Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

stolista

Tak a je to tu zase. Zase jsem se podíval na "must-see" film ze starých dob a zase zklamání. Vadila mi hudba, vadily mi střihy mezi jednotlivými záběry, vadily mi pohledy kamery na jednotlivé herce(ač to zní blbě). Nevadil mi scénář a nevadily mi efekty "věci". Jinak zklamání. Asi jsem moc povrchní a časem pochroumané filmy na mě tak nepůsobí.60% ()

lobo87

Určite výnimočný horor so skvelou pesimistickou atmosférou, úžasne temnou hudbou majstra Morriconeho a výborným záverom. Tento film však podľa mňa poznačil zub času a v dnešnej dobe nepôsobí tak úderne, akoby mal. A práve to mi bráni pridať aj tú piatu hviezdičku, aj keď pred 30 rokmi by som určite neváhal...80% ()

nikkittka

Asi ten nejpádnější důkaz,že Carpenterův vrchol přišel na začátku 80. let.Věc je perfektní film i dnes,kdy se nemůže spoléhat na skutečně děsivé masky nebo triky.Ovšem atmosféra nestárne,je jí tady požehnaně a navíc je hustá jako málokde jinde.Parádní film,který brakový základ zvládl povýšit na klasiku.Nikdy ne tak uznávanou jako Vetřelec,ale o to podvratnější a zábavnější. ()

zimzum

Carpenterov Masterpiece. Tento film som videl tak veľakrát, že to snáď už ani nie je zdravé. Horor je to dokonalý po všetkých stránkach a v subkategórii scifi-hororov je na rebríku ešte vyššie ako Scottov Votrelec, ktorý je popri ňom skôr vesmírnym dobrodružstvom (trocha nadnesene). Niekedy premýšľam nad tým ako je vôbec možné niečo s tak jednoduchou zápletkou takto geniálne natočiť. Kvôli tomuto filmu som veľkým fanúšikom Johna Carpentera a prajem mu ešte jeden kvalitný horor, čím by si napravil svoju pošramotenú povesť. ()

Kennedy_R

Nechutný horror s nechutnými scénami a silně depresivním koncem. Carpenter ve své největší slávě a v nejlepších letech. Lepší a drsnější děj než v originální prastaré povídce. Jakmile slyším jméno Kurt Russell, vzpomenu si na The Thing. ()

gefr

Vidět tuhle Věc před 30 lety, posral bych se strachy. Bohužel jsem už o pár let starší a pár bubáků jsem už viděl. I tak má ale tenhle film svoje kouzlo a něco na tom Kurtovi prostě je. Je to sice 32 let starý film, ale je to prostě stavební kámen pro většinu dnešních hororů. ()

vodkasesemte

no, Věc byla asi poslední věc (dávno po Drákulovi), která mi utkvěla v dětství v hlavě, a která se mi pak náhodou při šmejdění ve filmotéce u kámoše dostala do ruky! takže jsem si to parádně užil, docela jsem se s představama ani tak nemíjel, o tom hnusným čoklovi se mi PŘEDTÍM i několikrát zdálo, a bylo to o dost děsivější, protože ten šmejd měl nadpozemskou sílu a hlavně se taky hrozně lísal jako to dělaj tydle bestie normálně, dokud nejste v místnosti sami! proto si na ně už raději dávám bacha a preventivně je likviduju na potkání, jeden nikdy neví! když nad tím přemýšlím, tak se asi už neumím bát, žiju ve velkým domě, v noci se toulám jako netopýr a nevadí mi ani nejistota z budoucnosti! horor u mě nadobro ztroskotal. 2021  Its imitation. It happens all the time. They are falling out of the skies like flies. Chariots of the Gods. They practically own South America. I mean, they taught the Incas everything they know. It needs to be alone and in close proximity with a life-form to be absorbed. The chameleon strikes in the dark. Theres still cellular activity in these burned remains. Tak proč nenařídil je hned spálit? V bytě se zavřel, protože měl strach. He got most of the chopper and the tractor and hes killed rest of the dogs. Ho uspal a brejle má celý. Tendle se posere, protože mu uspal psy. I dont know who to trust. Trust is a tough thing to come by these days. Tell you what. Why dont you just trust in the Lord? Ten má háro. Spotřebuje asi hodně šamponu. Asi si rád meje vlasy. Mu odevzdali zbraně, jo. Proč? Mac Ready. Rip stop. Hlava uteče, no tvl! You gotta be fuckin kiddin! Built-in desire to protect its own life. When a man bleeds, its just tissue. The blood from one of you things wont obey when its attacked. It will try and survive. Crawl away from a hot needle the same. Možná by je měl posadit dál od sebe. Clark was human. Which makey you a murderer. Jsem nečekal. Tvl. To je čurák! Mu řikám, nedrž to v ruce! Tvl, Windows tam má celou dobu funkční plamenomet - a čeká! No to je legrace. Originál je mnohem lepší. Koukám na to po sobě. Má skoro stejně dlouhou stopáž, ale mnohem pomalejší tempo. Jo, von je dostane, tady v tunelu všechny. Proto na něj tak naléhal, aby si ho nevšímali. To mě nenapadlo. Přišlo mi to divný. Blairs been busy out here all by himself. Tak s tím létajícím talířem to přehnali. Za prvý by to nesestrojil, za druhý by bylo jednodušší opravit helo. No to je nápad jak prase, zničit generátor. Všechno to tam zapalte, jistě! Jo, rozdělte se! Má pěknou čelovku. Kolik jich bylo, tři? Dva negři a cowboy. What do we do? Why dont we just wait here for a little while? ()

koza3

Arnie měl Predátora, Kurt má Věc. Každý hrdina má svoji potvoru. Tahle je ale o poznání strašidelnější a tvůrci snímku ji asi vymýšleli na tripu, protože z 80.let eviduji podobných psycháren pomálu. Nic, jdu spát, než usnu, tak svojí přítelkyni zkusím projet krev horkým drátem ať vím s kým mám tu čest :-) ()

Hezonja7

Přesto že nemusím moc surrvival horory,tento od Johna Carpentera mi otevřel oči. Film je založen na skvělém konceptu,napínavá atmosféra a fungující motiv skupiny lidí,kde každý podezírá z nákazy každého takže si ani jako divák nejste jist kdo je nakažen a kdo ne, Výborné místo na natáčení, odlehlá stanice na Antarktidě kde byli monstra s efekty dnes již směšnými, ale na tu dobu to bylo výborné zpracování a též výborné kulisy. Konec ohromující . ()

Karlos8

Začátek je opravdu snový. Ze zasněžené krajiny se najednou vynoří norský vrtulník, který letí s jediným cílem. Zastřelit prchajícího psa. Nevíme proč, ani kvůli čemu. Následuje chvíle uklidnění a zkoumání, po kterém přichází na svět tvrdá realita. Věc. Toto monstrum postupem času začne zabíjet všechny členy výzkumné stanice. Napětí stoupá, důvěra začíná klesat hluboko k mrazu a vy zjišťujete, že nikomu se nedá věřit. Do toho velmi napínavá hudba od koho jiného, než od Morriconeho, jenž opět ukázal svůj hudební cit pro tento snímek. Kam se hrabe přibližně pět let starý prequel, který sice má svůj význam ale jednoznačně nedosahuje takovýchto kvalit. ()

Stanmi

Obyvatelé polární výzkumné stanice jsou napadeni neznámým organismem, který je dokáže dokonale napodobit… V roce 1979 zabodoval v kinech Ridley Scott se svým Vetřelcem, takže byla jen otázka času, kdy se objeví další podobně laděné kousky, jedním z nejlepších následovníků je právě Věc Johna Carpentera. Ta, stejně jako Scottův majstrštyk, sází na osvědčený hororový koncept, tedy na osamělou skupinu lidí (v tomto případě jsou to samí chlapi) na odlehlém místě (to Antarktida bezpochyby splňuje), kteří čelí neznámému protivníkovi (tady je to prostě „ta věc“), zkrátka klasika. John Carpenter však není žádný průměrný režisér, takže dokázal vytvořit opravdu mrazivou atmosféru (a není to jenom tou zimou) a příběh, kde nikdo nevěří nikomu a přesto musí táhnout za jeden provaz, je napínavý od začátku až do nejednoznačného konce. Jako v každém správném hororu i zde se najde pár lekaček, ale ty hrají spíš druhé housle, skvěle se tady totiž pracuje s oním pověstným strachem z neznáma, který je zde zpracován na jedničku. Film je z roku 1982, takže mnohé efekty už dneska asi nikoho neohromí, ale na druhou stranu klobouk dolů před týmem Roba Bottina (tento pán pracoval i na Robocopovi nebo Total Recall), kteří si museli poradit bez jedniček a nul a přesto vytvořili řádně děsivé momenty. Obsazení jednoznačně kraluje Kurt Rusell jako hláskující a whiskey milující pilot MacReady, ale potěší taky třeba Wilford Brimley nebo Keith David. Věc je tak i dnes opravdu působivým a znepokojivým filmem a je pro mne bezesporu jedním z nejlepších sci-fi hororů všech dob. ()

Drozdo57

Paradoxne film je dobrý, kým sa Vec objaví na plátne. Dovtedy je to skľučujúci film s hustou atmosférou, podobnou ako u prvého Votrelca. Potom ide skôr o nechutný slasher film. ()

moviefan4

Carpenter je proste talent. Jeho dokonalosť ako režisersky talent je vidieť v každom filme a Vec nieje výnimkou. Dokonalá atmosféra, perfektné masky, neskutočne dobre natočené, super herecké výkony a nuda sa v tomto filme ani náhodou nenachádza. Už dlho som uvažoval nad pozretím tohoto filmu no až teraz som sa k nemu dokopal. A je to len dobre že som si naň čas našiel, lebo som dostal od filmu to čo už dlho nie a to skvelý filmový zážitok. Už od začiatku som pozeral s otvoreními ústami. Atmosféra bola tak chladná a depresívna že som sa cítil ako by som sa na tom mieste nachádzal s hlavnými hrdinami. Z mimozemštana sršala nechutonsoť a strach aj v dnešnej dobe a prisahám že keby niečo také niekedy uvidím tak by som sa posral ako nikto! Ešte raz skvele odvedená práca naozaj klento medzi sci fi a horormi. Poklona pred Carpenterom. ()

Gortyna

A proč ti norští vědci začali v celé širé Antarktidě kopat zrovna tam, kde byla ukrytá Věc? A proč se už za tři roky natočil stejný film jako Vetřelec? ()

Bbbulanek

Musím říct, že mě nesmírně překvapily "efekty", nebo spíše zpracování oné Věci. Viděla jsem spoustu filmů se zombíky, roboty, mimozemšťany apod., ale u tohoto filmu je všechno tak strašně skutečné!! A to asi proto, že to skutečně JE skutečné. Prostě víte, že to, na co se díváte, muselo opravdu fyzicky vzniknout, hýbat se a stříkat tekutinu v přesně danou chvíli. A samozřejmě nemusím komentovat námět, výpravu, akční scény, psychologii postav, scénář, které jsou všechny naprosto perfektní. No a závěr (který vnímám jako otevřený), je tak úžasně předvídatelný, až jste z toho zkrátka v šoku; v dnešní době, kdy by přiletěla americká armáda, která vlastně už vše ví a vše bylo plánované a hrané a já nevím co, aby došlo k mega překvapivému závěru a následnému happy endu. 90% ()

Zed70

Teď jsem to viděl asi po čtvrté a pokaždé když to končí mám nepříjemný pocit. Vždycky mě to trochu vyděsí a do toho ten Morricone... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)