poster

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

 • Velká Británie

  Bridget Jones: The Edge of Reason

 • Francie

  Bridget Jones: l'âge de raison

 • Německo

  Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

 • Slovensko

  Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  *

  Jsou světlé výjimky, kdy pokračování původního příběhu za něco stojí a není to jenom způsob, jak vytřískat z lidí další peníze. Bridget dvojka jí však není. Naprosto zbytečný film. Nedokážu však posoudit, jestli takhle špatná je i předloha nebo byla-li pouze zmrvena filmaři... Máme tady vše, co bylo v jedničce. Ukážeme zadek na kameru (akorát ne na hasičské stanici, ale při seskoku padákem), zase naletíme kurevníkovi Danielovi (akorát ne v redakci časopisu, ale v Thajsku), Daniel se zase s někým spustí (akorát ne s Američankou, ale s thajskou prostitutkou), chlapci se zase teatrálně poperou (akorát ne v Británii, ale v thajská kašně) a nakonec Bridget padne do náručí muži, kterého miluje, kterým je opět Mark. Proč, prosím, proč? 30%(21.3.2011)

 • H34D
  **

  Zklamání... Opravdu nesnáším toto komerční navazování na úspěšný snímek a vykrádání sama sebe. Bridget Jones zdaleka není tak sympatická jako v prvním dílu, naopak mě místy spíše odpuzovala (vina scénáře, ne herečky, i když Reneé byla tady snad ještě baculatější...). Veškeré milostné "zvraty" byly celkem nepřirozené, (pozor SPOILER) viz Colin Firth mohl situaci, kdy od něj Bridget odešla, okamžitě zachránit vykřiknutím, že jeho asistentka je lesba a naopak, ta unáhlená žádost o ruku (přece se 2 měsíce nestýkali)... Nepůsobilo to na mě nějak romanticky, spíš si člověk řekne "Co to dělají? Aha, oni to mají ve scénáři, tak to jo." Ačkoliv udržení Hugha Granta na scéně díky jeho "náhodnému" přemístění z vydavatelství do TV bylo taktéž ubohé, jeho postava (samozřejmě v jeho jedinečném podání) byla spolu s decentním výkonem Colina Firtha jediný element držíc film nad vodou. A ještě ta bitka? Čisté vykrádání předešlého dílu a to fakt nemám rád... 4/10(26.12.2007)

 • Legas
  ***

  Druhý díl je dějově jen natahovaným koncem první Bridget. Některé scény (konkrétně tchajské vězení) jsou už příliš úleťácké a kvůli nim se divák nemůže do příběhu vžít, protože se před jeho očima objevují téměř cirkusová vystoupení, která jsou sice místy víceméně srandovní, ale z přirozeným lidským chováním nemají vůbec nic společného. Co se týče humoru, ten nakonec Bridget zachránil. Na lyžovačku, večerní šaty a houbičky jen tak nezapomenu, ale přeci se na film nebudu dokola dívat kvůli třem scénkám, že?(17.12.2004)

 • numi
  **

  Násilné pokračování úspěšného dílu, které již postrádá ten kouzelný sebekritický nadhled hlavní představitelky na sebe sama a svět kolem ní. Vše tak sklouzává do série méně či více povedených gagů, které však nejsou ničím originální a místy působí až trapně. Dočkáme se i vykrádání samotného prvního dílu a přetrpíme si "nutnou" rvačku hlavních představitelů obou mužských rolí. Jednička pro mne byla průměrnou komedií, dvojka už na průměr nedosáhla. [září 2005](9.9.2005)

 • hellstruck
  ****

  Já si nemůžu pomoct, ale Bridget mě stále baví. Jistě, po prvním díle to trochu ztrácí dech, ale to se bohužel stává. I tak mě Bridget skákající padákem, zatčená v Thajsku, žárlící na Markovu kolegyni nebo kupující si těhotenský test dohnala k záchvatům smíchu na celý barák. Příjemně jsem se bavila, navíc Renée s Colinem to prostě dohromady sluší a vůbec bych se nebránila třetímu dílu :-)(17.1.2012)

 • - Jméno herce Colina Firtha se objevuje již v románu, protože Helen Fielding podle něj pojmenovala jednu z postav, se kterými Bridget dělá rozhovory. Tehdy autorka nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)

 • - Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami morkými do puli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků, načež jsou mokré opět až po lýtka. (Mr.Hudson)

 • - Renée Zellweger se do své role v prvním díle vžila natolik, že za svůj výkon získala nominaci na Oscara. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace