Podivínský student rekonstruuje veterána Plymouth Fury z roku 1958 – ale jakmile sedne za volant, jeho sebevědomí se promění v šílenou bezohlednost. (Netflix)

Kontryhelka

Pěkně zpracovaný příběh, Kinga a Carpentera mám ráda a řekla bych, že tohle nebylo vyloženě špatný, ale mistři hororu dovedou i daleko lepší věci, jak už několikrát dokázali. Ďáblem posedlé auto, proč ne, ale možná to chtělo ještě trochu okořenit. ()

karnifex

Velmi příjemné překvapení! Kingovi knihy, ani filmy podle nich natočené, moc nemusím, ale tohle bylo skvělé. Čas filmu rozhodně neuškodil, možná naopak přidal tu správnou patinu. A když k tomu připočteme výborné herecké výkony, celkový dojem je více než dobrý. ()

gpx

Knihu jsem opakovaně zkoušel přečíst, ale nikdy jsem to nedotáhnul. Film je docela stravitelný, i když do pořádného horroru tomu něco chybí. ()

soarka

Kniha díky hlavním paranormálním jevům, které ve filmu ani nebyly je naproti tomuto jednoznačně lepší. Ale musím dát 4*. 2* za děj, 1* za auto a 1* za krásné snímky samoopravy auta. ()

She_Screams

Dobře zahraný a natočený snímek, ovšem představa vraždícího vozítka mi nenahání strach, spíš mám tendenci se smát. Někdy si říkám, jestli si King nedělá ze čtenářů spíš srandu. Ke kýčovitosti osmdesátek to ale sedí. ()

AmunRa

Ve filmu nefungují dvě základní věci - není strašidelný a není dostatečně vykreslená charakterová změna hlavního hrdiny, na které film stojí. Bez těchto dvou věcí je polovina filmu teen školní romance a zbytek béčko o vraždícím autu. Chválím kameru, hudbu a vizuálně skvělou scénu s hořícím autem. ()

soukyd33

Poznámka: Změna hodnocení! První půl hodina nic než nuda, druhá také nic moc, a třetí se všechno odstartuje. Proč ale dávám jen 1 hvězdičku? Ta závěrečná scéna na konci je trapná nebo více než trapná. Mám dost! Nechápu kdo tomuhle dal 4 hvězdičky. Nejlepší scéna je výbuch pumpy a samočinná oprava Kristýny. ROZHODNĚ TO NENÍ HOROR!!! Poznámka: Klidně může být i další díl. Proč? Poslední ukázka z filmu to jasně naznačuje. Ještě není vyhráno. Hvězdiček 2 ()

flyer.nick

Na to jak to zní blbě je to překvapivě dobré. Není to sice kdoví jak děsivé a občas to dokonce vypadá lehce komicky, navíc v kombinaci s použitou hudbou, ale jako celek to funguje. ()

LiborStula

Ve stejném roce, co Stephen King vydal knihu o zabijáckém autě, které se jmenuje Christine, se John Carpenter rozhodl zadaptovat tuto knihu do filmu. Což je hodně odvážné, ale zároveň dost hloupé, jelikož nemohl vědět, jak bude kniha úspěšná. I přesto se do toho ale pustil. A dopadlo to, no, zajímavě. Carpentorova režie je zde hodně cítit. Od kamerových záběrů až po kompozici. Kromě režie také složil synťákový soundtrack, který pro mě, jakožto milovníka hudebního žánru synthwave, je absolutní slast pro mé uši. Najde se zde jak spoustu kvalitních písniček složených přímo pro tento film, používaných při vypjatějších situacích, tak spoustu kvalitního rock ´n´ rollu hrajícího hlavně přímo z rádia Christine. Příběh a scénář je prostě absurdní, co si budeme. Démonické auto, které ovládne svého řidiče pokaždé co nastoupí do auta, je bizardní, ale zábavný koncept. Film má pár akčních scén, kde je pěkné napětí, ale atmosféra jako taková zde skoro není, což je škoda. Do hlavních rolí byli vybráni Keith Gordon, John Stockwell a Alexandra Paul a všichni z nich hrají celkem dobře. Jedno mínus u těchto postav ale je, a tím myslím zbrklý charakterový vývoj, hlavně u postavy, kterou hraje Keith Gordon. Myslím si, že deset až dvacet minut navíc na prokreslení jeho lásky a závislosti na Christine by určitě neuškodilo. Film bych shrnul jako takový béčkový horor s šíleným příběhem. Důležité je ale zmínit to, že jsem se nenudil, právě naopak. Tento film se stal jedním z mých oblíbených béčkových hororů. Ps: Plymouth Fury 1958 je nádherné auto, skvělá volba pro Christine, ale odteď se na něj nemůžu dívat stejně, jako před zhlédnutím filmu. Tak dík Johne. ()

-krusty-

EHF: S tímto filmovým kouskem jsme se léta míjeli....a až teprve nedávno jsem měl tu čest jej shlédnout. Zlaté osmdesátky a "béčka" jak se patří! Nic jiného jsem nečekal a i kdyby něco jiného přišlo, byl bych možná lehce zklamán. Jsou filmy, kde osmdesátkový "look" škodí - tady ale ne. Možná proto, že hlavním hrdinou/hrdinkou je auto Christine, které je ještě starší :-) Film není nabušený akcí hned od začátku, ale díky tomu se seznamujeme s rolemi a můžeme vnímat jejich proměnu o to lépe. Film nenudí ani v poklidnějších pasážích - ty jsou totiž předvojem věcí příštích. Musím ocenit efektní samoopravu Christine....žádné počítače, ale poctivá plechařina :-) Potud vše OK a moje očekávání bylo naplněno. Ale je pár míst, která jsou podivně nedotažená - hodně mi "CHRISTINE" připomíná tou ne-dotažeností třeba "THE MAGLER". Jak to říct? Jakože ANO, ALE... Myslím, že z vražedného auta se dalo vytřískat více děsu. Navíc pokud je Plymouth Fury tak charismatický vůz! Trošku mě zaráží všestrannost kamaráda Dennise, který to ve svých letech umí slušně se stavební technikou. Ale potřebujeme alespoň cosi jako náznak happy endu....i když v úplném závěru je zaděláno na druhý díl :-) Divím se, že se do něj ještě nikdo nepustil. A naprosto nepochopitelné je chování Arnieho - a posléze Dennisovy (ach, ten život) přítelkyně. Pokud by měla dostat nějaká postava Oscara za debilitu v ději, dostane ji ona. Ale jinak slušný film, který se hodí vidět! ()

Drakie

Skvělý horor. Miluju auta, takže bych nemohla tomuhle filmu dát míň jak 4*, nicméně, dávám pět, protože mně film opravdu velmi nadchl. Lekla jsem se jen u konce, jak se Arnie snažil zabít Leigh, ale fakt je to dobrý film. ()

M0rrthz

Christina bola jednou z prvých kníh od S. Krála, ktorá sa mi dostala do rúk. Napriek tomu, že patrí k jeho menej vydareným dielam, spôsob akým dokázal podať nie celkom zaujímavý námet vraždiaceho auta, dokazuje, že King je pisateľský génius. K filmovému spracovaniu som pristupoval asi s príliš veľkým očakávaním, obzvlášť ,keď sa toho ujal Carpentner. Výsledok? Nuda. 110 minút nekonečne dlhých a zároveň prázdnych. Prišlo mi to až príliš ochudobnené o mnoho dôležitého, ktoré pridávalo knihe na kvalite a zároveň preplnené p*čovinami. Tam, kde sa King mistrovsky pohral s atmosférou, vzťahmi a vývojom postáv, ktoré priam mrazili čitateľa, tak v tomto spracovaní zaostávalo úplne všetko. Bezduché kvákanie, popr. úplná absencia dôležitých dialógov taktiež prispeli k tomu, že si viem živo predstaviť diváka, ktorý si po zhliadnutí tohto zlepenca kladie množstvo nezodpovedaných otázok. Potvrdzuje sa, že čaro kníh a vlastná fantázia je vždy o krok vpred. K Leighe ... Mala byť vzorom ženskej krásy, avšak pri kastingu pravdepodobne nastala niekde chyba a došlo k hereckému obsadeniu opice. ()

KahlaRenee

čo môžem povedať o "Christine" - je to diabol Plymouth Fury, ktorý zvádza 17-ročného vysokoškolského chlapca, aby ju opravil . 17-ročný Arnie sa zamiloval do Christine a zmenil svoje správanie . Nič iné ho nezaujíma, len to auto. Christine zlý ďábel auto zabíja ľudí, chce Arnie iba pre seba a chce, aby nikto sa nedostať do jeho cesty.Tento film je veľmi zábavný a veľký thriller. Má nejaké násilie a vulgarizmy , ale je to naozaj príjemný film s dobrým napätím a trochu humoru.Jeden z mojich najobľúbenejších filmov od Johna Carpentera.Ak máte radi rýchle autá, toto sa vám bude páčiť. ()

Horor Christine se dočká remaku

Horor Christine se dočká remaku

10.06.2021

Režisér a televizní tvůrce Bryan Fuller (Hannibal, Američtí bohové) si chystá svůj celovečerní debut. Místo spekulovaného Star Treku jím však nakonec bude adaptace kultovního hororu Stephena Kinga… (více)