poster

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

 • Velká Británie

  Bridget Jones: The Edge of Reason

 • Francie

  Bridget Jones: l'âge de raison

 • Německo

  Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

 • Slovensko

  Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Keď sa zamyslíte nad dejom pokračovania úspešnej jedničky, uvedomíte si, že je vlastne skoro jej remakom a v podstate je úplne zbytočný. Ale nevadí, veď ak skončí rozprávka happy endom typu "a žili šťastne až do smrti", je jasné, že zabrdávanie do tohto obdobia nemôže robiť dobrotu (česť výnimkám, ako Shrek 2). Problém je ale inde. Tam, kde v situáciách, do ktorých sa Bridget dostáva, dochádza v iných filmoch k dramatickým situáciám, v tomto filme naopak prichádza na rad crazy komédia, urážajúca vkus diváka a poukazujúca na to, že Bridget je jednoduchá pipka, o ktorú by chlapi, ktorú tu o ňu bojujú, v živote nezavadili. Dobrá miera komediálneho vkusu bola prekročená celkovo trikrát a preto nemôžem o takto nevyrovnanom filme povedať ani to, že sa mi celkom páčil. Reálne situácie zo života striedajú situácie ako z crazy komédií, tam, kde by Bridget dostala padáka, postupuje na kariérnom rebríčku, atď. Trojka už nevznikla a je to iba dobre.(29.12.2012)

 • Dever
  **

  Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Your Love Is King - Will Young [4:05] ,2. Stop - Jamelia [3:38] ,3. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue [3:49] ,4. Super Duper Love (Are You Diggin' On Me) - Joss Stone [3:50] ,5. Sorry Seems To Be The Hardest Word - Mary J. Blige [3:44] ,6. Misunderstood - Robbie Williams [4:00] ,7. Everlasting Love - Jamie Cullum [3:22] ,8. Crazy In Love - Jay-Z/Beyonce [3:56] ,9. I Eat Dinner (When The Hunger's Gone) - Rufus Wainwright/Dido [5:39] ,10. I'm Not In Love - 10cc [6:02] ,11. Nobody Does It Better - Carly Simon [3:43] ,12. I Believe In A Thing Called Love - The Darkness [3:38] ,13. Lovin' You - Minnie Riperton [3:46] ,14. We'll Be Together - Sting/Annie Lennox [3:53] ,15. Bridget's Theme - Harry Gregson-Williams [2:11],(9.6.2011)

 • H34D
  **

  Zklamání... Opravdu nesnáším toto komerční navazování na úspěšný snímek a vykrádání sama sebe. Bridget Jones zdaleka není tak sympatická jako v prvním dílu, naopak mě místy spíše odpuzovala (vina scénáře, ne herečky, i když Reneé byla tady snad ještě baculatější...). Veškeré milostné "zvraty" byly celkem nepřirozené, (pozor SPOILER) viz Colin Firth mohl situaci, kdy od něj Bridget odešla, okamžitě zachránit vykřiknutím, že jeho asistentka je lesba a naopak, ta unáhlená žádost o ruku (přece se 2 měsíce nestýkali)... Nepůsobilo to na mě nějak romanticky, spíš si člověk řekne "Co to dělají? Aha, oni to mají ve scénáři, tak to jo." Ačkoliv udržení Hugha Granta na scéně díky jeho "náhodnému" přemístění z vydavatelství do TV bylo taktéž ubohé, jeho postava (samozřejmě v jeho jedinečném podání) byla spolu s decentním výkonem Colina Firtha jediný element držíc film nad vodou. A ještě ta bitka? Čisté vykrádání předešlého dílu a to fakt nemám rád... 4/10(26.12.2007)

 • Brouk
  ***

  Cheeeeers! Na Bridget, že je taková jaká je! A já ji připíjím obzvláště, přeji ji ať už se ji vše daří, šťastná dlouhá léta, hodně sexu, pití, stravy, hlavně ať proboha nezavdá sebemenší příčinu nějakému scénáristovi (a když už tak ne průměru)v, který by ji napotřetí vzkřísil, neboť při mém plném vědomí a teoretizování, že by rozdíl mezi dvojkou a trojkou byl taky takový jako mezi jedničkou a dvojkou, tak by to nadneseně fakt mohlo vážně narušit mou nervovou soustavu nebo minimálně zdeformovat můj ve vzpomínkách ten přepříjemný náhled na Bridget... Na Bridget, na takovou jaká je (nebo byla)... Cheeeeeeeeers...(23.6.2005)

 • Terva
  ***

  Scénář : Richard Curtis, Andrew Davies a Helen Fielding. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Harry Gregson-Williams a Burt Bacharach. Ve filmu, mimo jiné, zazní - Robbie Williams - Misunderstood http://www.youtube.com/watch?v=dYAifpU8S3E CHYBY VE FILMU - 1 - Téměř na začátku, když jde Bridget po nevydařené reportáži na kobereček, tak má špatně pozapínané knoflíčky u růžového svetříku, když vejde k šéfovi, už má svetřík zapnutý správně. 2 - Při bitce ve fontáně má Daniel na košili nejdřív rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později jen 2 knoflíky. CITÁT - Asi jsem udělala velkou chybu, když jsem pozvala tebe a ty tvoje poskládaný trenýrky do svýho života.......(19.5.2011)

 • - Film se natáčel v Londýně, Rakousku a Thajsku, kde se Bridget dokonce dostane do vězení. (imro)

 • - Při hádce Marka Darcyho s Bridget vzpomene Mark hanlivě písničku Yellow Submarine - jde o skladbu skupiny Beatles, kterou napsali v roce 1966 pod vlivem drog. (kosticka7)

 • - Během produkčních prací na filmu se počítačoví piráti snažili získat kopii dokončovaného filmu. Nabízeli za ní celých 10 milionů dolarů. (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace