Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

duklak2

A jdeme to pořádně roztočit. Co? No přece ruskou ruletu:-). Tento pořad by v dnešní době měli ukazovat začínajícím komikům. Takhle se dělá zábava. Mohli klidně říci v 90. letech minulého století pánové Kaiser a Lábus. Dobře si na to pamatuji a nejedna slzička mi ukápne, že doba, kdy se tento pořad vysílal je už dávno pryč. Ach jo. Neustále na někoho apeluji ať vymyslí stroj času, ale pořád se nic neděje. Chci se vrátit do dětských let. Nechápu, jak někoho může bavit být dospělým člověkem. Zábavné scénky, které vždy pobavily. Měly nápad i pointu a to je co říct. Trochu je mi líto, že jsem viděl jen málo dílů, ale já dřív televizi moc nesledoval. Kaiser s Lábusem byli komici na úrovni. Škoda, že jejich sláva je ty tam. Vždycky jsem přemýšlel, kde berou tolik síly na ten jejich neskutečně výborný humor. A překvapivé bylo také to, jak za krátký časový limit dokázali připravit scénku na náhodně vylosovaný motiv, který do pořadu poslali diváci. Je smutné jak spousta lidí dokáže zapomenout, jak je např. Kaiser rozesmíval v 90. letech v tomto pořadu. Všichni si ho dnes spojují jen s alkoholem a baví se nad články v trapných bulvárních denících. Je mi z toho trochu do breku. Kdyby tento pořad reprízovali dnes a proti němu postavili nějaký jiný, nedávno vzniklý (např. TELE TELE, Dobroty, Novoty:-), tak je asi jasné, kdo by odešel jako vítěz. Takže ruleto, máš ode mě 4 hvězdičky, které se lehce dotýkají pěti. ()

Tommassi3

Ruská ruleta na straně jedné potvrzuje mistrovství improvizace legendární dvojice Lábus, Kaiser a zároveň paradoxně vybočuje z tragické novácké vlastní zábavné tvorby.. Zpočátku šlo skutečně o jedinečný projekt, jehož však Nova tradičně nedokázala včas ukončit, v důsledku mu však i dík osobě Marka Ebena v roli jakéhosi moderátora není příliš co vytýkat, na rozdíl třeba od smutné estrádičky, kam Možná přijde i kouzelník.. Kaiser s Lábusem však dodnes stále platí za dost nedoceněné postavy českého humoru.. ()

BoPo

Partička verzia 90. roky. Mali však väčšie ambície, pretože to tiahli len v dvoch a scénky robili oveľa dlhšie. Eben ako výplň medzi jednotlivými scénkami moc nebavil. Nezabudnuteľný je otravný Klaus junior a mucha kaiserka. ()

Jakubisko

Jooo tak na tomhle sem kdysi hodně ulítával... Vlastně jediný novácký pořad, kde nechala nova účastníky improvizovat. Kde jsou ty časy... :'( ()

Praxis

Některé scénky byly doslova a do písmene genialita sama. Třeba Věcná s Vaškem Klausů, nebo Moucha, při nich pokaždý umírám smíchy. Ale postupně autorům docházela originalita a nápady a začali recyklovat a dostávat se do čím dál větší trapnosti. Nicméně zezačátku nemám výhrad. ()

Vojcl

Vynikající ukázka toho, že v Čechách vynikající herci ještě nevymřeli.. Pánové Kaiser a Lábus v dobách kdy jsem je hodně obdivoval. Oproti jejich pozdějšímu výtvoru - místy velmi trapné Zeměkouli byla Ruská ruleta geniálním pořadem!!! ()

gogos

Az do poradu Zemekoule sem mel Kaisera s Labusem rad.... tady to je este pred tim tak plnej pocet.... je to husty ako svina.... ()

Anglie

Sice to občas zaskřípalo, ale asi to lépe nešlo - ono vymyslet ve dvou za 5 minut asi třímininutovou scénku není nic lehkého. Kaiser a Lábus ve většině scének obstáli. ()

rakovnik

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser jsou skvělí herci, jsou také skvělí improvizátoři. Nicméně, vymyslet tolik scének, jež mají být vtipné, pěkně vypointované, to prostě nejde. Přesto jsem sledoval se zájmem každý díl a s povděkem kvitoval každou povedenou scénku. ()

cariada

Jeden z mála slušných pořadů tv nova. Kaiser a Lábus je a asi nejpíš bude záruka kvality. Ale byl to teprve počátek téhle tv a tak se tam herci nebáli jít a ani jim to nemůžeme mít za zlé. Přece jenom je vidět, že ještě tenkrát Nova byla schopna točit solidní zábavný pořady. ()

MarekT

Myslím, že na tento pořad sedí označení "legendární". Samotný formát se povedlo zpracovat dobře i díky osobnostnem typu Marka Ebena nebo opravdu excelující dvojice Kaiser - Lábus, která dokáže sem tam i překonat Kouzelníka, a to je co říct. Občas je sice vidět na hercích, že improvizují, ale i tak celou scénku dovádějí do dobrého konce. Ovšem dílů a scének si už moc nepamatuji, přece jen nejsem tak starý, ale na některé se budu opakovaně dívat až do smrti. Hlavně ta s názvem Věcná. Celkové hodnocení je spíše nostalgické, ale za ty opravdové perly dávám tedy za čtyři. A teď už jen krátce, za prvé - je zajímavé, že na Nově se vyskytl vůbec někdy takový pořad a považuji ho spolu s Hospodu za jediný skvělý výtvor z této stanice, za druhé - smutným faktem budiž, že tehdy se v úterý vysílala Ruleta, dnes Ordinace, za třetí - Nova bude v únoru slavit půlkulatiny - patnácté výročí. Nebylo by špatné, kdyby se při této příležitosti rozhodla opakovat třeba Ruletu. Na závěr - já bych stejně v té škole radši učil ekonomii než dějepis. Fakt? Jistěěěěěěěě. ()