Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Tara Raid, zpracování počítačové hry Alone in the Dark, atmosféra -zdlouhavý úvod, složitý příběh, vykrádačka jiných filmů/// Druhý viděný film mistra Uwe Bolla (první by kdysy House of the Dead). Docela jsem se těšil, hlavně proto, že to je zpracování počítačové hry a to je z velké části věc, která pro mě hodně znamená. Nadruhou stranu jsem se moc netěšil, protože tenhle film tady má hodně záporné komentáře. Já osobně s hrou Alone in the Dark moc společného nemám, nový díl(2001) jsem nehrál, ale mám doma orig. Nejnovější díl(2007), na ten se teprve chystám. Ve výsledku jsem si jen zahrál starší díly z 90tých let. Ale ty jsem si jen oťukal. Takže srdcovka to není, přesto hru trochu znám. Samotný film má strašně zdlouhavý úvod kdy se vysvětluje příběh. První půlhodina je tak docela nudná a jen připravuje půdu pro to co příjde později. Potom příjde pořádná akce a masakr, nutno říct, že masakr nepřehledný. Ale co už, potom je to klasická naháněcí střílečka. Docela zajímavá a koukatelná. Čeho si však nelze nevšimnou, a to možná vý každý: Boll strašně vykrádá. Film se hodně podobá Residen Evilu (jsou tam zombíci), filmu Alien vs. Predátor 3(na lidi útočí vetřelci) Doom (jsou tam vojáci) a taky 28 dní poté(evakuované město). Je tohle účel nebo způsob jak natočit film? Na to jsem zatím nepřišel. Každopádně špatný film to není, rozhodně ho nemůžu hodit do odpadu a i když pořádně nevím kolik toho má film společného s hrou(jestli tedy vůbec něco kromě jmen), tak film nezahazuji jen proto že to natočil Boll. Ve výsledku je to mírně nadprůměrné (asi mi ke spokojenosti stačí málo) a docela to bylo zajímavé i koukatelné. Moc moc moc se těším na Dungeon Siege./// Celkem 36%/// PS: Djkoma má s tou Tarou Raid docela pravdu. ()

Disk

Moje první zkušenost s dílem Uweho Bolla. Čekal jsem absolutní srágoru, překvapivě se jedná o mírný podprůměr. Až na scény s hromadnými střelbami, které připomínaly laserovou show a bolely z nich oči, byl film překvapivě koukatelný, leč vizuálně nezajímavý. Podobně se dá hovořit o hercích a jejich výkonech, i když nejde nejde o nic oslnivého. Ovšem Tara Reid byla neskutečná. S brýlemi vypadala mimózně a navíc působila dojmem, že si každou chvíli hodlá dát šlofíka. Scénář je velmi podprůměrný a navíc s pointou, která se dala uhádnout už na začátku. Triky jsou velmi slabé, skoro jak z padesátých let. ()

666teen

Kdybych znal hru, možná bych se i bavil. Jenže jí neznám, takže tenhle film mě bavil asi jako tetris s kuličkama. ()

Ruut

Absolutně nesouhlasím s komentáři většiny lidí kolem sebe. Snad všichni srovnávají Alone in the Dark pouze s House of the Dead a všichni hážou oba filmy do jednoho pytle. To si AitD nezaslouží. Oproti Uweho začátkum je tento film podstatně vyzrálejší, mnohem akčnější s míň vatou. Má i slušný příběh a nesrovnatelně lepší rozpočet. Dokonce i ti herci občas hrají. Bohužel se panu režiserovi stále nedaří budovat napětí a chvílemi ani udržet pozornost diváků. S hororem nemá AitD nic společného a na akční béčkovou řežbu ve stylu Resident Evilu ještě Boll nemá. ()

kingik

Není to tak špatná adaptace počítačové hry, jak je patrno ze zdejšího hodnocení. Uwe Boll je solidní v akčních scénách a hlavně druhá polovina je velmi dynamická. Trochu dramaturgické vyváženosti by neškodilo a herci se zrovna nijak nepředvedli. Slater s Dorffem tradičně nesympatičtí a zástupkyně něžného pohlaví Tara Reid je zde jen na ozdobu. Nenudilo mě to a jsem zvědavý na druhé pokračování. 60% ()

Payushka odpad!

No teeeda, pojem becko je zalozen na tom, ze bavi, i kdyz jasne vidite, jak je ten film prisernej. Jenze tohle nejenom ze ma uchazejici triky :((( ale taky to byla silena nuda a ten konec, aaach jo... Kde je genialni Hvezdna pechota??? ()

Sobis87 odpad!

Jako většinu Bollových filmů jsem tuhle sra*ku nedokázal dokoukat do konce a jsem si jistý, že jsem o nic nepřišel. Je to asi tak stejná zábava, jako když jsem se jako dítě díval kamarádovi přes rameno, když na pouti hrál nějakou automatovou mlátičku - primitivním příběhem jsme se vždycky rychle proklikali, abysme co nejdřív mohli zrubat nějakýho toho zmetka, oproti tomuhle filmu nás tenkrát ta rubanice ale dost bavila. 10% ()

strougy

Hodnocení odpad si to nezaslouží, je to pouze nesmírně nudný a ne až tak hloupý, aby se divák alespoň zasmál. ()

klerik

To, čo asi malo pripomenúť hru, je natočené katastrofálne... a ten zbytok o trochu lepšie. Stupidita a režisérska neschopnosť srší z celého filmu, ale normálne som mal pocit, že ten námet by sa dal využiť... Nie však v Uweho rukách... ()

SeBig

Boha co to zase bylo! Vdyt ten film neměl hlavu ani patu co to mělo společného se hrou? Christian Slater za celej film řekne jen tři věty a tváří se jak dement to samý Dorff který se snaží tvářit drsne a střílí celý film do prázdna. Je to celý o ničem jednu hvězdu za to že jsme se s kámošem zasmáli :-D ()

Chrustyn

Uwe je svůj a je mu to úplně jedno. Proč by si do svého filmu nemohl dát: příšerné herce, které nechá pronášet ještě horší dialogy, příběh, který nedává smysl a se samotnou videohrou na kterou se odkazuje, nemá nic společného, neskutečně hloupou kung-fu bitku, příšerné efekty a ještě horší akční scény. Samozřejmě, že může, je to jeho film ale Uwe, ani tentokrát z toho Oskar nebude. ()

Hellblazer

Tak Uwe skutočne nie je dobrý režisér. Ako je už zvykom scenár nám chýba, čo by až tak nevadilo keby to bolo zábavné, lenže nie je a je to skôr nuda. Ale uvidíte vrtuľníky, hummere a príšery ktoré sa nepodobajú ničomu čo ste doteraz videli ( nuž originalitou zrovna neoplývajú ). Dať ale odpad je absolútne nelogické, ale rozumiem módnej vlne, Uwe si však zaslúži aspoň dve. Keby bol film kratší tak neváham ani chvíľu a dávam viac. ()

packa odpad!

Tak jsem nakonec neodolal a poprvé jsem se seznámil s tvorbou "legendárního" Uwe Bola. Neprohloupil jsem. Film mě utvrdil v mém mnohaletém přesvědčení, že Christian Slater je příšerný herec (nemám ho rád už od Jména růže). Tak bídnej hereckej výkon v hlavní roli jsem ještě neviděl a pravděpodobně už ani neuvidím. No a nakonec si nechém režii. Není pochyb o tom, že Uwe je totálně neschopnej tvůrce, který absolutně neumí vyprávět příběh (a neumí ho ostatně ani napsat, viz úvodní dlouhá vysvětlovačka, kterou jsem vůbec nepochopil), ale když ho to baví, ať si klidně dál točí své milované kraviny. Ostatně, kdyby podobné nadšení nesdílel Ed Wood, neměl by Tim Burton k dispozici tak nádhernou látku pro svůj nejlepší film. ()

MM11

K čertu s Uwe Bollem. V dnešní nudně promakané době se zoufale hledá jakási postavička pro obveselení několika pisálků na netu. Nový Ed Wood moderního střihu... Proto se vytáhnul nezajímavej a ujetej Němec, co neumí ani dost nasvítit konkrétní scénu a počalo se vymýšlet vtipných narážek. Nehledě na to, že tahle nula se svojí slávou snad i vyžívá (jinak si jeho nadprodukci a další avizované projekty nedovedu vysvětlit) je podobné vytváření kultů doufám jen krátkodobou záležitostí. Protože vedle autora háleřových sci-fi filmů, které měly srdce a nadšení by vypadal fakt blbě. Ehm, to na úvod. A teď k filmu. Stupidní a neomluvitelně nudné. Že zírám pět minut na dialogovou srágoru a pak se dočkám toporné zpomalovačky nepovažuju za tak nenormální (v upírských céčkách běžná rutina). Herci neuměj a jsou jedině na škodu. Konec jsem ovšem nepochopil, buď došla páska nebo vyšší smysl. Ať tak či tak, Boll by mohl dělat výtečného marketingového poradce. Dělá blbce z lidí, kteří z něj dělají blbce. A to se hodí... ()

SOLOM.

Další zbytečný film s nepříliš dobrým dějem, vykrádáním jiným filmů a špatnými hereckými výkony. Jediný, komu se to líbilo, je Uwe Boll sám. Dávám 20% za Ch. Slatera a trochu hudby. ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)