Osmnáctiletá Anna je dcerou amerického prezidenta Jamese Fostera a všechna privilegia by vyměnila za trochu soukromí, za jediný večer bez ochranky za zády. Když zásah tajných agentů překazí její první rande, dojde jí trpělivost a vynutí si na otci určitou míru svobody. Prezident jí slíbí, že na koncert, na který se chystá během návštěvy Prahy, s ní pošle jen dva nenápadné agenty. Během akce však dívka zjistí, že je sál agentů plný, unikne a venku narazí na sympatického Bena Caldera, kterého přesvědčí, aby ji odvezl na své motorce. Stráví s ním příjemný večer, aniž tuší, že i on patří k ochrance. Ben samozřejmě informuje Bílý dům a prezident mu nařídí, aby s jeho dcerou zůstal a neříkal jí, kdo je. Jeho úkolem bude dopřát jí iluzi svobody. Dívka se po Benově boku pustí do nejztřeštěnějšího dobrodružství svého života. Druhý den sice zavolá otci, smířená s návratem, naštve ji však jeho rozzlobený tón a z trucu se rozhodne ve svém dobrodružství pokračovat. Vypraví se do Berlína na velký festival. Nasedne však do špatného vlaku a v doprovodu Bena a svérázného Scottyho McGruffa, který se k nim cestou přidá, dorazí do Benátek. Situace se zkomplikuje, když je Scotty okrade o všechny peníze. Díky Benovi a laskavému gondoliérovi Eugeniovi mohou strávit noc v domě jeho matky. Zamilovaná Anna se pokusí Bena svést, ten ji však odmítne a naštvaná dívka uteče. Mladík spěchá za ní a rozhodně nejen proto, aby splnil své povinnosti. (TV Nova)

kurcatovium

Měl jsem pocit, že vše okolo se při sledování tohoto filmu změnilo v cukr. Takový slaďák to byl! A ještě ke všemu naprosto o ničem... Bléééh. ()

lennyd

Dcera amerického prezidenta Anna Forsterová (Mandy Moore) už má dost veškerých ochranek, kontrol a na evropském summitu v Praze (!) se rozhodne utéct, a trochu si užít skutečného života (nebo alespoň Berlínské Love parade). Při útěku potkává sympatického Bena (Matthew Goode), který nad ní z nějakého důvodu drží na její cestě ochranou ruku... Film má jednu obrovskou nevýhodu - to, že to co mělo být skryto až do konce (Benovo pravé zaměstnání) je vyzrazeno hnedka na začátku, čímž je pak celý zbytek filmu přesně nalajnován, bez špetky překvapení. Jinak u těchto filmů (stejně jako u obdobně laděného Eurotripu mne vždycky dostane, jak idylicky si hollywoodští producenti představují Evropu (ať jde o Česko, Itálii, Německo) - nikdy nikdo nepracuje, všichni jen obráží různé bary a párty... Mandy Moore mne tentokrát docela zklamala, vůbec mi do své role neseděla (ani chováním, ani vizáží), zato potěšil Matthew Goode... ()

Monoxid

Nevím, zda mám právo hodnotit, jelikož chudák film degradoval na zvukovou kulisu...ale co! Jakoby se ten film na začátku chtěl tvářit, že bohatým tatínkovým holčičkám není co závidět a stejně se nakonec ukáže, že je! ()

dANo

Nebol som schopný tento romantický brak sledovať v celku, keďže ma viacero započutých dialógov a videných scén postupne tak dorážalo, že som to nakoniec odignoroval a prestal som to pozerať... Myslím, že väčšina komentárov už dokonale vystihla a poukázala na to, kde má tento slabučký film svoje chyby. ()

shantim

Kvalitativně půl na půl, scénář bez překvapení, ale jakous takous pozornost při sledování udržuje. Jde přeci jen o naprosto oddychový film. Líbilo se mi také, že reálie byly skutečné, tedy že například nestáli před Rudolfinem a nebavili se o tom, že "tady v Berlíně je skvěle" apod. (např. Eurotrip). No a Mandy je totální kočka, takže asi i za ní o stupínek vyšší hodnocení. 55% hvězdiček ()

zdenny

Poměrně příjemná teenagerovská romantická komedie. Sympatické jsou návštěvy některých evropských měst, samozřejmě včetně Prahy a samozřejmě ne vyhulené berlínské fet párty. Není to nic světoborného, ale jak říkám - pro teenagery to není špatné. ()

Blackberry

Za toto moje dosť vysoké hodnotenie môže predovšetkým ukážka toho najkrajšieho, čo Európa môže ukázať. Určite bol tento film reklamou nášmu kontinentu, až sa čudujem, že za tým stoja Američania s Angličanmi. Účinkovali tu pre mňa neznámi herci (okrem "Gibsa" Harmona), ktorí ma ale popravde ani neoslovili. Sladký americký záver sa nedal ani nečakať... ()

IvyH

Jak už to tak bývá u takovýchto romantických komedií - nesympatická herečka v hlavní roli a sexy se tvářící "idol" v roli kluka snů. Kolikrát ještě? ()

blackJag

Naivní, upachtěné, bez elánu. Film jako by propagoval cestování teleportem, protože žádná vzdálenost mu není dost krátká. Mandy Mooreová přehrává, v afektu neustále skládá ruce na hruď a nikdo ji v tom nezarazí, byť je divák z toho neustálého očekávání herecky nemohoucího gesta skoro divý (to její parťák, Matthew Goode, má podstatně menší důvod k roztrpčení ze svého výkonu - s účastí ve filmu to už ale vyjde nastejno). K lepšímu hodnocení slouží filmu jedině Praha a to tak ještě platí pro našince, protože jinak tu máme nepovedené klišé jak vyšité. 30% ()

Kosmik 1

Někdy člověk dostane chuť se podívat i na tenhle žánr filmu (tedy pokud k tomu člověka někdo donutí, většinou ženská část populace, co si budeme nalhávat :-) ), ale tohle je fakt hrůza. Já moc nemám rád střeštěný ženský. Ikdyž Mandy je fakt pěkná, což o to. Ale to je tak všechno, co může tenhle snímek nabídnout. Mužská část populace utrpí. Ale....docela mě na chvíli upoutala zmínka o Praze a pak taky nějaké záběry z Prahy, to je takové malé bezvýznamné plus, víc bych si od toho nesliboval. ()

Elleannie

Chasing Liberty je pro mě film, na který se můžu dívat pořád znovu, a nejspíše se mi nikdy neohraje. O děj, nápady, legraci, trochu vážnosti a samozřejmě trochu té romantiky je tady postaráno, a nejspíše proto, že je film takový pestrý, není pro mě okoukatelný. ()

Dagoussek

"Teprve jsem si k Praze přičichla, teď ji chci ochutnat.'' Typická romantická komedie, ale hezky se dívalo na Prahu a Benátky. ()

Fish

Ty 2* jsou jen za tu Prahu :-) Docela škoda peněz... Nacestovat se takhle se štábem po Evropě a natočit takovou blbůstku... ()

Milan25

Fim dokazuje, jak jsou američani blbí. Např. kdyz se hlavní hrdinka jde v Praze vykoupat do Dunaje, a nebo kdyz chce jet do Berlina, nasedne na vlak do Benátek. Tento film mě zanechal naprosto chladnym a jedno zhlednuti bohate stacilo. ()

dopita

Děsná blbost. Aspoň že Praha ve filmu vypadá dobře, to je snad jedinej klad filmu, jinak bída s nouzí. Mandy Mooreová je mi většinou docela sympatická, ale tady byla za pěknou krávu. Na tohle se dá koukat jen ve chvíli naprosté a totální nudy. ()

alouch

Přeslazené, nechutně romantické a kýčovité. Pohádek tohoto typu bylo natočeno hodně a na některé se dá i koukat. Na tohle ale ne. ()