Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

........ No, to je otázka do pranice: "co se těm chlapům na té Bridget tak líbí?". V jedničce jsem to ještě chápala, respektive se domýšlela, že přes nějaký to kilo navíc je to holka, která má šťávu, není s ní nuda a umí si udělat srandu sama ze sebe. Tady na mě ale působila jako trapný diblík (nevím, jestli to byl pokyn režie nebo pokus samotné Renée o invenci, ale to cupitáni v mokrých šatech mě přímo fyzicky bolelo), který nejen že neví, co chce, ale ani koho chce a po jejím předešlém kouzle jsem marně pátrala.(1.4.2005)

Vtipné pokračovanie veľkého hitu. Oproti jednotke je tu pocit akejsi komornosti - veľa tmavých scén, veľa interiérov. Miestami skvelé parodovaie prvého filmu. Herci sú snáď ešte lepší ako minule, len Colin Firth mal dostať OVEĽA viac priestoru, hlavne preto, že už je to o dvoch ľuďoch, nie o hľadaní toho druhého. Okrem priestoru pre Firtha ma trochu sklamala hudba - silou - mocou sa snží dosiahnuť na svojho predchodcu, ale aj napriek niekoľkým hitom spievaných inými interpretmi, ako sme zvyknutí, tu niečo nesedí. Keby však nebola na svete už jedna Bridget dal by som asi 4*. Príjemná zábava, ktorá však vylúdi menej pocitov ako minule...(18.10.2005)

Snímek je stylem dost odlišný od jedničky, kdo ovšem zná knižní předlohu, toho určitá drsnost filmu nepřekvapí. Kupodivu nedoznal snímek zásadnějších změn oproti knižní předloze a řada sekvencí se dostala i do filmu. Bridget je ovšem tentokrát vykreslována trochu jiným způsobem, ke škodě věci. I když si umím představit podobně se chovající třicátnice snažící si zuby nehty udržet chlapa, přeci jen je její povaha značně odlišná od té z jedničky. Úplně největším kladem snímku je Colin Firth, který je tak neskutečně sexy, že jsem to málem "nevydejchala". No ale to ze mě možná mluví jen fakt, že je to můj největší sex idol:-) Dvojka Bridget Jonesové je velmi zábavná, ale gagy jsou místy až na hraně. Pro ty, co četli knihu (a líbila se jim), v tom nebude větší problém, pro ostatní diváky asi ano.(27.10.2004)

Scénář: Andrew Davies, Helen Fielding, Richard Curtis, Adam Brooks .. Vstoupit znovu do ženské postavy překypující několika nadbytečnými kily byl pro Renée rozhodně risk. Děj filmu už se neopírá o skvělou knižní předlohu Helen Fielding a tak k pobavení slouží jen fantazie týmu scénáristů. Z Bridget je v podstatě hloupá husa, která i za daných okolností absolutně neví co chtít od života. Příběh se tak tříští na několik epizod, které jsou nerovnoměrně protkány ucházejícím humorem. Oproti původnímu snímku sestup o několik schůdku níže - ve všech aspektech - ke stále ucházejícímu komediálnímu průměru.(29.4.2006)

Narozdíl od jedničky, kde byla Bridget roztomile oplácaná a sympaticky prdlá osoba, se kterou se dalo i ztotožnit, ve dvojce z ní udělali jen neuvěřitelně tlustou a trapnou hysterku, se kterou byste nechtěli mít společného vůbec nic. Škoda, že se tvůrci nedrželi víc původní knížky, u které jsem smíchy až slzela, ve filmu moc míst k slzení není.(5.9.2006)

• - Podobně jako v prvním filmu i pro sequel přibrala Renée Zellweger 28 liber a velikost jejího oblečení stoupla z čísla 6 na 14. (imro)

• - Za každý kilogram, který Renée Zellweger v rámci přípravy na film přibrala, inkasovala 2 miliony Kč. Jen přibíráním si tak přišla na 28 milionů Kč. Celý honorář pak činil 429 milionů Kč. (M.B)

• - Jméno herce Colina Firtha se objevuje již v románu, protože Helen Fielding podle něj pojmenovala jednu z postav, se kterými Bridget dělá rozhovory. Tehdy autorka nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)