Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Vtipné pokračovanie veľkého hitu. Oproti jednotke je tu pocit akejsi komornosti - veľa tmavých scén, veľa interiérov. Miestami skvelé parodovaie prvého filmu. Herci sú snáď ešte lepší ako minule, len Colin Firth mal dostať OVEĽA viac priestoru, hlavne preto, že už je to o dvoch ľuďoch, nie o hľadaní toho druhého. Okrem priestoru pre Firtha ma trochu sklamala hudba - silou - mocou sa snží dosiahnuť na svojho predchodcu, ale aj napriek niekoľkým hitom spievaných inými interpretmi, ako sme zvyknutí, tu niečo nesedí. Keby však nebola na svete už jedna Bridget dal by som asi 4*. Príjemná zábava, ktorá však vylúdi menej pocitov ako minule...(18.10.2005)

Já si nemůžu pomoct, ale Bridget mě stále baví. Jistě, po prvním díle to trochu ztrácí dech, ale to se bohužel stává. I tak mě Bridget skákající padákem, zatčená v Thajsku, žárlící na Markovu kolegyni nebo kupující si těhotenský test dohnala k záchvatům smíchu na celý barák. Příjemně jsem se bavila, navíc Renée s Colinem to prostě dohromady sluší a vůbec bych se nebránila třetímu dílu :-)(17.1.2012)

• Xmilden

Podtitul sedí jako prdel dvouletého dítěte na nočníku. Co mě ovšem absolutně nesedí je neskutečná trapná zoufalá debilní kráva, kterou jsem nikdy neměl rád. Řeč je o Renée. Chápu že se jedná zřejmě o její životní roli, ale já tu herečku opravdu nemusím. Pro tento film by měli stanovit nový subžánr, protože o komedii se nejedná a romantické to rozhodně není. 40%(21.9.2017)

Nechápu – tak nízká hodnocení a ty odsuzující komentáře. Není to sice už taková bomba, jako jednička (což ostatně nebyla ani kniha). I rvačka na písničku - It's Raining Men od Geri Halliwell měla mnohem větší šťávu než tahle strkaná v kašně, ale pořád je to hodně dobrá komedie. Ovšem co mi nejde na rozum (dalo by se dokonce říci že jsem „s rozumem v koncích“) co se proboha těm chlapům (a nejen jim) na té Bridget tak líbí?! Jak to ta Bridget sakra dělá???(21.2.2005)

• numi

Násilné pokračování úspěšného dílu, které již postrádá ten kouzelný sebekritický nadhled hlavní představitelky na sebe sama a svět kolem ní. Vše tak sklouzává do série méně či více povedených gagů, které však nejsou ničím originální a místy působí až trapně. Dočkáme se i vykrádání samotného prvního dílu a přetrpíme si "nutnou" rvačku hlavních představitelů obou mužských rolí. Jednička pro mne byla průměrnou komedií, dvojka už na průměr nedosáhla. [září 2005](9.9.2005)

• - Režisérka Beeban Kidron se přiznala, že se v průběhu natáčení nikdy nepodívala na první díl - nechtěla totiž být ničím ovlivňována. (duklak2)

• - Za každý kilogram, který Renée Zellweger v rámci přípravy na film přibrala, inkasovala 2 miliony Kč. Jen přibíráním si tak přišla na 28 milionů Kč. Celý honorář pak činil 429 milionů Kč. (M.B)

• - Podobně jako v prvním filmu i pro sequel přibrala Renée Zellweger 28 liber a velikost jejího oblečení stoupla z čísla 6 na 14. (imro)