Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

• 5150

Tak tahle hloupoučká husička Bridget si mě vůbec nezískala a přesto, že jsem byl připraven na slabší pokračování, tak zklamání bylo obrovské. Podtitul přesně vystihuje stav scénáristů při psaní scénáře k tomuto filmu a dost možná i autorky knižní předlohy, ale to posoudit nemohu, pač knihu jsem nečet. Ze slibného hereckého obsazení zaujal pouze Jim Broadbent v miniroličce otce. Jinak v úvodu hezký odkaz na bondovku ŠPION, KTERÝ MĚ MILOVAL.(26.11.2004)

• gudaulin

Jediný důvod vzniku pokračování příhod ztřeštěné Bridget byly tučné zisky z původního snímku, a tak si producenti řekli, proč nevyždímat z diváků ještě nějaký ten dolar nebo euro. Ne že by Renée Zellweger byla méně půvabná a Colin Firth sucharský a taky nelze říct, že by se ve filmu nevyskytovala žádná romantika nebo humor, jenže scénárista už přece jen smaží na přepáleném oleji a celkově to ztrácí originalitu prvního dílu. Celkový dojem: 45 %. Na rozdíl od původní Bridget tenhle snímek je na jediné zkouknutí, nemá smysl se k němu vracet. Kdybych ovšem nesrovnával s jedničkou, přidal bych ještě třetí hvězdičku...(14.6.2006)

Start mdlého hereckého období oscarové Renée Zellweger. Že by další prokletí herečky, která si sáhla na Oscara? Silné party jsou pryč, průměrné role dostávají zelenou. Máme tu roztříštěné pokračování, které někteří fandové nerozdýchají už jen kvůli tomu, co se z naší milé Bridget stalo za krávu. Ona měla své slabší chvilky, ale spíš měla smůlu a byla praštěná. Nyní je víc „hloupá“, řekl bych, a tvůrci to ještě přisolují podivnými dějovými zvraty bez reálného základu (thajské vězení, sexuální orientace jisté postavy), takže chybí nápad a lehkost prvního dílu. A vytrácí se i určitá „britskost“. Přesto je to pořád milá záležitost, která má solidní herecké výkony, fajn songy a řadu úsměvných momentů.(11.5.2014)

Scénář : Richard Curtis, Andrew Davies a Helen Fielding. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Harry Gregson-Williams a Burt Bacharach. Ve filmu, mimo jiné, zazní - Robbie Williams - Misunderstood http://www.youtube.com/watch?v=dYAifpU8S3E CHYBY VE FILMU - 1 - Téměř na začátku, když jde Bridget po nevydařené reportáži na kobereček, tak má špatně pozapínané knoflíčky u růžového svetříku, když vejde k šéfovi, už má svetřík zapnutý správně. 2 - Při bitce ve fontáně má Daniel na košili nejdřív rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později jen 2 knoflíky. CITÁT - Asi jsem udělala velkou chybu, když jsem pozvala tebe a ty tvoje poskládaný trenýrky do svýho života.......(19.5.2011)

Nechápu – tak nízká hodnocení a ty odsuzující komentáře. Není to sice už taková bomba, jako jednička (což ostatně nebyla ani kniha). I rvačka na písničku - It's Raining Men od Geri Halliwell měla mnohem větší šťávu než tahle strkaná v kašně, ale pořád je to hodně dobrá komedie. Ovšem co mi nejde na rozum (dalo by se dokonce říci že jsem „s rozumem v koncích“) co se proboha těm chlapům (a nejen jim) na té Bridget tak líbí?! Jak to ta Bridget sakra dělá???(21.2.2005)

• - Ve filmu se měl původně objevit i herec George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. K realizaci záměru však nakonec nedošlo. (Dlee)

• - Při rvačce ve fontáně má Daniel (Hugh Grant) na košili nejdříve rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později už jen 2. (Mr.Hudson)

• - Jméno herce Colina Firtha se objevuje již v románu, protože Helen Fielding podle něj pojmenovala jednu z postav, se kterými Bridget dělá rozhovory. Tehdy autorka nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)