Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

dr.jacoby

V žiadnom filme som nikdy nevidel vtipnejšie ukončenie milostnej scény. Amber by som v tej situácii určite rád pozoroval aj ďalej, ale toto bolo ešte lepšie. ()

Spike23

Jako kombinace všech možných žánrů to bylo opravdu dost povedené, což se moc často nevidí, něco tam bylo dokonce tak nečekané a pěkně načasované, že to filmu dodalo druhý dech, který přišel zrovna v tu chvíli, kdy ten první už začínal pomalu docházet a naopak rychle se do toho začala dostávat nuda. Vážná stránka filmu mě bohužel moc neoslovila, ale jakmile si Johnny dal panáka, vše už bylo zase ve starých kolejích a právě tyto části filmu jsou důvod mého celkového hodnocení, které by bez nich rapidně kleslo. Rum Diary si sice do nejlepších filmů roku nepřidám, ale díky perfektní komediální stránce, která se díky Johnnymu Deppovi dostala ještě o úroveň výš, rozhodně mi nebude stačit jedno zhlédnutí :-). ()

Wimy

Tak todle mělo do komedie hodně daleko. V polovině jsem to chtěl vzdát, bohužel jsem se rozhodl dát tomu šanci a doufat v lepší druhou polovinu. Té jsem se samozřejmě nedočkal. Celý to bylo tak nějak o ničem. Všechny úsměvny scénky v traileru. Zbytečně zabitý 2 hodiny. 1* za Amber Heard. ()

Seti

Jsem zklamán. Krom několika vtipných momentů, které byly převážně k vidění již v traileru, toho Rumový deník moc nenabízí. Naopak si dovolím tvrdit, že...je úplně vo hovně! Ve filmu se v podstatě nic neděje, navíc většina hrubě načrtlých "dějových" linií vyšumí do ztracena a žádná nedospěje k nějakému uspokojivému vrcholu. Johnny Depp zcela nevýrazný a popravdě mě už začíná docela nudit (doufám, že v Dark Shadows zase něco předvede). Rum Diary se tak zcvrkává na nezajímavý alkoholový výlet do Portorika, který není vůbec třeba absolvovat. ()

Koři

Pár vtipnejch scén a sexy Amber Heard, jinak nic. Asi to chtělo během natáčení konzumovat víc rumu. Kvalit jiné adaptace Huntera S. Thompsona (Strach a hnus v Las Vegas) to nedosahuje ani náhodou. ()

Mistickzz

Čakal som niečo horšie ako som nakoniec dostal. On by to mohol byť fajn film, keby Robinson nerobil také zásadné chyby v scenári, aj v samotnej réžii, čo malo za dôsledok nelogickú nasledovnosť obrázkov, veľa krát sa mi stávalo, že som filmu absolútne nechápal aj keď som ho sledoval. Celý čas sa striedali dobré pasáže s tými horšími, škoda, že tam nebolo viac takých ako napríklad scéna na súde, či jazda na rozobratom aute, ktoré sa mi fakt páčili. Film, ktorý mohol vyťažiť toho oveľa viac ako len opileckú jazdu po Portoriku, ktorá v konečnom dôsledku nič neponúkne a myslím, že na film sa zachvíľu zabudne. Johnny Depp by si mal do budúcna lepšie role vyberať. 65% ()

Loki_Six

"Human beings are the only creatures on Earth who claim a God, and the only living thing that behaves like it hasn't got one. Does the world belong to no one but you?" ()

Mazlik4

Že-by návrat 80/90-tých let, kdy bylo běžné vidět hlavního (kladného) hrdinu s cigaretou a panákem v ruce. K mé spokokojenosti pevně věřím, že tento trend bude pokračovat. ()

Merkin

Objektivně snímek dosahuje pouze tří hvězd, vzhledem k příliš dlouhé stopáži a rozkolísanosti žánru. Nicméně mě osobně právě ona nevyhraněnost Rumového deníku zaujala. Vždyť oč se vlastně jedná-o bláznivou komedii, biografii, drama, lovestory, historický snímek? Navíc mnohé scény mě opravdu rozesmály(autíčko), naopak u jiných jsem se musela pořádně zamyslet(humři). Zkrátka a dobře, sama za sebe musím dát čtyřku:) ()

Balu...

Už ani nevím kdy se mi u filmu stalo, abych říkal, "To je vážně dobrej film!" a on byl o záběr a scénu ještě lepší. Klišovitej konec mě nezabránil v imbecilním úsměvu nad hlavním hrdinou, viděném v tolika asociacích a přirovnáních s osobními zážitky, snad jen o něco všednějšími. Po Hnusu z Vegas další film kterej většina neocení.. ()

Hanys_

Z dáli na mne dýchla atmosféra Fear and Loathing in LV...ale opravdu z velké dáli. Depp tak trochu pokračuje v Dukově partu z 98., jeho věčně ožralí parťáci jsou taky fain, ale něco tomu filmu chybí. Asi větší nadhled a více toho rumu. 5/10 ()

showxman

Chlast, Karibik, neskutečně atraktivní žena, retro, Depp, Eckhart a taky neuvěřitelně nabouchaný trailer. Díky tomu všemu jsem čekal pecku, která mně dlouho zůstane v paměti, ale nestalo se. Dokonce se tady ani tolik nepilo. Pro mě zahozená tutovka. Doporučení na závěr: zůstaňte u traileru. ()

Tessie odpad!

Asi to opravdu chtělo rum a já měla jen Frisco. I to může býti příčinou, proč od páté minuty film umíral a umíral.. po asi 40ceti minutách byl tak tuhý, že se na něj člověk nemohl dokoukat. Je mi to fakt líto, těšila jsem se na konečně nějakou vážnější roli Deppa. Nakonec však jen zbývá podotknout, že na takové se prostě nehodí, raději ať si dá šátek nebo nůžky na ruce. To se mu jde daleko lépe. ()