Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

Braddy

S troškou nadsázky se dá říct, že to byl takový český Monty Pythonův létající cirkus pro děti. Protože občas se to dostávalo i za hranice, které autoři ani nezamýšleli:-) ()

vitekpe

Jo Stepanka, to byla ikona... :-) Pamatuju si, ze tenhle kabaret me tehdy dost bavil. A je fakt, ze ani dneska to neurazi. Predevsim teda ty prvni dily. ()

keoma26

buď nestárne kabaret anebo nestárnu já:-)dospělej humor pro děti, který z nich dělal partnery, ne blbce, parodie na různé filmové žánry, na společenské i genderové role, totální hravost i za cenu občasné trapnosti, prostě postmoderna v čt 80.let ()

wosho

Vé své době se rozhodně jednalo o to nejpodařenější co u nás vzniklo pro nejmenší publikum. Z dnešního pohledu ale již archaické (děti by to moc nepřilákalo). ()

Radim

Jako malý jsem to miloval. Když jsem viděl reprízu již v mém dospělém věku, zamiloval jsem se podruhé. Neuvěřitelně vtipné. Mimochodem, pamatujete "chlebovou pochoutku"? Dva silné krajíce chleba a mezi to jeden tenký? Nebo na paní Liškovou a pana Vránu? Nebo na pohádku o zubním kazu? ()

ondrula

"Mně poznáte, neboť jediný budu mít v kapse noviny. Já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici. Tak čau!" Tahle vtíravá odrhovačka mě pronásledovala celý dětství a nedávno mi zase začala strašit v hlavě. Začal jsem vzpomínat, jak jsem na tu hrůzu vděčně zíral každou neděli a bavil se. Zajímavý je, jak se časem mění úhel pohledu. Dneska vidím 30+ tajtrdlíky, kteří se podbízivě pitvoří před dětmi a očividně se strašně snaží uválet z prdu taškařici, aniž by věděli, jak na to. Bohužel je to tím, že tahounem pořadu byli kriticky netalentovaní lidé, jako třeba Pepa Dvořák, Ondřej Havelka nebo Molavcová (kde tý je dneska konec?). Strašně je za tím konceptem znát, že jednoho dne řekl programovej ředitel ČST: "Uděláme pořad pro nejmenší. Sežeňte nějaký mladý herce, hlavně ať jsou levní. Kulisy ani rekvizity nebudou třeba, kdyžtak si něco vystřihnou z krepáku. Talent? Talent k tomu mít nemusí, hlavní je splnit pětiletku." ()

Pajčus

Tohle si bezesporu zaslouží pět hvězdiček. Pořad nejen pro děti, který se musel každému vrýt do paměti a jedině v dobrém. Měl jsem to potěšení podívat se na jeden díl, jako první pořad, kterým jsem "pokřtil" mou novou televizi - byl jsem za to rád, protože jsem se od srdce zasmál a krásně si zavzpomínal. :) ()

papaguy

Úroveň kolísala, ale některé hodně vydařené scénky si pamatuji a mohl bych převyprávět dodnes. Zasněná Molavcová, neurotický Dvořák, vždy elegantní Havelka, kníratý Zedníček... Jako úplně malý jsem to neměl moc rád, ale v trošku pozdějším věku jsem tomu přišel na chuť a docenil kvality. Podobný typ nesmrtelného pořadu pro děti s výkvětem herců se už dnes asi jen tak nenatočí. ()

gemi

Na kabaret jsem se dívával ještě v době, kdy jsme učitele museli oslovovat "soudruhu". Bývával součástí Studia kamarád a musím přiznat, že mě nijak extra nebavil. Ne, že by byl špatný, ale tak nějak nenadchl ani neurazil. Vzpomínám si, že jsem jej vždycky tak nějak "přežil". Ono, tenkrát vlastně nebyla žádná alternativa. Studio kamarád totiž běželo na prvním ze všech dvou programů, přičemž na tom druhém toho času zrnilo. Měřeno dnešní optikou je to ovšem extratřída, nic podobného se dnes u nás pro děti netočí. ()

DadysGirl

Hlasuji za reprízu tohoto pořadu místo některých s....., kterými jsou krmeny dnešní děti... Ať se jdou Pokémoni a Teletubies vycpat! ()

topi80

Rošťák Dvořák, vtipný Gerendáš, naivní Molavcová a rozumná Štěpánka. Výborné scénky, musí to zase někdy zkouknout. ()

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)