Matka (Nia Long) mladé June (Storm Reid) zmizí na dovolené v Kolumbii se svým novým přítelem. Když dcera začne po nezvěstné matce pátrat, svazuje jí ruce nejen úřednická byrokracie, ale i vzdálenost tisíce kilometrů. Zatímco June zůstává v Los Angeles, využívá při hledání stop nejmodernější technologie, aby se ji pokusila najít dřív než bude příliš pozdě. Čím více proniká do světa digitální detekce, dostává se jí více otázek než odpovědí... A když June odhalí tajemství o své matce, zjistí, že ji vlastně vůbec neznala. (Falcon)

mclenin

Solídny a miestami skutočne napínavý snímok s funkčnou zápletkou v pomerne netradičnom poňatí sprostredkovaných záberov s niekoľkými prekvapivými dejovými obratmi, chytilo ma to od prvého kliknutia, výborné. ()

bobstock

No ještě, že měl pachatel na kazdým rohu baráku kameru, jinak bychom z toho únosu téměř nic neviděli a zábavnej byl i podezřele důvěryhodnej ´´random´´ strejda z Kolumbie, který když může, tak pomůže. To by se taky dalo zneužít. Film Pátrání byl v tomto ´´screenlife´´ kontextu o více jak chlup lepší. 50% ()

Warhorr

No hurá. Konečně můžu letos poprvé naplno bodovat a kinonávštěva se vyplatila na výbornou. Miluji tyhle atypický thrillery, přesně dle mého gusta. Podobně jako v dřívějším snímku Pátrání, se i zde ponoříme do záhadného zmizení rodinné osoby. Ze startu začneme zvolna, pak se ale matka mladičké June náhle ztratí na dovolené v Kolumbii i se svým přítelem a začne to nabírat dobře na tenzi. Dcera se tak může ponořit do drásajícího pátrání a zjistit, co se vlastně stalo. Používá přitom všemožné aplikace ( tady je snad všechno - facetime, whatsapp, instagram, twitter, google maps apod. ). Vše je opět čistě představováno stylem, nazval bych jej ''screen found footage'' ( laptop, mobil, security kamery, městské kamery a mihne se tu i zadní kamera auta ). Příběh a zápletka je naprostá bomba. Vůbec nic není jak se zdá a to už od samého začátku až po konec. Upřímně si nepamatuji, kdy naposled jsem viděl tolik otazníků, neznámých a taky zvratů jako tady. Asi v půlce filmu přichází totální šok, kdy to vypadá, že vše se může zahodit a začít od znova. Jenže !!! Pro překvápko nemusí člověk čekat dlouho ( jsou tady cca 2-3, které obracejí snímek vzhůru nohama ). Potom už divák netuší, komu může věřit nebo kdo je ještě podezřelý. Prostě paráda, já jsem maximálně spokojen. Myslím si, že Nezvěstná asi nebude tak divácky úspěšná jako Pátrání, ale mě se toto prostě líbilo ještě o chlup více a musím naplno bodovat. Výborný drama-thriller-mysteriozní-krimi snímek. ()

cskomando

Dnešní móda sociálních sítí všude kolem nás např. Face, Whats, Mess... za chvíli se stanou i součástí filmů. Každopádně musím uznat, když už má člověk jéct do zblbnutí, tak pořádně. Další z povedených filmů po searching a vy si říkáte co tam může být asi zajímavého? Řekněme, že děj má spád a rychle utíká, napínavá atmosféra každou minutou pátrání a když už si říkáte tak už na to přišla, je to jasné... Kdepak! Máme tu zvrat a vzápětí další a další, až člověk jen nevěřícně zírá do úplného konce. Kreativita se oceňuje, dechberoucí atmosféra a vyšetřování na vlastní pěst tomu dodává grády. Věřím, že tvůrci přijdou opět co nevidět s dalším podobným filmem. ()

majec4

Tak mna toto veru velmi nechytilo, ale film ako taky ma neurazil :) No ta forma ma neoslovila. Film co stoji na zapletke, lebo prakticky nic ine nevie poskytnut a prislo mi to kus derave. ()

dannyyy

Velmi dobré crime story přes kamery všeho druhu. Stylové, nápadité a hlavně vtahující. Holka hotový hack3r, taky bych tak chtěl ovládat své PC... a ty její bleskurychlé reakce? uff :)) ()

warrenur

Tento film si uzije, resp. mu uveri, zrejme mladsie publikum zijuce a dychajuce na socialnych sietach a vobec internete. Zaujimalo ma, nakolko su uvedene stranky a sluzby autenticke a nakolko boli vytvorene len pre ucely filmu samotneho. Samozrejme, niektore mena stranok, live-cam nesedeli, ani nazov mostu Love Lock Bridge v Cartagene. Zaujimave, ze na nom v skutocnosti ani ziadne zamky nemozu byt umiestnene. :) Kto by patral po stopach ako ja, spominany most z videa je cca 500m severozapadne od toho, ktory ukazal June vyhladavac v google-maps, kde si mava s Javi-m live. Mensi twist influencerky v zavere a predtym za 2 odvedenia pozornosti a klamania telom. Neohurilo, ale nie je to uplne marne. Priemer. Mali sme tu i lepsie "desktop" kusky, s ktorymi sa pocas, ale uz i kratko pred Covidom roztrhlo vrece. ()

Marpe

Upřímně takový závěr jsem fakt nečekal. Film má skvělou zajímavou zápletku a byl jsem velmi napjatý, jak to celé dopadne. Pak přišlo rozuzlení celé zápletky a myslel jsem si, že se dívám na jiný film. Zasloužilo si to o dost lepší zakončení. ()

Bozvav

Kdyby unesli mámu mně, tak můžu akorát tak běhat po ulici a křičet "Mami, kde jsi". Na stranu druhou, zmizet já, tak to moje dítě začne zajímat až ve chvíli, kdy mu dojde jídlo, kapesné a čisté ponožky. Děj slušně odsýpá, i když pár hluchých míst by se našlo. herci sympatičtí a uvěřitelní. Zápletka lehce překombinovaná, ale ne mimo mísu. Za mne více než dobrý snímek, který oceňuji 70%. ()

hakon

Uteklo to jako voda. K tomuto žánru jsem byl vždy skeptický, ale mile mě překvapilo, jak to probíhá vlastně všechno hladce a navíc se tvůrci dokáží lehce pohybovat i v různém čase, když potřebují. Svěží a příjemný pátrací thriller, který překvapí svou nenuceností. 7/10 ()

Rathalos

Bez akychkolvek zbytocnych reci mozem tento paradny thriller hodnotit jednoznacne najvyssim moznym hodnotenim...:⁠-⁠) ()

SidneyP

V poslední době je čím dál tím více vzácné najít pokračovaní, které by bylo min. stejně dobré jako jeho starší bráška. Řeknu to jinak - prvních 90 minut je za 5 hvězd a kdyby se tvůrci vytasili v závěru s něčím... já nevím, trochu jiným, tak to tak i zůstane. Neříkám, že ten konec byl špatný, ale myslím si, že kvalita šla trošku dolů a to je škoda. Nicméně i tak - na film, co se odehrává jen na chytrých zařízeních je toto úctyhodný výkon. ()

panvasik

Podle mého názoru jde o trošičku lepší kousek, než byl první díl. Překvapivě mi více sedlo pátrání po nezvěstném rodiči, než nezvěstném dítěti, kdy mladiství se víc vyznají v technologiích a tak je i pro mě víc osobní, když se bude pátrat opačné, než jak to bylo v případě prvního filmu. Tenhle film je minimálně stejně dobrý, ale já se pořád nemohu zbavit toho pocitu, že je Nezvěstná prostě o něco lepší. Víc se zaměřili na ten počítač a záběry. Lehce to navazuje i právě na Pátrání, ale prakticky to s příběhem nějak nehne, když člověk první díl neuvidí... 8/10 ()

Vabr

Nezvěstná byla kvalitní, napínavá, opět fantasticky a inovátorsky kamerově provedená, zdařile zahraná, příběhově dobře vyřešená a gradující, za mě však horší než Pátrání. Jo, mohl bych tu napsat slohovku o tom, jak se mi co všechno líbilo a co bych opěvoval (protože FF filmy, obzvlášť horory, miluju a takhle detektivně jsem to u Pátrání taky žral) ale zkráceně řečeno to byla řemeslně jednička, jenom mi tu vadila ta lehká nereálnost celé té situace. Dalo by se říct, že tak dvě třetiny si film udržuje bravurně rozjetou linku, která by se mohla rozběhnout kamkoli a člověk u ní nikdy neví, jak se nakonec tvůrci rozhodnou, že to rozuzlí, právě v tom tkví to kouzlo Pátrání a Nezvěstné, ale pak to v třetí třetině jaksi padne - vyberou špatný směr. A od té doby až do konce to sklouzlo už celé do takového oblaku lehké nereálnosti, která naneštěstí ubírala na celkovém prožitku... Jak jsem ale napsal na začátku, všechno krom to bylo fakt skvělé. Ať to nezní, že kritizuju. Ten film jsem si dost užil. Například moje oblíbená kamerově zajímavá scéna byl záběr na trasu od domu k letišti, kde se mohla máma June ztratit, nebo celá ta scéna s Apple Watch. U toho mě zamrazilo. Bráchovi se ovšem Nezvěstná líbila mnohem více než Pátrání (nemá asi pro to pochopení). Vyhodnocení: Může za to ale možná ta snaha šokovat a předčít první díl, ale tak nebo tak se jedná o poměrně malý pokles vůči Pátrání ()

Taškář

Natočit celý film jako chat na obrazovkách je jedna z největších tupostí co jsem viděl, snad ještě horší naž found footage. Navíc ohavná tmavá dívka s širokými nozdrami. Pro konzervativní koukače naprosto nevhodné  :-) ()