Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

Wargoo

Tu je dôkaz geniality oboch hlavných prestaviteľov - 85% z ich scénok malo ozaj hlavu aj pätu a hlavne veeeľa humoru. No boli aj také, ktoré ma moc neoslovili. Vašek Klausú bol ale naj !!! VĚCNÁ !!! To je zbytečne mooooooc !!! Skvelé 4**** a 75,283% ()

Besyn

Je to téměř stejné jako TELE TELE.Některé výstupy se vskutku povedly a byly k popukání,jiné byly naopak natolik trapné až člověk vrtěl hlavou.Celkově je to průměr. ()

Mr.FreeZer

Nej pořad Kaisera a Lábuse, který bavil hlavně svými vytříbenými scénkami. Ta nejlepší je prostě Klaus v první třídě. ()

Koprska

Věcná, věcná...!!! Některé scénky bych zařadila do kánonu televizní zábavy... A proč kánon? Protože kdo nezná takového ,,Žáka" jako by nežil :-) ()

Sosak

Nesmírně odvážný námět, který se velice vyplatil. Možná že i vrchol dua Kaiser + Lábus. Vtipný scénky mi v televizi strašně chybí a tohle bylo v podstatě jenom o nich... ()

Realmond

5 minut přípravy stačilo Kaiserovi a Lábusovi na prakticky vždy perfektně předvedený výkon v nějáké scénce na danné téma, kde nikdy nechyběl vtip, pointa a hlavně osobitost a skvělé improvizační schopnosti obouch těchto kvalitních herců. Tyhle scénky mi v dnešní době dost chybí. ()

Karp

Úroveň jednotlivých dílů je samozřejmě různá, ale je to improvizace a jako taková velmi dobrá. Hodně pořadu napomáhá i Marek Eben coby konferenciér, na jehož uhlazený projev jsme už roky zvyklí. V té době to však pro něj byla role do jisté míry nová. Ti, kdo Kaisera s Lábusem nemusí, by ani nejspíše Ruskou ruletu sledovat neměli. Komika těchto dvou herců je svým způsobem známá a tak vás nic nového nepřekvapí, jde tedy i o určité sympatie k oběma zmíněným. ()