Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Chrysopras

Docela hustý psycho, ovšem nějak to úplně do sebe nezapadá, jak bych si představoval a závěr tak nějak prošuměl. Zajímavej námět, ale dalo se z něj vykřesat i víc... ()

Scylla

Co na to říct... Richard Kelly a jeho filmy se nedají jen tak zaškatulkovat... Southland Tales jsou zábavný úlet, Donnie Darko nepřekonaný klenot, ale The Box působí nemastně neslaně, ať už má poselství silné jak chce, ať už herci hrajou co jim síly stačí. Děj působí neuspořádaně a chaoticky, je silně cítit, že původní příběh byl krátkou povídkou, protože film po určité době působí natahovaně. V The Box použil režisér nápadně podobné prvky, jako v Donniem, jenom se tu míjely účinkem (dokonce použil i knihu Roberty Sparrow - pozorní si jistě všimli...). Je to škoda, Kelly nadání má a doufám, že se dá brzo do kupy... (P.S. Vizáž Franka Langelly skvělá.) ()

jhr

Richard Kelly, je prostě neskutečný, jeho filmy jsou jedinečné ale i přesto mě jeho poslední počin neoslovil tak jako Apokalypsa a jeho tolik opěvovaná prvotina, muže zato asi především to že dokonalá temná atmosféra není všechno a typově dobře vybraní herci také nejsou záruka toho nejlepšího výsledku. Příběh by byl docela v pohodě ale scénář je prostě vykonstruovaný pokus jak ovládnout diváka nečekanými zvraty a poselstvím které má něco zdělit, mě zdělilo jen to že hlavní hrdinové, až na démonického Frank Langella, jsou neschopní idioti což je problém který mě trápil celou dobu sledování filmu (prostě Američani) a hlavně předvídatelný závěr a neustálé moralistické kecy ale ta závěrečná tečka zato beztak stála. Tři hvězdičky si The Box, jistě zaslouží ale doufám že další film Richarda Kellyho, bude o hodně lepší! ()

BoredSeal

Atmosférický inteligentní thriller s pár zbytečně pozornost odvádějícími sci-fi prvky, jehož jediný vážný nedostatek je delší stopáž. Oceňuju vypilované prostředí 50. let včetně stylového soundtracku a fungujícího obsazení, ovšem od Franka Langelly by asi zklamání čekal málokdo. Konečně nějaký nový film, který můžu vášnivě rozebírat s kamarády. ()

Pirabin

Kelly je zpět! Spousta odkazů na Donnieho, Hitchcookovská hudba, skvělý scénář, tajemno. Není co dodat, snad jen...na ten film musím znovu! ()

gumli

Celkom zaujímavý sci-fi thriller,aj keď až priveľmi prešpekulovaný.Ale zistil som že je to vlastne vykrádačka z epizódy seriálu Twilight Zone,presne tá istá myšlienka,akurát v seriály je to hodne kratšie,ale aj jednoduchšie.Cameron Diaz má nejako nenadchla,najlepší bol ten tajomný cudzinec,trochu strašidelný a veľmi zvláštny.Nie je to zlé,ale pripadalo mi to trochu aj ako zlátanina,niekedy priveľa špekulácii viac škodí ako osoží. ()

berusche

O čemže to bylo? Jo! Tak to ne-e. Byla jsem ze začátku docela v očekávání, ale nakonec to dopadlo tak, že mi to vlastně bylo jedno. Pajdající Diaz jsem něvěřila ani miující manželku, ani nic jiného, ale za to jsem očekávala, že to ona to celé spustí. A to jsem ale nechtěla. Rozhodně ale námět o lidském svědomí není špatný, proto dvě hvězdy (ta druhá je za Langella). ()

ilemas odpad!

Zajímavý námět, ale neskutečná nuda. Cameron Diaz snad ani nehrála, vůbec mě tam neseděla. Do konce jsem vydržel jen proto, že jsem čekal, co se z toho vyklube...nic. Horor ani náhodou, jako sci-fi velice špatné. ()

easaque

námět filmu byl natolik lákavý, že jsem neodolal a zkusil tuhle "filozofickou sci-fi". Bohužel originalita je to jediné u čeho můžu dát vyšší známku. Provedení je hodně slabé a příběh nebyl dotažený a od půlky předvídatelný. Navíc Cameron Diaz mi vůbec do této vážné role nesedla a po celou dobu mě tam prudila, stejně jako divná hudba. Slabší 2 hvězdy je adekvátní známka pro toto dílko. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Po slabém Southland Tales se Richard Kelly vrací s filmem The Box a naštěstí, tentokrát se mu to povedlo. The Box má atmosféru, má napětí, delší dobu je opět takový podivný, bohužel ta zápletka není bůhvíjak velká jak by se na takovou atmosféru hodila, ale není špatná, i když jí dost pomáhá ten fakt, že tam je několik zvratů. Atmosféra začala už na začátku filmu a držela se mě celý film, takže jsem se ani nenudil. Kupodivu je to i celkem dobře zahrané a myšlenka taky nebyla špatná. Ono je vůbec zajímavé, že filmu nemám moc co vytýkat. Ok, Kelly sice asi ve dvou scénách vykradl zase sám sebe (knihovna ze Southland Tales, i když tady to gradovalo) a závěr na mě byl takový moc jasný (což od režiséra filmů Donnie Darko a Southland Tales fakt nečekáte), jinak mi snad ani nic nevadilo. Teda jo, škrtl bych Santu na silnici, jako vtip nic moc a na připomenutí toho, že se to odehrává o Vánocích úplně zbytečné, jelikož to stejně všichni víme. Upřímně nechápu těch 56%, tady se totiž Kelly dost krotil a vylezl z toho film, který už má naprosto jasný děj pro každého. Já teda nevím, ale mě to bavilo. Slabších 5* a doufám, že Kelly ještě něco natočí. Ty vole, tak si tu čtu komentáře a on se i tak najde někdo, kdo chápe jen to, že tam byl nějaký čudlík, co něco divného začal, kruci, vždyť je to tentokrát naprosto jasný... ()

M.i.k.e

Buďto je Kelly opravdu génius a Box je poté mistrovským (leč zneuznaným) dílem,nebo to s Kellyho genialitou nebude tak horké a Box je pouze (pod)průměrnou záležitostí.Za sebe můžu říct,že Kelly mi v tomto směru vytřel zrak a zcela překonal moje očekávání (bohužel ne v pozitivním směru).První půlka filmu byla opravdu slušná a pokud by se celý film odehrával v podobném duchu,hodnocení by bylo jinde.Ovšem druhá půlka a to co Kelly dokázal stvořit je takovým prapodivným paskvilem a kombinací všemožných žánrů,která ovšem zdaleka nefunguje tak jak asi Kelly doufal.Pro mě velké zklamání,které nezachránil ani démonický Frank Langella.40% ()

Caminzind

K formě jenom krátce. Atmosféra je příjemně komorní, ale rovněž znepokojující (takovým tím lynchovským stylem), což podtrhnul i zvláštní kovový zvuk (pokud však nebyla závada na mém přijímači :)). Teď k samotné ideji, kterou si mě Kelly získal a která, jak jsem zde pochopil, mnohým unikla, a to jest problém svobodné volby: "Jen na vás je, jestli budete vstupovat svobodní." Takže, v příběhu máte na výběr: rozhodnout se jakoby morálně či podle svědomí (ušetřit lidský život), anebo sobecky, tj. faustovsky (nic není zadarmo). Vtip je v tom, a to je sartrovská pointa celého příběhu (!), že ať už se rozhodnete jakkoliv, vždycky jen uskutečníte tu možnost, která vám byla předepsána a proto už hrajete podle cizích pravidel. Ať jsou důsledky jakékoliv (a vy je dobředu neznáte), žádné takové rozhodnutí není svobodné a nakonec stejně budete litovat. Nikdy nebudete svobodní, a přesto uvězněni v pocitu viny. Nechci spoilovat, ale v závěru to jasně eskaluje. A ta neklidná atmosféra je zde na místě víc, než kde jinde. Pro mě vyjímečná záležitost, stejně jako Darko. Kdož jste na vážkách ohledně Kellyho intelektu (ačkoli vás jeho filmy nějakým zvláštním způsobem přitahují), vás chci uklidnit: dává to smysl, a velký. 89% (Dodatek: Postavu záhadného cizince chápu jako symboliku transcendentna jako takového.) ()

kombajn

Ty vole, to bylo blby. Pritom to zpocatku zni zajimave a docela pekne to i vypada (kulisy, triky jsou naopak desive spatne i na rok vzniku), ale asi tak ve ctvrtine si zacnete rikat WTF a pokracuje to az do konce filmu. Proc je v tom zapletena i NSA a NASA vi Buh. Nebo mozna ani ten. ()

Martin741

Dobry scenar a zaujimavy namet je utopeny v prilisnom zdoraznovani sci fi, ktory ide aj na ukor hereckych vykonov. Cameron Diaz nesklamala, ostatni herci odohrali len priemer a Richard Kelly je zrucy rutiner : 50 % ()

shyster

Richard Kelly se vrátil na americké předměstí a rozhodně mu to prospělo. Už nehoní všeobejímací svět s nulovou výpovědní hodnotou, ale vrací se krásně na začátek a vybudovává nádhernou hutnou atmosféru v čele s Frankem Langellou. Cameron Diaz a James Marsden se na začátku trošku hledají, ale postupem času jim uvěříte vše, co řeknou. Je pravda, že to s tou záhadností R.Kelly občas přežene (myslím hlavně scénu z knihovny), celé rozuzlení není tak dotažené dokonce jak by to potřebovalo a hudba je občas mimo. Ale i tak nakonci si budete říkat, že originálních režisérů tu moc není a tak buďme za ně rádi v době samých remaků a klipovitých režisérů. 70% ()

WoWoW

Nápad s čudlíkem, který vám může přinést hodně peněz za to, že někdo na planetě umře je fajn. Ale od chvíle kdy Cameron Diaz zmáčkla čudlík, začalo peklo. Nemyslím peklo jako, že se něco dělo, ale peklo jako, že ten film byl od té doby naprosto o ničem. V podstatě jsem se v něm ztratil. A za celý zbytek filmu jsem se nevymotal. Chyba je jednoznačně na straně scénáře a režie. Prostě to byl děs. Navíc, normálně mám Cameron Diaz rád, ale v tady mi přišlo, že celý film neskutečně přehrávala. ()

bourec

Jenom zhruba první půlhodina je magická,tajemná,slibující něco zajímavýho.To by ale nesměl točit mistr Kelly,blázen ,kterej vrstvý obrázky bez ladu a skladu.Pak sledujeme něco,co se topí v bizárnosti,je tam spoustu vyšinutejch bláznů,ale nějak mizí samotná podstata filmu.40%. ()

cariada

Tohle je prostě film, u kterého platí, že ho nejlíp oceníte až na druhý pokus. Proto to má relativně malé hodnocení. Já už se teď těším až si to po čase opět pustím,neboť si budu víc všímat a číst mezi řádky. Film má dost depresivní atmosféru a nechává dost nezodpovězených otázek. Právě proto je třeba další z kouknutí, aby si člověk dal vše dohromady. Dilema zmáčknout či ne, já si říkám klidně, jenže být skutečně postavený před tlačítko tak kdo ví......Spoiler- tak trochu si říkám, že mnohem větší dilema bylo zastřelit ženu, aby mohl syn zase vidět a slyšet. Já bych zabil toho zmrda co s tím přišel a pak ženu a sebe. Aby nám už nikdo nemohl nic udělat. Ps -tak mě napadá,když by tlačítko nezmáčkli, jestli by je nechali na pokoji? ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi