Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

marketcsfd

Ježišmajrá na to se fakt nedá koukat! Teda nevim, škoda peněz. Jessica Alba za to máte 1 hvězdu jinak tohle už nikdy neuvidim to vim jistě. ()

fernandez

Zabitý film díky tragickému scénáři, trapně laciným efektům a špatné kameře. Příště míň keců, víc akce a hlavně nějakou pořádnou bitku. ()

Evziiik

Čekala jsem něco jiného, což je sice moje chyba, každopádně se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Dokonce jsem se bála, že film ani nezvládnu dokoukat do konce. Příběh docela nudný až nijaký. Jediné velké pozitivum je, že se dalo celkem dobře dívat na hlavní hrdiny. A možná bych dala hvězdy 3, kdybych ovšem nenatrefila na český dabing. A Jessica s hlasem Sabiny Laurinové? To po mně nemůžete chtít! Přes to jsem se vážně nedokázala přenést. ()

PORTER44

Průměrná fantazy podívaná s docela slušnými vizuálními efekty.Herecké obsazení docela dobré,občas je film hodně přehnaný spíše jako pohádka pro děti,ale nechá se na to koukat. ()

Ibra

Naozaj zlatanina. Mohli sa posnazit a vytrieskat z toho nieco viac. Narcis v ulohe ohniveho muza vyznel az negatovna, to som mal rad skor toho zaporaka. Taky Tony Stark bol perfektne zahrany narcis a pohodak. ()

catwillows

Scénář, herci ... prostě všechno špatně. Ale vzhledem k existenci druhého příšernějšího dílu, musím při hodnocení přimhouřit oči .... ()

Sandai

Proč tak mizerné hodnocení? Vizuálně hodně povedené, spousta akce, vtipu, efektů a natočené to je s velkým nadhledem. Film má spád a nedá divákovi čas se nudit. ()

Johny_Blaze

Jeden ze slabších komiksů a to se promítlo i do jeho filmové adaptace. Děj není až tak zlý ale bylo cosi co mi na tom nesedělo, nebo spíš, nudilo. Takže si nejsem ani jistý jestli chci nějaké příště. Leda že by zpracování padlo do rukou jiným. ()

K8MK

Výborné herecké obsazení , Jessica Alba a Chris Evans spolu skvěle pasují jako sourozenci Storm. Děj filmu je dobrý , ale scénář nic moc . ()

phoenix9

Všeobecne mi nesedia niektoré filmy od marvelu. Dobré obsadenie je jediné plus , ako taký príbeh ešte , ale to je všetko . Je to len film na jedno pozretie . 47 % ()

JancakV

Nechápal jsem nízká hodnocení tohoto filmu tehdy (2005) a nyní po novém pokusu o F4 (2015) je nechápu o to více. Charaktery jsou v této verzi velmi comixové, je zde plno hlášek, sympatické obsazení, skvělé triky, … Je to jeden z filmů, kde jsem si připadal, že se koukám opravdu na comix. Po příchodu z kina, z verze 2015, jsme si pustili tuto abychom si vrátili dobrou náladu a povedlo se. Skoro bych tomu dal 5 hvězdiček, ale lepší filmy prostě jsou a nějaký prostor si nechat musím. :-) ()

adelfilm

neumím hodnotit tak jako ostatní, scénář, hudbu, či režii. hodnotím prostě film a mluvím o tom filmu, případně o hercích. hodnotím, film, scény, hlášky a to co se ve filmu odehrává a jaký má příběh. na začátku se toho příliš sice neděje, ale když se film rozjede, no to už je něco jiného. Marvel samozřejmě tento film ztvárnil velice dobře, efekty a to vše kolem je super. až na ten začátek no.:) ()

wholock6

V tomto filmu jsem nevěřila žádné z jeho postav jejich příběh. Hlavní hrdina na mě rozhodně nepůsobil jako "intoš", jak bylo zamýšleno. Jessica Alba neměla žádný charakter a záporák byl opravdu úplně o ničem. Také příběh místy nedával smysl a triky vypadaly jako ze simíků, nebo jako z nějaké jiné videohry. Shrnutím dvě hvězdy dávám jen proto, že se na to dalo koukat, nenudila jsem se a je to film podle komiksu. ()

Rathe

Fantastická čtyřka má vynikající potenciál. Co se vizuální stránky týče, tak schopnosti hlavních hrdinů jsou výborně provedené. Bohužel je to asi tak jediná věc, čím může film zaujmout. Protože herci byly pro mě naprosto neznámí a tudíž jsem nevěděl, co od nich očekávat. A taky mě nijak neohromily. Když si to srovnám s filmem Batman začíná, který vyšel stejný rok, tak je Fantastická čtyřka průměr. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je pravda, že Reed může vždycky prodloužit svůj orgán?" - "No, mě vždycky připadal trochu malej." Origins fantastické čtyřky. Jessica Alba a bohatá prezentace jejího sex-appealu je tím nejpamátnějším, co Fantastická čtyřka přináší. Michael Chiklis coby Thing je pak taková nejvýraznější figura zde. Můj styl to sice není, ale je tu dost vtipných hlášek i situací a ucházející efekty. - 60%. ()

Johny203

Niektoré triky naozaj nevyšli a scenár je slabý, navyše záverečný súboj je ťažká bieda ale je to vtipné a má to dobrý casting (Jessica Alba nikdy nevyzerala lepšie). V porovnaní s vtedajšími superhrdinskými filmami to nevyznieva dobre, je to však pohodový priemer. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)