Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

lekr

Překrásně barvitá a velkolepá historická podívaná, ale na můj vkus to bylo moc rozvláčné a dlouhé. Filmu by rozhodně prospěla aspoň o půl hodiny kratší stopáž a kdyby tvůrci ubrali mnohdy nudné operní árie a přidali více dialogů, tak by to taky nebylo na škodu! ()

Aljak

Andrew Lloyd Webber je proste génius! A keď sa úžasný skladateľ ako on spriahne s ďalšou osobnosťou ako je Joel Schumacher, tak to musí stať jednoducho zato. Naozaj vynikajúce dielo, teda najmä čo sa hudobnej a muzikálovej stránky týka. Piesne, ktoré zneli celým filmom boli takmer všetky čarovné a symbolické - či už po hudobnej alebo textovej stránke. K tomu skvelé kostýmy, kulisy a atmosféra operného divadla. Len ten dej bol miestami trochu nezáživný a ja osobne by som v ňom uvítal oveľa viacej retrospektívy, ktorá by ešte lepšie ozrejmila "zrodenie" fantóma, ktorý sa skrýval v útrobách divadla. Ale inak veľmi dobré, aj keď som očakával, že fantóm ten svoj znetvorený vzhľad zachráni aspoň dobrosrdečnou povahou. To ma celkom zarazilo, že jeho duša bola v podstate presnou kópiou zovňajšku... A mne osobne sa Gerard Butler do tejto role vôbec nehodil, hoci ten jeho hrubý škótsky prízvuk bol úplne adekvátny fantómovému vystupovaniu. ()

Elyssea

Nuda. Přemrštěná stopáž tomuto snímku opravdu škodí. Film mě nedokázal vtáhnout, ačkoliv ambice rozhodně má. Je to celé napudrované, přepudrované. Gerard Butler zpívá docela hezky, když ovšem zpívá a neřve, to už to potom jde hůř. Nuda. Byla to strááášnááá nuda. ()

Nautila

Šumacheré, ty patlale! Já mám kýče docela ráda, ale ty jsi i na mě moc. Je to pocit, jako když sníte příliš mnoho sladkých bonbonů - cpete se a cpete, až z toho máte na jazyku povlak a už necítíte žádnou chuť. Utáhněte Schumacherovi trochu vodítko, dejte mu jen omezený počet bonbonů a on z toho vydá skvělej film jako Volný pád. Pusťte ho ze řetězu, on sežere hromadu bonbonů, a protože už z toho necítí jazyk, bude se cpát ještě víc, aby se ujistil, že ten jazyk ještě má. (Ach, to jsem vymyslela pěknou analogii.) ()

Streeper

První hodina naprosto úžasná, ta druhá trochu slabší, škoda, že si neudržela tempo a nebyla tak zajímavá jako ta první. Přesto je muzikál krásný, spousta nádherných písní, některé vám uvíznou v hlavě a prostě vám zní dokola. Gerard Butler jako Fantom byl dokonalý, dělalo mi problém ho někdy i poznat. Operu zbožňuji a možná proto se mi tenhle muzikál tak líbil. ()

C0r0ner

Ble, každý další muzikál, který vidím, mě nutí muzikály čím dál tím víc nesnášet. Choreografie, kostýmy, herci, režie, to vše je samozřejmě na špičkové úrovni, ale když je ve dvou a půl hodinovém filmu děje dohromady tak na dvacet minut, tak to je pro mě fakt utrpení. 25% ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Emmy Rossum, Nejlepší filmová píseň - "Learn to Be Lonely" - Hudba Andrew Lloyd Webber, text Charles Hart ()

AD P

Tvorbu J.Schumachera mam rad, ale nie takuto.Kedze operu vobec nemusim tak mi to zacalo po pol hodine liezt na nervy a jednoducho som to vypol.Ta jedna je vsak za vypravu a kostymy.Aspon nieco pozitivne. ()

pufina

Nejsem příliš velká milovnice muzikálů a tohle je jedna ze vzácných vyjímek, kterou zbožňuju. Gerard Butler byl opravdu... aaaah... výýýborný! Neskutečně krásný příběh, spousta emocí, napjatá atmosféra, nádherné kostýmy a ta hudba, aaaah... ()

Eviator

Fenomenální začátek, který mě zařezal do křesla. ALE, to jen po první návštěvu Christiny do temna! Takže škoda toho roztahaného uzpívaného konce. Myslím, že kdyby byl film kratší o nějaké půl hodiny, zážitek by byl určitě lepší. ()

mortak

Kde jsou zlaté časy muzikálu, doby Boba Fosseho, filmové verze Jesus Christ Superstar či Bernstainova WestSideStory. Muzikál zemřel v osmdesátých letech právě díky velkoprodukcím typu Fantoma opery. Z prvního hudebního a divadelního nastudovaní (produkce C. Mackintosh, hudební režie Harold Prince) se udělala norma, úhledný balíček, který se na klíč prodával do celého světa. Heslo: hlavně žádné inovace! Film je logickým pokračováním tohoto přístupu - jediné, co tvůrcům zbývá je opulentní výprava hýřící barvami...a výsledkem je profesionální kýč. To ale není to nejhorší. Pro nás fanoušky muzikálu existuje jeden jediný fantom - Michael Crawford. A kdo ho slyšel zpívat Music of Night, musí při kuňkání Gerarda Butlera prožívat děsivá muka. Casting by měl dostat doživotí. ()

WolfR

Mě by možná stačila i jen ta hudba, bez obrázků=filmu. Ta hudba byla totiž úžasná, chytlavá a krásná, obsazení zase až tak skvělé nebylo, ale Gerard Butler se snažil a kostýmy, prostředí a to ostatní bylo taktéž solidní. Slabší 4 hvězdy. ()

Larushka

Po druhém shlédnutí filmu + prvním divadelním představení zvyšuji hodnocení ze tří na čtyři. Emmy Rossum je opravdu okouzlující, hudba je naprosto podmanivá. ()

campix

Joel Schumacher ukázal, že nejenom 90tková dramata byla jeho žánrem, ale že dokáže natočit hodně opulentní a velkolepé muzikálové drama. Fantom opery je velmi známou látkou a toto zpracování se hodně povedlo. Velkolepá ale vkusná výprava, zajímavé herecké obsazení a povedené písně, které jsou zde alfou a omegou. Butler je v této poloze překvapivě super a Emmy Rossum mě úplně učarovala. Až je s podivem, že se její kariéra nikdy neposunula někam výše a zůstalo pouze u těchto nadějných pokusů. Představoval jsem si Fantoma opery všelijak, ale toto zpracování mě velmi mile překvapilo. ()

zorro

Film který mě hodně překvapil. Je to podle mě pěkně natočený...má to super hudbu..písně už mě tak nenadchli, ale i přesto se mi to líbilo více jak Chicago. Bejt to svižnější a o něco kratší tak dam klidně 4 hvězdy, ale takto je to za čistý 3. ()

E=mc2

krasna hudba krasny vizual fesna Emmy.. ale inak nafuknuta bublina ktora je uplne prazdna a mohla byt echt dramaticka a strasidelna hm.. ()

moviefilm

Výprava, kamera a hudba vynikajúce, no aj ked tu je zopár nezabudnuteľných scén, film zlyháva práve v deravom scenári. Výkon Emmy Rossum ma milo prekvapil, ale Gerard Butler zlyháva na plnej čiare. ()

kubin.

Fantom opery je podle mě jeden z nejhezčích muzikálů všech dob (myslím divadelních). Ta hudba je opravdu překrásná a díky tomu i slušně proslavená. Převedení muzikálu na film se podle mě povedlo. Takové filmy (muzikály) jsou přece stvořeny hlavně kvůli hudbě, proto nechápu komentáře některých, kteří tvrdí, že přeci nebudou film hodnotit podle hudby, která pro něj nebyla stvořena. Já si ale myslím, že to je to hlavní, o co tu jde, a děkuji Schumacherovi, že se rozhodl tenhle film natočit. Tento muzikálový skvost se tak totiž dostane i k lidem, kteří nemají možnost zajet na Broadway. Začátek se starým zaprášeným divadlem, které se najednou proměňuje zpátky do dob své slávy se mi moc líbil. A vůbec všechna vystoupení byla dobře udělaná. Možná trošku přehnaná byla scéna na hřbitově, ale zbytek byl výborný. Ke zpěvákům a hercům nemám skoro žádné výtky. Emmy Rossum byla krásná a dobře zpívala, Raoul v podání Patricka Wilsona byl také dobrý, jenom mě trochu udivil výběr Gerarda Butlera do role Fantoma. Je sice charakterní herec a fantoma zahrál dobře, to se ale nedá říci o jeho zpěvu. Ten byl dost hrozný, ale i tak se to dalo přežít. Když to vezmu kolem a kolem, tak hudba byla božská, výprava okulahodící a herecké a pěvěcké výkony velice dobré, proto dávám 5*. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!