru. ()