Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

Spooner

Docela povedená komedie pro náctileté s pár dost podařenými forky a pár dost trapnými forky.Ale zase se sympatákem Joshem Hartnettem,kterej jsi tuto roli opravdu vychutnával ()

Davies182

Tento filmový počin je nespravedlivým utrpením pro všechny mladé muže, kteří by ho nedejbože chtěli shlédnout se svými drahými polovičkami. ()

Hrabka

Josh Harnett a jeho pjůd (zavřený na 40 dnů ve vězení), jenž každý den protestuje vůči svému uvěznění. Chvílema i zábava, ale po většinu času nůďo... 40% ()

Jamal

Kamarád si při rozchodu vzal do srdce těch 40 dnů, ale nevydržel, jen si to nedělal sám (( :: pro objasnění, vydržel myslím pouze polovinu ()

Indiana

Docela dost velká nuda a hlavně to má nesmyslný námět (jestli má být jedinou dějovou linií filmu to, že 40 dnů nemůže mrdat, tak to je docela smůla). A Hartnett je sice docela dobrej herec, ale tohle nezachránil. ()

salahadin odpad!

Tenhle typ filmu mě nesnesitelně vadí a nudí. Prostě sexuálních komedií je tolik a každá má úroveň kdesi v podzemí všech stupnic. Těch rádoby komedií je tolik, tahle za podívání nestojí. Škoda času. Spousta scén je vyloženě trapných (kněz a jeptiška! no nad tím zůstává rozum stát) a je vidět, že tvůrcům není nic svaté. A i hlavní idea je posunutá kamsi za hranici běžného uvažování a už vůbec nemluvě o tom, že nepřímo prosazuje "kdo nesouloží denně aspoň 2x není in". Prostě kravina na kvadrát, výplod neumětelů. ()

Stegr

50% - Těch pár vydařených momentů nedokáže zazáplatovat uplně klasický (obyčejný) příběh, u kterého přesně víte, co se bude v průběhu filmu dít... ()

k212

Prvních pár minut --- fajn, bavila jsem se, pak začalo značně vtípků ubývat s tendencí variovat neustále to samé, ke konci jsem se ještě lehce zasmála. Celkově však nelze říci, že bych se bavila přímo úměrně touze hlavního hrdiny zmizet na záchodcích s porno časákem. Jinak samozřejmě tohle dílko směle vykračuje v šlápějích teen-sexy-crazy comedy, což jednoznačně podtrhuje obsazený Josh "krásný mužný hlas" Hartnett. 40% ()

boshke

Celkem sympatická a do jisté míry i zábavná teenagerská slátanina. Miláček dvanáctiletých holčiček Josh Hartnett zde hraje hejska, který žije sexem a každý večer se mu oddává s jinou. Najednou mu však rupne v bedně a rozhodne se vydržet 40 dní bez sexu a věcí s ním spojených. Jeho "dobří" přátelé ho v tom samozřejmě "podporují", zejména tím, že si sázejí na den, kdy to Josh nevydrží a konečně upustí páru... Relativně dobře stravitelná oddychovka... 70% ()

Slarque

Další z mnoha příkladů komedií, které jsou chvílemi vtipné a chvílemi romantické. Od okamžiku, kdy se Josh Hartnett zamiluje, kdykoli se na plátně objeví Shannyn Sossamon, jde okamžitě veškerá legrace stranou. Proč? Vždyť existují mraky snímků, ve kterých se romantika a vtip nevylučují. 50%, nahoru jdu s bodováním za květinovou erotickou scénu bez sexu. ()

Tomco

v roku 2002 to bol pre mna obrovsky hit.. v dobe prciciek a podobnych hovadin sa jednalo o velmi vzrusujuce filmy.. dnes sa vsak na celu vec pozeram trosku triezvejsie.. aj ked na orgazmus sposobeny ruzami a fukanim by sa nepozeralo zle ani dnes :). ()

eLeR

Kráska Shannyn, sympaťák Josh, jeden debilný nápad, niekoľko trápnych pasáží, ale ináč to bolo zlaté. ()