Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

curfew77

Oproti o pár let staršímu prvnímu VETŘELCI (z něhož mimochodem VĚC notně čerpá nápady i vizuál) na mě tenhle film působil vždycky až nepatřičně lacině - trochu jako studiové pohádky České televize ze zhruba stejné doby. Nedá se upřít těžká, ubíjející atmosféra, na svou dobu originální (a od té doby tisíckrát vykradený) námět s antarktickou stanicí, přesto mě tahle klasika nikdy do kolen nedostala. 50 %. PS: Český dabing v čele s Pavlem "Hawkey" Trávníčkem je naprosto nesnesitelný. PS2: Norský výzkumník na jižním pólu, který (zřejmě?) neumí žbleptnout ani slovo anglicky, dle mého soudu nic než potíže čekat nemohl, zcela nepatřičné pak ovšem v tomto kontextu vyznívá, že veškeré problémy nakonec pořeší pro změnu americký výzkumník, který si plete Norsko a Švédsko :) ()

kabeck

Prostě klasika. Nemám, co bych téhle čisté horrorové genialitě vytknul a spolu s Alienem je The thing jisto jistě jeden z nejlepších horrorových filmů všech dob. ()

Brano

Jeden z najlepších sci-fi hororov. Dej je napínavý od začiatku do konca, s výbornou atmosférou plnou beznádeje a neznáma. Na tu dobu ma film veľmi vydarené efekty a kostýmy. Takisto vyzdvihnem skvelé herecké výkony na čele s Russellom a dobré zvolené prostredie Antarktídy. Pre mňa stará klasika, ktorá sa vždy dá pozrieť. Jedinú vec čo by som vytkol bol samotný záver, od ktorého som očakával rozhodne viac. ()

XXXXXXXX

Dnes už klasika mezi horory. Od teď, kdykoliv uvidím na Severním Polu skupinu ruských výzkumníků pronásledovat vrtulníkem psa, rád jim nabídnu pomocnou ruku. ()

Guran

Film je dobrý a na tu dobu luxusní. Opravdu je to jeden z nejstrašidelnějších hororů, které jsem kdy viděl, ale kouknout se na něj znova? Ani nápad! Tak strašidelné scény vám budou lést až do morku kostí a určitě si film nikdy nezopakuji. Tak velký horor stačí shlédnout jednou. ()

DADOVAN

Je možné , že ste počuli o efektoch tohoto filmu. Je možné, že ste videli efekty na obrázkoch. Je možné, že ste videli efekty vo videu. Ak si ale chcete vychutnať efekty naozaj, film MUSÍTE vidieť. Ak ste o nich nepočuli , ani si ich nevyhľadávajte , len si pozrite rovno film a budete šokovaný že VEC , jedno z najlepších (ak nie najlepšie) Monštier histórie filmu je robené praktickými efektami. Samozrejme že to nieje jeden z mojich obľúbených filmov IBA kvôli tomu. Film má perfektnú atmosféru , Kurt Russel je vo filme výborný a koniec je jeden z najlepších za dlhú dobu môjho pozerania filmov. ()

DassemUltor

Krásná ukázka toho, že dobrý, napínavý, strašidelný, atmosferický atd atd film, lze natočit bez mega triků a mega rozpočtu. Tedy nevím jaký měl na svojí dobu rozpočet, ale kdo viděl, pochopí. Asi tu bylo napsáno už vše. Geniální. Ten konec s tou flaškou je prostě definice konce filmu - why don´t we just wait here for a little while? See what happens. :) ()

JosefTomas

Skvělé budování napětí, které nevydechne až do konce, navíc nevíte, co se bude dít. Nikdo neví, kde je věc a zdali teď neovládá jednoho z nich. Výborný horor, který nezestárl ani o den a pořád dokáže navodit mrazivou atmosféru, při které vám mráz po zádech poběží proudem. ()

bloody21

no co to přineslo nového? zas další slátanina, nevím jestli se snažili napodobit vetřelce..ale nuda, nechápu zde hodnocení ()

JackBurda

Žádná obrana, žádná důvěra, žádná naděje. Takový je tenhle film. Atmosféra naprosto vynikající a bez blbejch lekaček. Navíc Kurt Russel zahrál toho drsnýho hlavního hrdinu přímo skvěle, asi si ho brzo dám do topky. Každopádně, film vynikající, ale plný hodnocení mu o chlup uteče a to za ten konec, zůstalo až moc otazníků, jinak výborný. ()

Pitryx

Já nevím proč je tam tolik hluchoty. Postav je také zbytečně moc. Triky jsou dobré, ale bohužel je jich velmi málo, protože většinu času se vyplýtvá na hádky mezi muži a debaty mezi nimi. Je to velká škoda. ()

Murysek

Ty efekty! Sakra to musela bejt práce.. Slušný příběh a výborná atmosféra, koukat na tohle před patnácti lety, tak jsem posranej až za krkem. ()

horor2

Kultovní sci-fi horor s fousatým Kurtem Russellem pobíhajíc s obrovským plamenometem a hledajíc něco, co nepatří do jeho kolektivu. Atmosféra mrazivá, gore efekty krvavé a napětí by se dalo krájet. Nikdy nevěř pejskům! ()

savatage

Horory nepatří do mého oblíbeného žánru, ale tohle je něco výjimečného, Poprvé viděno v dětství. Bál jsem se, a rád se na film kouknu znovu i po několika letech, mě Věc stále baví. Napětí, mráz, skvělý hudební doprovod Ennio Morriconeho, omezené šance k přežití, dodávají filmu perfektní atmosféru. Tlukot srdce v každé vteřině filmu, kde každý může být nepřítel. Jistota zůstává buď v žáru plamenometu či v doutnajícím knotu dynamitu. ()

johnny01

Příběh se povedl, ale ve změti postav je obtížné se vyznat a nepřidává tomu ani místy slabé osvětlení. Vyznění konce je pak dost nejasné. ()

soviczka

Moje srdce zaplesalo, když jsem objevila The Thing na Netflixu... Čas filmu nic neubral na atmosféře tak husté, že by se dala krájet. Kurt Russell a hudba, pod kterou je podepsaný Ennio Morricone, tomu dodávají ten správný říz. Jednoznačně pět hvězd. ()

tatopulos

Podobná ptákovina jako série Vetřelec, záplava slizu, pavoučích noh a podivných mutací. * Za začátek filmu, hudbu a občasnou hezkou hororovou atmosféru. Takové Psycho od Hitchcocka to je jiná. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 85% | Tak "The Thing" je asi to nejlepší béčko všech dob! :) ..... Ano, i pan Carpenter dle nás nic neočekával - béčková zápletka, doopravdy béčkový vizuál, masky a podobné technické věci. To se odrazilo i na tržbách a ve své době značném neúspěchu. Jak ale nějaké filmy ukouše zub času, zde jej naopak naleštil, a tak Věc zkultovněla téměř jako Vetřelec! My si tady též libujeme, a když přejdeme výše zmíněné nedostatky, jedná se o atmosfericky výborný gradovaný a nanejvýš děsivý horor, který se vám dostane pěkně hluboko pod kůži! 90% ...... Nebýt zbytečně akčního a neuzavřeného konce, šli bychom i výš. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)