Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

bloodcountes

Pokud člověk nutně nepotřebuje řachačku nadupanou akcí, pokud ocení jednoduchý příběh, jednoduché plynutí děje, příjemné herecké výkony, velmi vydařený vizuál, triky a skvělou hudbu, pokud se obejde bez šoků a překvapení a snese nějaké to klišé, může si film docela dobře užít. Já jsem si ho užila, byla jsem naladěná přesně na něco takového. A Ioan Gruffudd? Krásnej kocour, že? ;))) ()

willis

Film jsem viděl až 3 roky po premiéře, takže je vidět že jsem se do něj, přestože jde o zfilmovaný komiks, moc nehrnul. Nakonec ale, jak to tak bývá, jsem čekal větší tragédii než jaké je skutečnost. Očekával jsem něco vyloženě pro děti, infantilní hlášky a rozjuchané hrdiny. Teda žádná pecka to není, ale ani vyložený opruz ......a někdy si klidně pustím i dvojku. ()

Marys

Z neviem akých dôvodov som videl 2-ku skôr než 1-ku, a práve tento 1. diel sa mi páčil určite viac. Ja som skrátka nepoučiteľný, mám rád takéto filmy. Čo už so mnou. ()

Yardie

Nic moc jsem od toho nečekal podle hodnocení zde, ale byl jsem celkem mile překvapen. Děj a zápletku samozřejmě nemůžeme brát v úvahu. Nicméně zpracování je v celku povedené a nenudil jsem se ani chvíli. Celkem jsem se dobře bavil a dokonce 3x jsem se zasmál při nějaké hlášce. Je to takový ten klasický odpočinkový film, u kterého vypnete a jen sledujete. Nějaký hlubší pocit od filmu čekat nemůžete, ale zase úplně špatné to není a je to klasický průměr. Možná, kdyby byly lépe vykresleny postavy, bylo by to lepší. Prostě nic proti ničemu. Howgh! ()

Angie91

Prostě mě lidi třeba ukamenujte, ale mě se to fakt libílo... nemůžete čekat zhola nic od fantasy filmu. Mě to pobavilo, místy šokovalo, ale určitě to splnilo můj cíl necíl oddychnout si a vychutnat si volný čas! ()

Miguel

Tý jojo :) Možná jsem tenhle film vyděl ve špatném rozpoložení, ale tak jak mám rád comiksové adaptace, tak tahle šla úplně mimo mě. Nečekal jsem nic vyjímečného, ale tohle bylo podle mě fakt strašné. Dobrý námět byl špatně prenesen do scénáristické podoby a ještě hůř natočen. U "velkolepých" akčních scén jsem se nudil, ač se herci natahovali seč mohli nebo rozpalovali do žhava, stejně pro mě zůstávali neviditelní a nevýrazní :) a nejlepší chvíle z celého filmu byla ta, když jsem si vzpoměl na Užasňákovi ()

Ollie235

Vzhledem k tomu, že tyto čtyři hrdiny nijak nemusím, mě to docela i překvapilo. Fakt jsem se místy bavil. Obsazení Jessicy Alby byl od tvůrců vážně dobrý tah - filmu s takovou kráskou se těžko dává míň jak tři hvězdy. Ale tentokrát to není jen kvůli ní, pohodové předvedení komiksu na filmové plátno. ()

Ukko

Nevim no... asi je to film, u kterého je zbytečné cokoliv psát. Zas tak hrozný to není, ale nenadchne to, triky jsou dobrý, ale nezaujmou, herci jsou hezcí, ale nehrajou. Scénář je divnej a vlastně přitroublej. Celý je to nemastný neslaný a vlastně blbý. ()

Sochorisko

Nebylo to tak špatné, jak jsem se obával. Například s filmem Skyline se to rozhodně nedá srovnávat. Na druhou stranu, najde se poměrně mnoho pasáží, kdy si divák řekne: "Tak šuup, trochu zrychlíme!" . Ano, opravdu je to občas nudné ... Ale co by kdo chtěl vedle "nynějších" sci-fi trháků jako Avengers, Transformers a já nevím čeho všeho.. ()

bobstock

Uff. Z marvelovek rozhodně nejhorší. Místy nelogické a scénář až z toho bolela hlava. Po nějaké době jsem si říkal, jak se vůbec mohla takováto banda dostat do vesmíru. Triky ucházející.. that´s all. 25% ()

Jacek

Režisér Tim Story, který na sebe v nepříliš dobrém upozornil americkou mišmaš-předělávkou francouzské komedie Taxi, si s adaptací marvelovského komiksu Fantastická čtyřka nijak zběsile hlavu nelámal. Jeho úkolem, zdá se, bylo natočit rozehrávku delší, mladému a velmi mladému a ještě mladšímu publiku přístupné série – a nad rámec tohoto zadání nemíří ani omylem. Děj se po živějším úvodu útrpně vleče, postavy jsou ploché a hloupé, hladina kreativity je – i když vypustíme jakékoli srovnání se Sin City nebo posledním Batmanem – pod úrovní dlouhodobého průměru. Stokrát omletá schémata působí zoufale familiérně Neříkám, že jsem se místy nebavil, že jsem se nesmál. Smál jsem se. Na to, abych byl zticha, byly některé fóry – i když leckdy dabingem poněkud vykleštěné – až příliš dobré. Pár slušných vtípků ovšem nestačí. Fantastická čtyřka má kliku, že – co se hvězdiček týče – dosáhne na nikterak fantastickou dvojku ()

El Loco

Priznám sa, že som najprv premýšľal aj o 4 hviezdičkách, ale potom ma to prešlo. Obavy spočiatku síce vyvoláva nepríliš známy a nepríliš úspešný režisér, ale nakoniec sú neopodstatnené. F4 má nevýhodu (alebo výhodu?) v tom, že je v týchto končinách prakticky neznáma. To, že tvorcovia filmu nevsadili na žiadne herecké hviezdy a dali šancu mladým talentom (I.Gruffudd, J.Alba, Ch.Evans) sa ukázalo ako správny ťah. Každý z nich totiž dokázal vtlačiť svojej postave pečať osobitosti a originality, čo dosiahli tým, že ich divák nemá zafixovaných v ich predchádzajúcich úlohách, pretože stoja ešte len na prahu svojej kariéry. Všetky tieto aspekty spolu s mierne ironickým tónom filmu vytvárajú absolútne konsolidovaný celok. F4 sa však na svoju škodu určite nevyhne porovnávaniu s The Incredibles, čo je spôsobené takmer rovnakými schopnosťami superhrdinov - flexibilita, rýchlosť, neviditeľnosť, nadľudská sila či schopnosť vytvoriť silové pole. V tomto súboji to až tak jednoduché mať nebude. No aj tak možno povedať, že F4 patrí medzi tie lepšie komiksové adaptácie a (ak dokáže zarobiť veľa $) určite sa dočkáme ďalšieho pokračovania, ktoré dúfam bude lepšie ako prvý film a ukáže všetkým neprajníkom, že F4 má budúcnosť. ()

hell_boy

Další z překvapení tohoto roku, ale narozdíl od nového Batmana překvapení příjemné. Nemá to hloubku, postrádá to originální nápady, ale přesto se jedná o zábavnou a efektní komiksovou podívanou, určenou pro všechny věkové kategorie = **** ()

Chulimanga

Trošičku zklamání, ale přece jsem se u toho nenudil. Děj je velice chatrný avšak postavy jsou velice pěkně vymyšlené a ve filmu ne příliš okoukané. Mojí nejoblíbenější postavou byl "ohnivák", jehož charakter byl krásně udělaný a také skvěle zahraný ()

FunThomas

Ne, že by film nesázel na Jessicu.:) Musím však uznat, že hlavní role byly zahrány dobře. Znám velmi dobře komiks a tenhle film se opravdu nepovedl. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)