Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

desnik

Hodně lacinej pokus o celovečerní film...kdyby tam nehrála Jessica Alba, tak bych se na tenhle film asi nikdy nepodíval... ()

Antonymi

Americká blbovina s primitivní zápletkou a scénářem, u kterého jsem měla občas pocit, že ho psal nadšený patnáctiletý čtenář komixů. Na druhou stranu, čekala jsem to o hodně horší - není to odpudivé, jen pitomoučky naivní. Postavy jsou ploché, ale herci nejsou vyloženě špatní, i když žádné oscarové výkony taky nepodávají a McMahonův záporák je hodně zlý. Trochu to v mých očích vytáhl Chris Evans, který je tradiční, ale na rozdíl od prkenného Gruffudda, kterému bych ten rozmáchlý prostor pěkně osekala, příjemně přirozený. Jessica Alba je očekávaně sexy, Michael Chiklis zvládá tu "haldu šutrů" i bez kamenného výrazu. Akční scény jsou poněkud nevychytané, ale některé momenty vyloudí úsměv na tváři. Možná je to tím, že má očekávání byla nastavená někde mezi Catwomen a Elektrou, ale dám tomu 3 hvězdičky. V rámci nesofistikovaných komixových adaptací je to čistých 50% ()

Jessica_Biel

Rozhodně lepší než druhý díl... bavil jsem se skvěla, milá pohodička s krásnou Jessica Alibaba vtipnými chvilkami mezi "balvanem" a "Cpt. Amerikou" ()

BlackVelvet

Den po shlednuti vlastene ani nevim o cem/kom to bylo - takove prazdne, nezajimave, spis napodobujici jine komiksy. Cele nejake takove slatane. Jeden zaporak tam vypada jak nejaky vzdaleny bratranec Darth Vadera, jeden z kladasu se zase porad hrozi sveho vzhledu, coz mne pakne stvalo (tak nevim, stravil treba Incredible Hulk brecenim nad svou zelenosti polovinu nejakeho filmu)...ten kluk co hori je jen radoby vtipnej...Cele to je jak natocene pro male deti, ktere se muzou u toho i bavit, koneckoncu jedina aspon trochu zajimava postava byl Gumak a scenky s nim. ()

Damnsinead

Jediná věc, díky které stojí film vidět, je Věc- Thing. Jediná postava, která za něco stála. Chris Evans totálně pohořel, Jessica Alba jako by ani nebyla vidět a celý film byl natahovaný jako velevážený vědec Reed Richards. Ale vážně. Nikoho nerozházelo, že najednou mají superschopnosti? Většina filmu je akorát vata, kde se čas od času objeví nějaká humorná scénka. U závěru jsem si nebyla jistá, jestli jde skutečně o závěr nebo jestli ta blbina bude ještě pokračovat. Večerníček by byl dobrodružnější. ()

Alekks80

Kdyby se to jmenovalo Fantastická pička a hrála tam jenom Jessica Alba, tak to beru. Z tohodle jsem měl akorát opruzeniny na zadku. ()

Sansnom70

Mě osobně se takové filmy líbí. Všichni víme, že je to jen nadpřirozeno a že se takoví hrdinové mezi námi nenacházejí. Teda pokud je před námi politici v USA neschovávají v zóně 51 :o) Pokud milujete filmy, ve kterých mají lidičky nadpřirozené schopnosti, tak se na fantastickou čtyřku určitě podívejte :o) ()

Pythonator

Tak trochu dětinská a veskrze příjemná verze Fantastické 4 nemůže nijak urazit. Navíc je tam překrásná JAlbínka, takže... když ji miluješ, není co řešit. Není to sice temné jako ta novější verze, ale stejně je to lepší, zábavnější, svižnější a barevnější:-) ()

CheeseFigure

Nie je to tak zlé. Musím celkom pochváliť samotnú štvorku, ktorá mala niečo do seba. Mr. Fantastic je chlap, ktorému to síce geniálne myslí, ale inač je to s ním bieda. Invisible Woman je vďaka svojej predstaviteľke Jessice Albe sexi kočka, na ktorú sa dobre pozerá. Thing je tragická postava, ktorá sa musí naučiť vysporiadať s tím, čím je. A Human Torch je týpek užívajúci si života a aj svoje nové schopnosti. Samotný Dr. Doom je trochu mimo a jeho motivácia mi trošku unikala. Áno, je to arogantný bastard s božským komplexom, ktorý prichádza o firmu a neznáša Reeda, ale aj tak mi to nepríde ako motív dosť dostačujúce. Rovnako aj finálový súboj bol dosť kratučký a Fantastic Four sa s Dr. Doomom vysporiadali až moc ľahko. Tak či onak, dávam tomu fantastické štyri hviezdičky (fantastické, lebo sú 4. Chápete? Dobre, nechajme to tak). ()

Camel91

Obsazení je naprosto přesné a neměnil bych, McMahon se na Dooma hodí jak nikdo, škoda že jeden z nejlepších záporáků Marvelu nedostal větší prostor. Scénář není až tak špatný ale samozřejmě že se mu dají vyčíst různé nelogičnosti přesto je to celkem povedená adaptace komiksů, nechápu to nepřijetí, co jako víc tam chtít? Když si vzpomenu na pokus o Reboot dal bych tomuto filmu nejradši plný počet protože ten ho drtí snad vším. Ovšem to by nebylo až tak fér v současnosti kdy tento film hodnotím vůči některým jiným kouskům ať od Foxe nebo později od MCU. ()

Mistr119

Trošku mi snímek připomíná Strážce galaxie tím nonšalantním humorem. :) Jinak 4.* dávám především za téma přijetí toho, kým doopravdy jsme. :) Ten zbytek je klasická akční hra na hrdiny. :) ()

maxELfilmy

Za mně průměrná MARVELOVKA. Dr. Doom je špatný padouch. Nejvíc ten film tahá linka Bena Grimma a Johny. Zbytek filmu je dost průměrný. Celkově je to docela ok MARVELOVKA. 6 z 10 neboli 3 z 5. ()

thennet

V poslední době se natočilo poměrně dost filmů podle komiksů a myslím, že tento je z nich ten nejhorší. Klasický začátek filmu při němž se vysvětluje jak hrdinové získaly své schopnosti nebyl příliš promakaný, celkově to na mě působilo uspěchaně. Herecké výkony nebyly valné a specielně od Ioana Gruffudda jsem čekal něco lepšího. Dvě hvězdičky jsem dal jen za docela povedené efekty a pokus o napsáni scénáře, režie si nezaslouží nic. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)