Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Brejlil

Mám tenhle film rád. V roce 1994 to byla špička, a dodnes příliš nezestárla, přestože ukazuje zásadní problém Hollywoodu. A to je recyklace. Už tehdy. Tady je dovedená do dokonalosti, protože se prostě adrenalinová sekvence zopakuje ještě jednou a bohužel scény s metrem u mně jednu hvězdičku ubírají. ()

Skarface

Přemýšlel jsem jestli si mám pustit nebezpečnou rychlost nebo harryho posera posledni dil , bez váhání sem se rozhodl pro nebezpečnou rychlost i po letech se mi film líbí a věřím že když si ho za pár let pustím znova tak se mi pořád bude líbit takže aby sme to uzavřeli : pokud jste dítě pusťte si "posera" to vás uspokojí :) pokud jste dospělí člověk tak nepřemýšlejte a pusťte si tento film ()

Mortemiss

Skvělý film s výborným hereckým obsazením. Kdo by se nechtěl dívat na upoceného hezounka Keanu, který zachraňuje životy několika lidem v rychlejedoucím autobusu? Až na toho hajzlíka v roli padoucha dobrý filmek, ale malinko mi tam vadila Sandra, nejspíš proto, že žárlím, al to není podstatné. Skvělý akční film, při kterém si přeji, abych se octla s hlavním hercem v autobuse ;) Paráda! ()

Hepy13

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob který jsem měl možnost vidět. Skvělá jízda plná adrenalinu od začátku až do uplného konce. Film který má zkrátka koule a žene se v zběsilém tempu. Speed odpálil kariéru Reevese a Sandry Bullock mezi hollywoodskou smetánku. Hodně se mi líbil i Dennis Hopper v roli záporáka. Viděl jsem film nespočetněkrát a vždy se k němu rád vracím. ()

memoman

Akční thriller,který ve své době ukázal,co znamená sousloví "nadupaný","přímočarý" a "fest zábavný". Film,u kterého sice dumáte nad nesmyslností spousty scén,a přece je házíte za hlavu a s lehkým srdcem mu je odpustíte. Naprostý kult mezi snímky o splašených dopravních prostředcích,hrdinných policejních zásahovkách a nebezpečných policejních bomberech. To vše v zajímavé atmosféře prosluněného L.A.,a nesmíme opomenout i velmi dobrý soundtrack (hlavně ústřední píseň od Billyho Idola). ()

Bukk

Zabijácká akce od záčátku do konce. Mělo to spád, Keanu si se Sandrou herecky sedli jako ulití. Nádech romantiky nebyl na škodu, ba naopak udělal akční thriller trochu lidštější. Jen ta scéna v metru, jak mu tam odletí ta hlava, nebyla dobrou vzpomínkou a ani teď se na to nedívám, radši zavřu oči a čekám na ten "zvuk". :D ()

toi-toi

Radosť pre každého milovníka filmových chýb. Sandra ako slabá žena vedená osudom presne v duchu 90.rokov. Od začiatku je koniec jasný, metro zbytočné, Hooper skvelý a vse neskutočne zábavné ()

Martyr

V skutocnosti sa Speed pohybuje niekde v rozmedzi 3 az 4 hviezdiciek ale nemozem nedat maximum. Nezabudnem ako som si dookola porovnaval vsetky filmy, ktore by mu mohli v tom obdobi konkurovat a nenasiel som premozitela. Isteze boli ale pre mna to bol film mojho mladi.Hudba bola vynikajuca. Jednoducho som sa zamiloval a laska je slepa.86% ()

Velemír

Adrenalinová kinojízda par excellance! ... Jen si neodpustím varování ústy ústředního bídáka: "Jacku, nesnaž se zapnout mozek..." ()

RadimFišer

Ano, ano a právě jsem se ve svém hodnocení dostal k jednomu nezapomenutelnému filmu. Šílenec připevňuje bomby a hraje si se svým sluhou, kterého má tak nějak v oblibě. Nezapomenu na ty nádherné barvy, v jakých je vykreslen. Nápad zajed na letiště a skok s autobusem přes dálnici, která neexistuje. Nebezpečí na každém objezdu ranveje. A nakonec, novinář, máte zakázáno obletět přes letiště. To napínavé, drné a tajemné a všechno tady v tomto filmu. Zajímalo by mě, jak zastavili provoz na letišti, aby zvládli tady to. Protože i když je to nezapomenutelné, tak stále mi to srší tak trošku námětovou průměrností a chabostí. Více jak tři hvězdy nedám. Dávám 2. Sandra Bullock i přes odvahu vypadá otřesně. ()

fisus

Tohle je pro mě prostě nejlepší akční film všech dob!A to tvrdím i po 17-ti letech od jeho vzniku!!! P.S. : A tvrdím to i po 22-ti letech od vzniku!!!!!!! ()

PanTumnus

když řeknu že se jedná o jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší film podobného ražení, tak si myslím, že nebudu daleko od pravdy. kurva boží!! ()

Wardan

Chytrý, originální a velmi nápaditý akčňák, který je vlastně ve své podstatě velice jednoduchý. Režisérovi stačilo opravdu velice málo, aby rozhýbal film do neskutečných otáček. Tady prostě nápad, střídá nápad, akce je skvělá a režie dynamická. Herci jsou výteční (zvláště v té době velice málo známí Keanu Reeves). Neskutečně dynamický a adrenalinový film. Co víc si přát? ()

cyphercz

Tenhle film mi hrozne srazi pro me nesympaticky duo hlavnich hrdinu a zaporak taky slabota... avsak celkem originalni napad, zpracovani taky pekny (az na scenu s preskokem diry v mostu, ta byla spis jak z Blaznivy strely, nez z akcniho filmu) ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?