Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Vědma

Že je to dobrý film, alespoň z mého hlediska, poznám podle toho, že kdykoliv běží v televizi, přitáhne si mě, i když původně nechci.Neumím se na něj přestat dívat.I když nemám ráda Sandru Bullock, i když nemám v podstatě ráda ani žánr akčních filmů. ()

Aleee89

Když jsem se na tenhle film dívala, zjistila jsem, že jsem ho už vlastně kdysi viděla, takže mě nepřekvapil, spíš mi vždycky docházelo co dalšího tam bude. Navíc jsem dříve viděla jeden díl Kobry 11, který byl asi inspirován Nebezpečnou rychlostí. Herci nehráli špatně, film taky nebyl špatný, byl akční a napínavý, ale ke konci pořád a pořád oddalovali jeho konec, a to mi krapet vadilo. ()

Trevor

Vďaka spomienkam z detstva na jeden z najobľúbenejších filmov som sa dopracoval k tomuto filmu, aj keď pravdou je že som hľadal iný. Keenu Reeves a Sandra Bullock boli veľmi sympatický pár a film plný rýchlosti a akcie v tom čase bavil. Pravdou však je aj to, že teraz by už taký dojem nezanechal. ()

Eldrick

Reevesův nenáviděný film, ale pro fanoušky žánru je to skvost 90. let. Doby, kdy Bull(d)ock netočila stupidní slaďáky a Jan de Bont byl ještě ve formě. Vynikající akce a napětí. ()

Petroff

Divný, jak moc je tenhle polobrak branej jako kultovní záležitost. Námět - ujde. Scénář - k uzoufání. Vždycky, když to vidím, tak to na mě působí jako nějaký béčko/céčko... Strašná Bullock, příšernej Reeves, ucházející Dennis Hopper... Stupidní rádoby-akční scény, v tom zamíchaná nějaká flirt-love story, nebo co... prostě volovina na N-tou. Jak taky jinak, když jde o můj "oblíbený žánr": akční/thriller ()

dyfur

moja zaujímavosť: Jack Traven (Keanu Reeves) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-5600 a Howard Payne (Dennis Hopper) nosí Rolex Yachtmaster. (dyfur)  24.3.2024: po čase - už mi to prišlo dosť .....nevýživné......2,5 hviezdy maximum.....csfd 78% ()

kagemush

Reeves a Bullock se opravdu velmi snažili,- mi ten film znechutit.Povedlo se.Ono je to dost těžké ,když ti tragici jako hlavní postavy téměř nezmizí ze záběru. Alespoň ,že ten Hopper zůstal a je stále Hopper. ()

Diamant

Film má výborné akčné pasáže, no nevydarené zakončenie a vyskytuje sa v ňom aj neprehľadnosť, prípadne až nelogickosť, nereálnosť v niektorých situáciách. ()

easaque

nostalgické 4* klasika, kterou jsem kdysi určitě několikrát viděl a ve své době to byl originální a kvalitně natočený akční snímek, u kterého díky nastolenému tempu nedal spustit zrak. Sympatické herecké obsazení a jemná nadsázka filmu sluší a i v dnešní době by mohla obstát a schválně jestli tomu bude i při mé případné repríze. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Já osobně mám moc rád akční filmy, které jsou plené napětí a automobilových honiček. Zápletka tohoto filmu je velmi brilantní a film, ještě ke všemu výborně obsazený, člověka udržuje v napětí. Hlavně tento film se akčními scénami s auty jenom hemží a všechny jsou logické a nejsou to takové trapárny jako v mnoha dílech Kobry 11. Tenhle film sem viděl o prázdninách v televizi a seděl jsem jak přikovaný a ani sem nedýchal....je to opravdu jeden z nejlepších akčních filmů jakých sem kdy viděl!!! ()

Martin741

Vyborny akcny film od rezisera Jan De Bonta, presne to je Speed. Chvalim akcny namakany dej, vybornu herecku dvojicu Reeves a Bullock, kopu akcnych scen a zaujimavych rozhovorov. 95 % ()

rakovnik

Akční thriller se zajímavou myšlenkou a propracovaným scénářem. Kolikrát jsem si říkal "teď, teď, teď...", ale byl jsem dál a dál napínán. Sice nemusím Sandru Bullock, ale napínavý děj dělá hlavní postavy sympatickými. ()

Figu

Takhle voní devadesátky! Tady funguje naprosto všechno! Parádní hlavní hrdina, kterýmu nejde nefandit, do toho sympatická pohledná holčina, luxusní Hopper v záporu a spousty emocí nasoukaných po drtivou většinu filmu do jednoho malýho autobusu! I po čtvrtstoletí vzniku tohodle trháku musím podotknout, že v napětí Nebezpečná rychlost dominuje i dnes! Jo, do busu za nebojácným Keanem bych si možná v klidu taky přisedl. 80% ()

Elyssea

Docela to jde:-) Keanu Reeves je docela sympaťák a Sandra odvádí to co vždycky. Dobrý akční film, který však celkově vyznívá trochu rozpačitě. Závěr mi přijde jako výstřel ze slepého náboje. Celá autobusová linie je vynikající, bombová Bullock už mi moc nevyhovuje. Mno nic, velmi dobrý akční film. ()

Petoss1

Také hodnotenie som tu nečakal hoci jednotka je vskutku dobrá a poriadne akčná. Ani neviem koľko krát som to už videl, stále tie reprízy v TV ach... 72% ()

cariada

Dobrá akční podívaná, zápletka je originální a neotřelá. Magor dá do autobusu bombu, která se aktivuje po překročení určité rychlosti, pak už se musí pouze nezpomalit jinak bum. Film má dobrou atmosféru a herecké výkony. ()

Nach

Jeden ze zlatých filmů akční éry devadesátých let, jenž má vše, co od správného akčního snímku očekáváte. Skvělé hrdiny, svižné tempo, napětí, atmosféru, správného záporáka a též i tu pravou, hollywoodskou romantiku uprostřed divokých, dobře nasnímaných honiček a zde i řádné dávky rychlosti. 80% ()

Streeper

Nebezpečná rychlost, film, který mě pronásledoval do dětství a kterému jsem se statečně vyhýbala až do filmové výzvy od kamarádky. Sandra Bullock zprvu vypadala jako hloupá cestující, která nic neví, nakonec si ale sedne za volant autobusu a ejhle je z ní hned hrdinka. Keanu Reeves je hrdina od začátku filmu, hned po té co zachrání cestující z výtahu, bohužel jeho parťák Jeff Bridges je kvůli tomu trochu v pozadí a nakonec se vypaří úplně. Nejlepší na celém filmu je Dennis Hopper. On jako záporák je úžasný od začátku do konce, pravé zlo. Jako thriller to vcelku funguje, ale bohužel místy je jasné, že reálně by se to nestalo a vše jsou to jen efekty, což mě na tom trochu mrzí. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?