Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Fallen_One

Spíš než horor bych tomu říkal thriller s atmosférou co by se dala krájet, ale ne nožem, spíš křovinořezem, protože jí bylo opravdu hodně. Maličko inspirované Scottovým Vetřelecem, Carpenter evidentně chtěl udělat narozdíl od Scoota něco pozemského, co se o 5 let mladšímu vesmírnému snímku povedlo. Potvůrka je udělaná zajímavě, chvílemi mi připomínala Polymorfa z Červeného trpaslíka, ale vesměs film hodnotím kladně. Jen do té pomyslné páté hvězdy ještě něco chybělo. ()

MarekT

Rozhodně nadprůměrný horor, který je zase jedním z těch, kteří hlásají "méně znamená více". Zde to méně znamená nikterak složitý scénář a minimální možný počet herců. Nemůžu říct, že bych od projekce neodcházel spokojen. Ale přesto nemohu dát pět hvězd. Syntetyzátory vrčí ostošest a přidávají na atmosféře, kterou bych ale rozhodně neoslavoval jako klíčový článek. Vizuální stránka je jako jediná z filmu bez jakékoli chyby. To je vše v pořádku. Nevím, jestli to je mojí chybou nebo je to chybou filmu, ale i přes již proklamovanou dokonalost vizuálu se mi ty slizké potvůrky nezdály někdy děsivé (když se daly do pohybu, bývala to jiná káva), když jsem například viděl první pitvu, říkal jsem si - proč to se mnou nic nedělá? Že bych nějak otrnul? Asi ano, jinak by část hrůzostrašně vypadajících momentů mnou neproplula, jako by o nic nešlo. Celkem rozdíl oproti Hitchcockovi, Kubrickově Shining, i toho Argenta ztratil Carpenter z dohledu. Ovšem když třeba Norrisovi upadne hlava nebo je prováděn krevní test, tak si pomalu koušu nehty stejně jako u zmíněných režisérů. Nemluvě o tom, že krev na mě stále působí extra depresivně - i při takových banalitách typu rozříznutí prstu (zmíněný odběr). Co se týče závěru, zdál se mi slabší, i když třeba u Ptáků je podobný a jen to prospělo. Každopádně, nemohu říct, že bych se nelekl, nemrazilo mě... Čtyři hvězdy jsou z mého hlediska vhodnou známkou. ()

zette

Film ma potencial a i prostredi, ve kterem se odehrava ma neco do sebe. Od tohoto snimku jsem ale cekal asi moc, protoze prevlada velke zklamani. Vubec mi to neprislo desive, dost casto jsem se nudil a ani herecke vykony me nepresvedcily. ()

campix

Nudné a místy až nechutné. Byl jsem velmi zklamán a nedokázal jsem dokoukat dál než za půlku. To se mi moc často nestává. Jedna hvězda z nostalgie za zub času a ta druhá za velmi pokročilé masky a kostýmy na rok 1982. ()

U_S_O

Toto je ten slávny horor? Jedna jediná lakačka a napätie ako na gume vo vyťahaných trenkách? Ešte aj ten koniec bol akýsi nemastný-neslaný. Na mňa to teda až taký dojem neurobilo, možno aj preto, že drvivej väčšine hororov to proste neverím a skôr sa z nich smejem. Najmä keď sú tam takéto všelijaké príšerky. Keď horor, tak radšej niečo reálnejšie, uveriteľnejšie, niečo z čoho by som sa mohol obávať, že sa môže stať aj mne. (60%) ()

pufina

Vetřelci úúúútočí, bojte se! Chacha, cha! Za normálních okolností bych se asi bála, ale ty sci-fi potvory mě dokážou skvěle rozesmát, a pak mi to příjde jedině trapné a bát se u toho nedá. Nikdy mi tak "krátký film" nepřišel tak útrpně dlouuuuuhý... ()

Martrix

Na dětství si už skoro nepamatuju, ale velmi dobře si vzpomínám na to, že mě rodiče nechali dívat se v TV na nějakou blbinu, přičemž usnuli a mě samozřejmě ani nenapadlo TV po skončení blbiny vypnout...bylo teprve 22.00 hod. a v levém rohu se rozsvítila hvězda, která lákala, že bude následovat film pro mládež nevhodný. Který 12-ti letý kluk by právě teď odešel spát? Navíc začátek vypadal tak neškodně...parta polárníků...netrvalo to zase tak dlouho a už jsem si zakrýval oči a byl jsem tak ztuhlý hrůzou, že když mě asi v polovině filmu rodiče vykopli z obýváku, ani jsem neprotestoval a za postupného rozsvěcování všech světel, jsem se doplížil do postele. Když jsem Věc viděl asi o deset let později (tentokrát celou), oči jsem si nezakrýval, ale úplně dobře se mi pak taky neusínalo. Máte mou poklonu pane Carpenter...natočil jste opravdu rodinný horor...strachy se z ně poserou všechny generace. Měl jsem velké štěstí, že Věc byla první sci-fi horor, který jsem viděl. Pak to šlo ráz naráz. Vetřelec, Predátor... . ()

Pajky3

Když jsem film viděl poprvé, tak mi bylo asi tak 10 a měl jsem z něj noční můry na dlouhou dobu. Nevím proč, ale speciálně ze závěru a dodnes si to pamatuji. Když jsem byl o nějakých deset let starší, tak jsem ho viděl znovu a tentokrát už jsem dokázal ocenit ty skvělé hororové scény, které nabízí. A teď, když jsem starší o dalších deset let tak ho po právu řadím na piedestal jako jeden z nejlepších hororů a pro mě i filmů vůbec. Má to skvělou hlavní hvězdu, skvěle mrazivou atmosféru, dokonalé scény, hudbu a fajnové efekty a v mých očích tomu moc nechybí. Je to jen z těch hororů, které vždy rád uvidím. A navíc nám to dalo parodie, kde hraje Pingu hlavní roli. Některé věci se musí připomínat a tohle je Věc s velkým V, takže seznam mnou oblíbených patří právem. ()

Juto

Film je paranoidná, pochmúrna, nekompromisná a našťastie bez tradičného hollywoodskeho konca. Obsadenie súboru vedené Russellom je vynikajúce, ale skutočnou hviezdou filmu sú nápadité efekty tvorcu Roba Bottina. 9/10 ()

Maty85

Dnes jiz kultovni horor s vyrazne mrazivou atmosferou antarktikceho ledu kdy cloveku tuhne krev v zilach a skvelym Russellem,kteremu hlavni role padla jak ulita a zahral ji na jednicku,to se mu musi nechat ()

c.tucker

Atmosféra tak hustá, že je to až hanba. Nejistota kdo je kdo a odřiznutí na opuštěné Antarktitě je naprosto svostné, myslím, že tahle Věc nebude dlouho překonána. Celou dobu jsem byl v nejistotě se všemi členy a tím jsem byl perfektně vtažen do děje, díky Johne Carpentere. ()

messiah

Tohle je vrcholný Carpenter dámy a pánové. Přesně takovéhle filmy tenhle pán opravdu umí jako nikdo jinej. Carpenter nestaví na přízemních lekavých momentech nebo odporných krvelačných monstrech a vyhřezlých vnitřnostech. Carpenter buduje atmosféru, šponuje jí na maximum a odměnou je že nejste z "hororu" znechuceni odpornými záběry, ale bojíte se jít na WC, a ani nevíte proč. Strach v podání Carpentera je z nejistého. Z něčeho číhajícího - co neznáte, což je protikladem hororů typu Pátek 13tého, kdy se občas taky bojíte - bojíte se například toho že bude natočen další trapnej díl:oD Carpenter je Mistr a Věc je mistrův nejlepší počin (podle mě teda). Vše dotaženo do toho správného extrému + stísněné prostředí + výkony herců. Skvělý film ()

Icefist

Shlédnuto jen na základě prequelu z letošního roku (Věc: Počátek - 2011), kde nejeden člověk chválil návaznost v ději a mně nezbývá, než toto teď potvrdit. A když budu porovnávat, tak zde jsem se dočkal výborně podané paranoidní atmosféry, která mi (mimo jiné) tak moc chyběla v současném filmu. Efekty jsou dnes už skoro k smíchu, ale když vezmu v potaz natočení před skoro až neuvěřitelným počtem třiceti let (děkuji za upozornění Marku), tak všechna čest a respekt. A nejlepším "hercem" z celého snímku byl ten pes! 80 % Oblíbená část- nápad s krví a drátem ()

WolfR

Carpenterova kultovka, Věc, proč vlastně má tento status? Stejně jako Vetřelec je to sci-fi horor postavený na silné atmosféře. Výzkumníci jsou uvězněni na základce sami, nikdo jim nepomůže, všude temno, pusto a mrazivo. Jak se říká, v jednoduchosti je síla. A tak bych taky charakterizoval hudební motiv, který atmosféru ještě umocňuje. Ve kterém muži se skrývá věc? Napětí by se snad dalo krájet. A celému tomu vévodí Kurt Russell v hlavní roli. 5 hvězd. ()

laik_60

Byť tak milovníkom hororov, dám tomu filmu päť bodov. Ale nie som, no aj tak je to jeden z tých fajnovejších, čo som doposiaľ videl. Zima mi je z ten Antarktídy a aj z tej (najmä druhej polovice, ale vraj smrť zamrznutím nebolí, tiež by si dal fľašku Jim Bima a sladko zaspal spokojný nad dobre vykonanou prácou, aj keď ktovie, ale asi áno ved druhy diel nenatočili... alebo áno ? neviem, neni som zvedavý. :) ()

BoXBe

Jakmile se ve filmu objeví nějaká triková sekvence, je to v háji a nic už to nespraví. Zato zasněžená pustina, pocit odříznutí jako ve Vetřelci v kombinaci s hudbou Ennio Morriconeho, to už je jiná káva. S upraveným, s důvtipnějším scénářem si už dokážu představit, že by to mohla být dobrá pecka. V tomto stavu jde o prudké béčko, možná kdybych to viděl dřív, bylo by v hodnocení více pozitivní nostalgie. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)