Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jino

Výborný film, který mě ukoval ke křeslu svou výbornou atmosférou, akcí, výbornými herci - Rutger Hauer a C. Thomas Howell. Musím taky vyzdvyhnout jistou nepředvídatelnost v ději (což ale pokud uvidíte dřív remake z roku 2007 příjde docela vniveč). Moje hodnocení je 85%. ()

shyster

Takový výkon od R.Hauera jsem nečekal. Byl jsem až zaskočen. Nejen tedy z něho, ale z celého vyznění filmu. Film jasně vyvrací zaběhlou představu, že v každém z nás je kousek dobra. Pro všechny, kteří milují béčka 80.let povinnost, pro ostatní ukázka, že dnešní horory a thrillery na tyhle starý kousky prostě nemají. ()

Streeper

Na tenhle film jsem se docela I těšila. Znám ho už od malička. Pamatuji si, kdy si ho táta půjčil na VHS a rád na něj koukal, já byla tehdy moc malá a ustrašená. No přišel ten správný čas se na to podívat, ale bohužel jsem zklamaná. Čekala jsem skvělý horror plný lekaček a krve, tohle byl docela průměrný thriller s úplně ztraceným potencionálem. Rutger Hauer byl z celého filmu nejlepší, ještě že je to takový psychouš od pohledu. Ze začátku jsem si říkala, že je to super, snaží se toho kluka trochu vyschýzovat, ale pak to začala být nuda, jak neustále šel jen po něm a sledoval ho, stopoval ho, a využíval všechny věci, aby mu ublížil. A nakonec se karta obrací a on sleduje stopaře? Nechápu. Myslím si, že je to úplně ztracený potenciál filmu. ()

bourec

Když jsem Stopaře viděl poprvý,nijak mě to nenadchlo.Nakonec se film po jeho uvedení na dvd dostal do mý filmotéky, ale ted´ z ní posviští světelnou rychlostí.Průměrnej thriler, kterej neukáže z řádění modroočka ani zbla, akce je podivně nasnímaná, a tak vlastně ani nevim, co by mě na tomhle filmu mělo dostat.slabší průměr.50%. ()

TomikZlesa

Kdepak horor, ale brutální akční jízda s dost psycho vypjatou atmosférou. Místama krapet nelogický a zmatený, ale to se v tom ruchu ztratí. Myslím že odteď už radši nikomu nezastavim :) ()

Phos4rus

NAdprumenry film i kdyz uz trochu sesly starim. Ale stale dobry pribeh a doporucuji oprvadu an shlednuti! Jinak moc pekne udelane DVDcko ()

zette odpad!

Mam pocit, ze jsem se dival na uplne jiny film nez ostatni. Takovou sracku jsem uz dlouho nevidel. Dialogy trapne, scenar smesny a vubec, nema smysl se nejak rozepisovat. ()

Alfréda

Neporazitelný terminátor, ale z masa a kostí, který se vynoří vždy ve správnou chvíli na správném místě, zdatně prchá před zákonem, dokáže zabít deset policajtů mrknutím oka a z neznámého důvodu si zasedne na jednoho dorostence, kterému chce otrávit život. Kravina! ()

Juto

Ohromujúce neutíchajúce napätie prerušované akciou, násilím a krvou. Na konci sa mi zdá, že film má až príliš zvratov, kvôli čomu stráca na reálnosti. I napriek tomu je to výborný film. 7/10 ()

emo

Z dnešného pohľadu len priemerný thriller, ktorý svojim amatérskym štýlom evokuje spomienky na Evil Dead... Okrem zaujímavej kamery a vynikajúceho Hauera, toho však nemá veľa čo ponúknuť... ()

Deverant

No, nebýt Hauerova vyskakování jako čertíka z krabičky v pravidelných intervalech (tolik k té nepředvídatelnosti, překvapení se koná tak naprvé, napodruhé, pak je jasné že je to pravidlo), které působí asi tak důvěryhodně, jako sestřelení helikoptéry revolverem z auta jedoucího pouští, mohlo to být o mnoho lepší. Howellovi mimické kreace občas zase vypadají, jako že je okoukal z kreslených filmů, což je o to víc do očí bijící v kontrastu s výtečným Hauerem. A příměr s Falloutem sedí, protože všechny budovy, které se ve filmu objevují, se bez vyjímky nacházejí kdesi "in middle of nowhere." ()

fars

Tak slusne rozjety thriller by si kazdopadne zaslouzil udernejsi zakonceni. Rutger Hauer je docela borec. Sice jde o zapornou postavu, ale zpusob jak si pohrava s policii a s mladym typkem co si vyhlidl je proste super. Film celou dobu slape na 4 hvezdicky, ale ten konec je proste chaby, skoda ho. ()

Mol

WHERE ARE YOU FROM? DISNEYLAND!!! Neuvěřitelně brutální John Ryder a jeho šikanování náhodnejch řidičů. Škoda jen, že nebyl záběr na tu holku na náklaďáku. ()

tom88

Kvalitný thriller, ktorý sa s ničím neserie. Všetko sa začína hneď od prvej minúty. Je to zaujímavé, napínavé, vizuálne príťažlivé... Má to aj muchy to je jasné, je to dosť pritiahnuté za vlasy, nejaké chyby a nelogičnosti, ale mňa to veľmi bavilo a nudných scén je minimum. 75% ()

3n3my

Jednoduchý dej, slabší scenár, ale inak dobre natočený thriller-horor, pri ktorom som sa však nebál ani náhodou. Možno keby atmosféra a napínavosť zo začiatku vydrží... Ale feeling hororového roku 87 to veru malo. ()

flyboyeda

Uz od dob Blade Runnera jsem velkym priznivcem Rutgera Hauera. Jeho filmografie je sice pomerne diskutabilni, tento snimek ale patri k duvodum, proc ho mam tak rad. Psycho magory proste umi! Prijemna bububu lehce B zalezitost o tom, proc nebrat stopare... :) ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik