poster

Sbal prachy a vypadni 2 (TV seriál)

 • Velká Británie

  Lock, Stock...

 • Slovensko

  Zbaľ prachy a vypadni II

Drama / Komedie

Velká Británie / Belgie, 2000, 7x60 min

 • Lacike
  ***

  Asi ako väcsina som videl len pilot tejto miniserie, ktory u nas vysiel na VHS a stylom nadväzuje na Ritchieho skvely film. Na scenári k serialu sa podielal aj Ritchie, takze to rozhodne nedopadlo zle. Uz na prvom diely sice vidno, ze je to trochu natahovane, ale technicka stranka je slusna. Miestami lepsia ako v predsalen dost lacnom Ritchieho filme a miestami horsia, lebo Folkson nie je ani zdaleka tak dobry a vynaliezavy reziser. Pribeh je znova prekombinovany s mnozstvom postav, ale mohlo to byt este prekombinovanejsie a hlavne blaznivejsie. Hlavny kvalitativny pokles oproti filmu je v postavach. Ustredna stvorka je dost nevyrazna a tesne po dopozerani by som o nich dokazal napisat len to, ze jeden z nich je cernoch. Aspon ze tu su zabavni mafiani a rôzni blaznivi pošahanci, vdaka ktorym to je dostatocne zabavne. Najlepsia je dvojica holandskych zlodejov. Takze aj ked to na Ritchieho film kvalitativne nema, tak pilot celkom verne nadväzuje na jeho styl. Celkom rad by som videl aj zvysne diely. 6/10.(22.11.2016)

 • Le_Chuck
  *

  Zaujímavá kamera a koniec. Atmosféra Ritchieho filmov je ta tam a to čo sa nám tu snažia tvorcovia natlačiť do hlavy je len ďalšia žmykažka a poštvrňovanie mena vynikajúceho filmu. Všetko sa pôbobi velice amatérsky, umelo a rádoby coolové zábery sú nesktočne trapné. Tak ako aj príbeh a postavy. Práve na prepracovaných postavách stavala jednotka a aj Podfu(c)k. Žiaľ tu sa nič nekoná. Smrtiaca nuda, ktorá ma po 40 tich minútach uporného snaženia nakoniec dastala. A všimnite si ten komentárik dole na plagáte. To považujem priam za provokáciu. Dvakŕat zle !(28.6.2005)

 • Omnibus
  *

  TOHLE je zločin... bezostyšné dojení peněz z úspěchu filmu spácháním seriálu, který nemá s kvalitou zábavně černé krimi Sbal prachy a vypadni téměř nic společného. Jiní herci, jiný režisér, jiný příběh a naprosto jiná úroveň. Sakra nižší. Hlavní postavy bez charisma, příběh bez šťávy, gagů za 420 minut míň než ve 107 minutách filmu, a celkově takové nijaké, dialogy toporné a herci jakbysmet. Naprosto nechápu tu drzost tvůrců ohánět se názvem Sbal prachy a vypadni. Tedy, samozřejmě chápu. Guy Richi spoluviníkem scénáře a hlavně Peníze. Jak jinak... Jako samostatnému seriálu bych v hodnocení dal víc, možná snad i průměr, ale za to zprznění všeho, co mám na Sbal prachy... rád, bych seriálu nejradši dal ODPAD! Ale tím bych zase ostatním odpadním filmům přeci jen trochu vylepšil společnost. Každopádně nedoporučuju nikomu, kdo se těšil na další partičku pokeru se Sekerou Harrym. A jestli zrovna u téhle rádoby dvojky sedíte nedopatřením u obrazovky, a je jasné, že vstupné vám nemá kdo vrátit, tak aspoň, jako právě já, vemte sekeru a ...(21.12.2012)

 • gudaulin
  ***

  I pouhá napodobenina slavné předlohy může mít svou hodnotu, pokud se jí aspoň částečně daří držet styl a navodit atmosféru. Na Ritchieho Folkson sice nemá a po herecké stránce to je zřetelně slabší a vůbec všeho je oproti jedničce méně, ovšem bizarní gangsterské zjevy a navozené absurdní situace stále ještě poskytují dostatek zábavy, aby se divák nenudil. Celkový dojem 55 %.(10.7.2008)

 • Terva
  ***

  PILOTNÍ PŘÍBĚH: CITÁT - Ty vidět jak ty krásně lítat se svá dodavka........... Má to povedený hudební doprovod a velmi krásnou kameru, příběh je zajímavý, ale obsahově to pokulhává. Herecké obsazení není moc zajímavé, ale jedná se o televizní sérii, tak se to dá pochopit. Některé scény nemají pořádné pointy a moc jsem se nezasmál. CITÁT - Ty hodinky sežral kůň...........(1.3.2015)

 • - Autor scénáře Guy Ritchie, který režíroval původní snímek z roku 1998, tentokrát režii odmítl. (x_silver)