Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Druhý díl je dějově jen natahovaným koncem první Bridget. Některé scény (konkrétně tchajské vězení) jsou už příliš úleťácké a kvůli nim se divák nemůže do příběhu vžít, protože se před jeho očima objevují téměř cirkusová vystoupení, která jsou sice místy víceméně srandovní, ale z přirozeným lidským chováním nemají vůbec nic společného. Co se týče humoru, ten nakonec Bridget zachránil. Na lyžovačku, večerní šaty a houbičky jen tak nezapomenu, ale přeci se na film nebudu dokola dívat kvůli třem scénkám, že?(17.12.2004)

Mojou špecialitkou bolo, že hodnotím tento film v čase, kedy som nemal možnosť zhliadnuť prvý diel o BJ. Podľa môjho názoru sa jedná o priemernú komédiu, kde však stojí za to vidieť, herecké podanie Renée Zellweger, ktorá bola úchvatná v tom, ako stvárniť priblblú, zakomplexovanú novinárku. Pohyby , chôdza a napokon i grimasy boli zahraté na jednotku. Scénaristicky to trošku nedopracované, asi z pohľadu toho, že jednotka bola komerčne úspešná a s receptom : toč dvojku dokiaľ je čas a môžeš sa na tom nabaliť. Niektoré gagy boli úsmevné, ale , bohužiaľ, dali sa spočítať na prstoch jednej ruky. A scéna z lyžovačky mi pripadala, ako z dielne chabých crazy výtvorov Jima Carreyho.(29.6.2005)

Scénář : Richard Curtis, Andrew Davies a Helen Fielding. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Harry Gregson-Williams a Burt Bacharach. Ve filmu, mimo jiné, zazní - Robbie Williams - Misunderstood http://www.youtube.com/watch?v=dYAifpU8S3E CHYBY VE FILMU - 1 - Téměř na začátku, když jde Bridget po nevydařené reportáži na kobereček, tak má špatně pozapínané knoflíčky u růžového svetříku, když vejde k šéfovi, už má svetřík zapnutý správně. 2 - Při bitce ve fontáně má Daniel na košili nejdřív rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později jen 2 knoflíky. CITÁT - Asi jsem udělala velkou chybu, když jsem pozvala tebe a ty tvoje poskládaný trenýrky do svýho života.......(19.5.2011)

Nezdieľam názor väčšiny, pre ktorú je pokračovanie sklamaním, ja som sa bavil úplne rovnako, pre mňa malo veľa scén svoje čaro a niektoré skvelo poukázali svojou prehnanosťou na momenty v našich životoch, slabú úctu, materializmus, nepoučiteľnosť, či zvodcovstvo a zbabelosť, aj keď musím povedať, že tentokrát som to roly, ktorú hral Hugh Grant neveril, bola viac prehnaná. Hudba opäť akousi zmeskou známych populárnych hitov, ktoré boli pozmenené. Ale nemám k tomu veľa, čo dodávať, ja som sa bavil na filme o dievčati, ktoré sa dostáva do trápnych a bláznivých situácií aj teraz a keďže som dlhšie sám, dokážem ho sčasti aj pochopiť a do niektorých scén sa vžiť. Ďalšia skvelá romantická komédia je na svete.(4.1.2013)

Tak Renée zase ztloustla do tvarů "Bridget". Tentokrát to z ní ovšem neudělalo sympatickou, inteligentní ženskou řešící svérázným stylem své problémy. Tentokrát jsem se pouze marně pokoušel zjistit, co na tý nesympatický čůze ten Mark a ostatní vlastně vidí.... Postavy pokračují v příběhu "jedičky" vlastně po pár týdnech a přesto mají dost odlišné povahové rysy..... Nicméně jsem se párkrát od srdce zasmál a v podstatě za to jsou ty hvězdičky :)(28.3.2005)

• - Když jde zmáčená Bridget (Renée Zellweger) k soudu vyznat Markovi (Colin Firth) lásku, drží v ruce růžovou kabelku, ale když jí Mark vyzve, aby šli na chodbu před jeho kancelář, už žádnou kabelku nedrží. (klarika)

• - Ve filmu se měl původně objevit i herec George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. K realizaci záměru však nakonec nedošlo. (Dlee)

• - Jméno herce Colina Firtha se objevuje již v románu, protože Helen Fielding podle něj pojmenovala jednu z postav, se kterými Bridget dělá rozhovory. Tehdy autorka nevěděla, že se Firth objeví ve filmové adaptaci. (imro)