Podivínský student rekonstruuje veterána Plymouth Fury z roku 1958 – ale jakmile sedne za volant, jeho sebevědomí se promění v šílenou bezohlednost. (Netflix)

Aurus

8/10. John Carpenter prostě umí dělat dobré horory a tenhle mezi ně patří! Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě je tento film fakt velmi povedený a dobrý a to že má skoro 2 hodiny ničemu nevadí protože mě ten film utíkal jako kdyby měl jen 45 minut. Doporučuji. ()

Punkey

Auto zabiják? Vlastně ano, jen je to spíše naopak. Červený Plymouth Fury je tím zabijákem. Začíná to jako chlapácký příběh, kdy si outsider koupí vrak auta a začne ho sám v dílně dávat do kupy. I když to taky není úplně pravda a scény s opravováním jsou skvěle zvládnutý a tento filmařský trik by obstál určitě i na přelomu milénia. Christine sice neďesí, neleká a se skvělým hudebním doprovodem Johna Carpentera jsem se bavil. ()

Ben Nevis

Na to, že je to filmový horor podle Kinga, které často moc dobře nedopadají (a nemyslím tím, že hlavní hrdina umře), se film docela povedl. Snímek si na nic nehraje, pomalejší tempo dává čas budovat postavy a atmosféru, která mohla být strašidelnější, kdyby chtěla. Vyzdvihuji proměnu Arnieho od obrýleného otloukánka po sebevědomého, hrůzu nahánějícího týpka, který se moc neliší od svých trýznitelů. Líbila se mi i hudba Johna Carpentera, která mi připadala modernější než na osmdesátá léta. ()

Raziel_cz

Stephen King, John Carpenter & rokenrol. Pulpový příběh z doby, kdy král hororu ještě nepsal furt to samé, s démonickým Keithem Gordonem, který měl být za démonického Arnieho Cunninghama minimálně nominovaný na Oscara. Jenom škoda těch posledních patnácti minut, jež byly zřejmě dost proškrtané, aby film nemusel mít další hodinu. ()

domirovec

Christine na mě i přes svoji zdlouhavost a rozvláčnost působí jako poměrně zajímavá podívaná. Nejedná se však o něco přímo děsivého a proto bych Christine ani nenazval hororem, ale spíše mysteriózním thrillerem. Špatný to však není, jenom holt ne pro každého. Některé scény jsou ale velmi povedené a jde z celého filmu cítit takový ten typický styl Johna Carpentera, který mám já tak moc rád. 3/5 ()

Johny M.

Zpracování mojí oblíbený knížky od mýho oblíbenýho autora mym oblíbenym režisérem, který dopadlo na výbornou. Co víc si přát... ()

HappyDeath

Rád bych něco napsal, ale vůbec mě nenapadá co... Tak rozporuplný film co ve mě zanechá tolik smíšených pocitů jsem vážně nečekal. Kdyby tam hrál někdo jiný než Keith Gordon, tak by to nebylo vůbec ono. Jak se nám z ulízaného chlapečka vyklubal takový šibal a psychopat, že? :-D ()

helraiser

Knížku jsem nečetl tak nevým jak se filmové zpracování přesně drží knižní předlohy, ale s filmem jako takovým nemůžu být jinak než spokojený. Carpenter opět nezklamal a na diváka čeká opravdu slušná podivaná. Možná by tomu trochu prospěla trochu kratší stopáž, ale nudit by se nikdo neměl. ()

hribisko

- Spíš, Kristýnka, snáď len spíš. - Tak na to, vrum, zapomeň, vrum, ty vole. Už su celá, vrum, probraná a zrovna sem dostala, vrum vrum, chuť přejet pár lidí, vrum. Vrúúúm vrúúúúm. ()

Cryptkeeper

Dokonale Becko. Krasne ve sve jednoduchosti a pritom jsem ho hltal od zacatku do konce. Nechybi tu ani skvela hudba a atmosfera starych dobrych 60.let. Miluju Christine:) ()

Kadas97

Plynulá oddychová kingovka, ktorá je skôr o psychológii Arnieho než o brutálnych záberoch (nijaké nie sú). Na filme je veľkými písmenami podpísaný John Carpenter, ktorého uznávam. Jedným z najväčších pozitív filmu je vynikajúci výber hudby. 6 z 10 ()

Biopler

Lacnejší typ hororu, pri ktorom divák nie je vyľakaný nechutnosťami, lebo vraždí auto. To je v skutočnosti vraždiaca milenka šoféra, ktorý k nej musí sadnúť, teda nevraždí pre hocikoho. To je teda story :) Ako obyčajne, aj tu drhne Carpimu logika, keďže voz začne zabíjať po dlhom čase nečinnosti a aj to koho chce a kedy chce. Záverečné zúčtovanie či zošrotovanie nerieši situáciu, lebo Christine bude stále žiť. Nie je objasnený jej čudný zrod, dôvod jej magickej sily. Na toto sa Carpenter vykašľal a vraj aj Kingova kniha za veľa nestojí. Toš, slabá atmosféra, slabý scenár, no fajn rokenrol :) ()

kondor77

Dva roky po "našem" zaprděném českém Upíru z Feratu napsal King a natočil Carpenter svou vážnou verzi, která si ale (ne)vědomě dělala srandu z fascinace mladých zakomplexovaných amerických mužů velikými a nablýskanými auty (že by malé penisy?). Jedna z lepších adaptací Kinga. ()

lakart

King se prostě špatně adaptuje, protože jeho knihy mají jednoduchý děj, ale perfektně vykreslené postavy. To je pro film velmi skličující a nesnadné. Některé jeho knihy se vcelku povedli, jiné méně a o některých se tady nebudu vyjadřovat. Christina patří mezi ty lepší. Z knihy si tvůrci vzali opravdu jenom děj se zaměřením na klíčové události knihy. Casting herců se velmi povedl, hlavně postava Arnieho je dle mých představ. Jako veliký fanoušek Kinga nemohu být zcela spokojen, ale vím, že by to mohlo dopadnout i hůře. Takhle se jedná o vcelku zajímavý horor, který ničím neurazí, ale ani nepřekvapí. 70% ()

danny_21

Vzhledem k poměrně těžkému námětu jsem neočekával od filmové podoby bůhvíjaké zázraky, ale musím říct, že mě Carpenter svou jako vždy dobře provedenou prací a svým provedením poměrně mile překvapil - jak příběhově, tak i trikově při Christinině samoobnově. Přesto se režisér tohoto formátu mohl pokusit zabudovat více z osudovosti čtyřúhelníku, tak jako v knize- 65% ()

Horor Christine se dočká remaku

Horor Christine se dočká remaku

10.06.2021

Režisér a televizní tvůrce Bryan Fuller (Hannibal, Američtí bohové) si chystá svůj celovečerní debut. Místo spekulovaného Star Treku jím však nakonec bude adaptace kultovního hororu Stephena Kinga… (více)