Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Start mdlého hereckého období oscarové Renée Zellweger. Že by další prokletí herečky, která si sáhla na Oscara? Silné party jsou pryč, průměrné role dostávají zelenou. Máme tu roztříštěné pokračování, které někteří fandové nerozdýchají už jen kvůli tomu, co se z naší milé Bridget stalo za krávu. Ona měla své slabší chvilky, ale spíš měla smůlu a byla praštěná. Nyní je víc „hloupá“, řekl bych, a tvůrci to ještě přisolují podivnými dějovými zvraty bez reálného základu (thajské vězení, sexuální orientace jisté postavy), takže chybí nápad a lehkost prvního dílu. A vytrácí se i určitá „britskost“. Přesto je to pořád milá záležitost, která má solidní herecké výkony, fajn songy a řadu úsměvných momentů.(11.5.2014)

• Slarque

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování.(9.4.2008)

• gudaulin

Jediný důvod vzniku pokračování příhod ztřeštěné Bridget byly tučné zisky z původního snímku, a tak si producenti řekli, proč nevyždímat z diváků ještě nějaký ten dolar nebo euro. Ne že by Renée Zellweger byla méně půvabná a Colin Firth sucharský a taky nelze říct, že by se ve filmu nevyskytovala žádná romantika nebo humor, jenže scénárista už přece jen smaží na přepáleném oleji a celkově to ztrácí originalitu prvního dílu. Celkový dojem: 45 %. Na rozdíl od původní Bridget tenhle snímek je na jediné zkouknutí, nemá smysl se k němu vracet. Kdybych ovšem nesrovnával s jedničkou, přidal bych ještě třetí hvězdičku...(14.6.2006)

Příjemně jsme se BAVIL. Nutno podotknout, že Renée Zellweger má silný komediální talent, který dokáže prodat,ostatně tato role ji padla jako ulitá. Všechny tři hlavní postavy mají překrásně vystavěné charaktery, ovšem v poslední třetině film začne z ničeho nic klopýtat, především epizodka v thajském vězení mi tam příliš neštymovala. Každopádně zůstává faktem, že to byl roztomilý výlet do romantických vod. Ač se etudy a gagy můžou zdát provařené a nijaké, ve finále působí velmi příjemně. 7/10(9.10.2007)

Je to hodně podobný jedničce i když je to o něco horší, v podstatě je to hlavně o tom, jak a kde se Bridget Jones ztrapni a nebo koho ztrapni, nastesti to alespon hodně dobře zahrála Renée Zellweger.Občas tam sice jsou zábavný scény, ale aby z toho udělaly něco nadprůměrnýho, muselo by jich tam být víc a líp udělaný. Je to jenom průměrná romantická komedie s výbornou Renée Zellwegerovou, bez který by se na to moc koukat nedalo(31.3.2005)

• - Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami morkými do puli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků, načež jsou mokré opět až po lýtka. (Mr.Hudson)

• - Renée Zellweger se do své role v prvním díle vžila natolik, že za svůj výkon získala nominaci na Oscara. (imro)

• - Režisérka Beeban Kidron se přiznala, že se v průběhu natáčení nikdy nepodívala na první díl - nechtěla totiž být ničím ovlivňována. (duklak2)