poster

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

 • Velká Británie

  Bridget Jones: The Edge of Reason

 • Francie

  Bridget Jones: l'âge de raison

 • Německo

  Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

 • Slovensko

  Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ***

  Druhý díl je dějově jen natahovaným koncem první Bridget. Některé scény (konkrétně tchajské vězení) jsou už příliš úleťácké a kvůli nim se divák nemůže do příběhu vžít, protože se před jeho očima objevují téměř cirkusová vystoupení, která jsou sice místy víceméně srandovní, ale z přirozeným lidským chováním nemají vůbec nic společného. Co se týče humoru, ten nakonec Bridget zachránil. Na lyžovačku, večerní šaty a houbičky jen tak nezapomenu, ale přeci se na film nebudu dokola dívat kvůli třem scénkám, že?(17.12.2004)

 • POMO
  ***

  Úprimne sympatický rozjazd so skvelou Renée a charizmatickým Colinom postupne preladí na scenáristicky zakopávajúcu situačnú grotesku s otravnou Renée a odstrčeným Colinom. Celá druhá polovica filmu je iba nasilu a bez nápadu vyprodukované "niečo na predaj", čo nevie kam chce smerovať a v čo chce vyústiť. Keby bol takýto prvý diel, prešumel by bez povšimnutia ako priemerná romanca so Sandrou Bullock.(27.10.2004)

 • Tommassi3
  **

  "Když má chlap doma nějakou prsatici, vždycky jí zahne s nějakou s plochým hrudníkem.." ;) No, tak nakonec tahle jediná, bohužel pro ty, kteří si předchozí snímek zamilovali, nezpochybtitelná myšlenka tohoto odpudivého sequelu asi i docela dostatečně vysvětluje, proč tentokrát všechny postavy bez výjimky působí ve své zhovadilosti tak ploše, nezajímavě a nesmyslně, ačkoliv samotný příběh na tom není o nic hůř.. Protože s tou nepochopitelně špatnou šmíráckou předlohou Helen Fielding očividně nezmohl nic ani geniální Richard Curtis, tady by byla k ničemu i svěcená voda, těžko mohla druhou Bridget Jones zvednout z filmového hnoje taková režisérská šmudla jako Beeban Kidron, a tak divák prostě jen sleduje recyklaci konceptu, nápadů i samotných vtípků, které by nakonec na jedné ruce, jak říká Míra Bosák, snadno spočítal i zasloužilý dřevorubec.. Jedno velké zklamání, které není v koncích jen s rozumem..(22.1.2015)

 • gudaulin
  **

  Jediný důvod vzniku pokračování příhod ztřeštěné Bridget byly tučné zisky z původního snímku, a tak si producenti řekli, proč nevyždímat z diváků ještě nějaký ten dolar nebo euro. Ne že by Renée Zellweger byla méně půvabná a Colin Firth sucharský a taky nelze říct, že by se ve filmu nevyskytovala žádná romantika nebo humor, jenže scénárista už přece jen smaží na přepáleném oleji a celkově to ztrácí originalitu prvního dílu. Celkový dojem: 45 %. Na rozdíl od původní Bridget tenhle snímek je na jediné zkouknutí, nemá smysl se k němu vracet. Kdybych ovšem nesrovnával s jedničkou, přidal bych ještě třetí hvězdičku...(14.6.2006)

 • Boogeyman
  ***

  Z ctižádostivé inteligentní ženy, která má smůlu na trapasy a krkolomné situace se ve dvojce stala pitomá slepice, která by zasloužila kopnout do prdele!...a ten závěr s pašováním a uvězněním? Proboha, naprostá scénáristická (asi už daná předlohou) bezmoc, žánrový odklon a rychlé vyblití nutného šťastného konce! Ale mělo to i světlé stránky....na první díl se to ale dívá hodně z dálky!(9.11.2007)

 • - Režisérka Beeban Kidron se přiznala, že se v průběhu natáčení nikdy nepodívala na první díl - nechtěla totiž být ničím ovlivňována. (duklak2)

 • - Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami morkými do puli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků, načež jsou mokré opět až po lýtka. (Mr.Hudson)

 • - Ve filmu se měl původně objevit i herec George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. K realizaci záměru však nakonec nedošlo. (Dlee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace