Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

zigy

Lepší než jednička - Bridget je zde daleko uvěřitelnější, opravdová chudinka z davu, jedna z mnoha, která čeká na to svoje štěstí a toho pravého a vy s ní můžete soucítit a prožít ta bláznivá milostná dobrodružství plná suchého typicky anglického humoru. Nicméně slabší čtyři - jen kvůli občasnému záchvěvu nudy a hlavně taky kvůli tomu, že jsem chlap. Ženy dají za pět. ()

r007

Neuvěřitelné trapné , dost ubohý scénář a nesympatická ( na rozdíl od Deníku ) Bridget. Opravdu vtipných scén je dost málo. ()

BrusVejn

Bridget sa za 6 týždňov of prvého filmu trochu vyžrala a cestuje do Thajska. Horší film ako predchodca, ale lepšia komédia. ()

allegria

Ano, toto pokračování prvního filmu (Deník BJ) má své mouchy a slabší místa, ale co naplat, Colin Firth je dokonalý jako vždy, za něj především dávám nejvyšší hodnocení. A musím taky uznat, že jsem se bavila celou dobu dobře. Tak proč to neocenit. ()

ElisR

Trošku se stydím, že jsem film z roku 2004 viděla až teď. Na druhou stranu, nějak nevím jestli bylo o co stát. Colin Firth je super, baví mě skoro všude a i tady má celkem fajn roli....Ale asi mi vadí, jak je Bridget vyobrazená jako totální blběna...Jasně, komedie, všechno chápu, ale tohle je za mě nepřirozený extrém, který mi vadil. Uznávám, že některé scény byly vtipné, za to jedna hvězda a za Colina druhá.  Naopak scéna "běhu" v mokrých šatech mě děsí doteď, stejně jako další scény, kdy mi bylo za Bridget trapně.. ()

PTuranyi

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch je skutočne výstižný názov tohto filmu. Teda aspoň ja som pri pozeraní tohto filmu skutočne s rozumom v koncoch bol. Akože vtipný príbeh ženského nemehla sa zmenil na príbeh "kravy". Nesúrodý dej vláčiaci Bridget z jednej trápnej situácie do druhej. Renée Zellweger sa do svojej role vložila a zahrať túto trapošku ju stálo veľa síl. Zato sa zdá, že jej mužskí náprotivkovia sa veľmi nezapotili. Ich postavy sú ploché a bez výraznejších emócií. Produkcia je síce profesionálna, ale žiaľ príbeh pozliepaný akože "vtipných príhod" jej nedáva šancu vyvolať iný smiech ako škodoradostný. 50% ()

Shadowfax

Po umělecké stránce slabé, příběh je chatrný, zvlášt přesun děje do Bangkoku, Bridget působí komicky(ale dost prvoplánově), Mark je úžasný, všeodpouštějící, ochraňující, milující ideál. Co na ní vidí, není úplně jasné, ale čím Bridget okouzlila Markovu asistentku je velká neznámá. Rád bych se to dozvěděl:) Já vím, začíná to hezky, tak na čtyři hvězdičky, ale pak se to nechá strhnout k laciné komedii. Jenže co všichní máte proti? Vždyť je to pouhá jednoduchá komedie, na nic víc si nehraje. A neřikejte, že jste se nesmáli! Tomu něžnějšímu pohlaví se to líbí, já to s menšími obtížemi ustál. Svůj účel -pobavit- to naprosto splnilo. Dávám 3 a 1/2. ()

Lukas0801

No, to, že je tohle "dvojka" narozdíl od jiných filmů kvalitu rozhodně nesnižuje. Dobře, snižuje, ale ne tolik, abych hvězdičky ubíral:-) Alespoň u mě ne...:-) Nápadité, vtipné, originální....stále to mělo to, co od komedie očekávám :-) ()

lingering

Mně se to teda o moc horší než jednička nezdálo. V porovnání s paskvilním filmem Sex ve městě pořád obstojná romantická komedie. Anebo filmu, kde je Colin Firth natolik božský, prostě hůř než 4 dát nemůžu...... ()

Grizzlac

Pořád se objevují vtipné momenty, ale proč museli z Bridget udělat takovou nánu to opravdu nevím. Křečovitá změna charakteru hlavní hrdinky mi hodně vadila. ()

SONYAGENT

Stále chytré, působivé a milé romantické dobrodružství, ale zde už herci ve vedlejších rolích nepodali takový výkon, jako v jedničce.. Tím snímek trošku zabili a ambice snímku nezachránil ani dobrý námět, hudba a skvělá Renée ()

Renulka7

A další pokračování. Nó, nemá to lehké né příliš pohledná Bridgetka. Udržet si úspěšného a velice pohledného právníka pro lidská práva. Ale jako mokrá slepička, která nevěděla co chce, to ustála. ()

Fifinka

Sorry, fakt se mi to nelíbilo. Inteligentní Bridget řešící své OBYČEJNÉ problémy zmizela a nastoupila tahle o pár kilo baculatější, hloupější a střelenější Bridget řešící své NEREÁLNÉ problémy bez vtipu a ironie :( Duch Anglie se vypařil a celé mi to přišlo až moc přehnané. Možná kdybych četla knižní předlohu, budu hodnotit jinak. ()

prostoreka

Vydržala som prvú pol hodinu, možno o niečo viac. Jednoducho som sa nemohla pozerať na otravnú Bridget, ktorá bola v tejto časti vykreslená ako postava s podpriemerne vysokým IQ a bez akéhokoľvek spoločenského správania. Celkovo to bolo pre mňa sklamaním takmer od začiatku. ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika