Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Z ctižádostivé inteligentní ženy, která má smůlu na trapasy a krkolomné situace se ve dvojce stala pitomá slepice, která by zasloužila kopnout do prdele!...a ten závěr s pašováním a uvězněním? Proboha, naprostá scénáristická (asi už daná předlohou) bezmoc, žánrový odklon a rychlé vyblití nutného šťastného konce! Ale mělo to i světlé stránky....na první díl se to ale dívá hodně z dálky!(9.11.2007)

Nezdieľam názor väčšiny, pre ktorú je pokračovanie sklamaním, ja som sa bavil úplne rovnako, pre mňa malo veľa scén svoje čaro a niektoré skvelo poukázali svojou prehnanosťou na momenty v našich životoch, slabú úctu, materializmus, nepoučiteľnosť, či zvodcovstvo a zbabelosť, aj keď musím povedať, že tentokrát som to roly, ktorú hral Hugh Grant neveril, bola viac prehnaná. Hudba opäť akousi zmeskou známych populárnych hitov, ktoré boli pozmenené. Ale nemám k tomu veľa, čo dodávať, ja som sa bavil na filme o dievčati, ktoré sa dostáva do trápnych a bláznivých situácií aj teraz a keďže som dlhšie sám, dokážem ho sčasti aj pochopiť a do niektorých scén sa vžiť. Ďalšia skvelá romantická komédia je na svete.(4.1.2013)

• H34D

Zklamání... Opravdu nesnáším toto komerční navazování na úspěšný snímek a vykrádání sama sebe. Bridget Jones zdaleka není tak sympatická jako v prvním dílu, naopak mě místy spíše odpuzovala (vina scénáře, ne herečky, i když Reneé byla tady snad ještě baculatější...). Veškeré milostné "zvraty" byly celkem nepřirozené, (pozor SPOILER) viz Colin Firth mohl situaci, kdy od něj Bridget odešla, okamžitě zachránit vykřiknutím, že jeho asistentka je lesba a naopak, ta unáhlená žádost o ruku (přece se 2 měsíce nestýkali)... Nepůsobilo to na mě nějak romanticky, spíš si člověk řekne "Co to dělají? Aha, oni to mají ve scénáři, tak to jo." Ačkoliv udržení Hugha Granta na scéně díky jeho "náhodnému" přemístění z vydavatelství do TV bylo taktéž ubohé, jeho postava (samozřejmě v jeho jedinečném podání) byla spolu s decentním výkonem Colina Firtha jediný element držíc film nad vodou. A ještě ta bitka? Čisté vykrádání předešlého dílu a to fakt nemám rád... 4/10(26.12.2007)

Návrat večnej smoliarky Bridget a jej jazda nebola o moc horšia ako diel predchádzajúci a to i napriek tomu, že druhé pokračovania väčšinou nie sú na vyššej úrovni, o tomto dieli sa to povedať nedá. Bridget som videl mnohokrát a i napriek tomu, že dokážem odrecitovať skoro každú vetu z filmu, vždy sa k nej vraciam a nikdy sa tak celkom nenabažím. Renée proste zbožňujem. Anglickému humoru som prišiel na chuť pred niekoľkými rokmi a tak sa perfektne bavím. Trojici Zellweger - Grant - Firth to neskutočne sedí a jednoznačne to medzi nimi iskrí.(5.1.2015)

Snímek je stylem dost odlišný od jedničky, kdo ovšem zná knižní předlohu, toho určitá drsnost filmu nepřekvapí. Kupodivu nedoznal snímek zásadnějších změn oproti knižní předloze a řada sekvencí se dostala i do filmu. Bridget je ovšem tentokrát vykreslována trochu jiným způsobem, ke škodě věci. I když si umím představit podobně se chovající třicátnice snažící si zuby nehty udržet chlapa, přeci jen je její povaha značně odlišná od té z jedničky. Úplně největším kladem snímku je Colin Firth, který je tak neskutečně sexy, že jsem to málem "nevydejchala". No ale to ze mě možná mluví jen fakt, že je to můj největší sex idol:-) Dvojka Bridget Jonesové je velmi zábavná, ale gagy jsou místy až na hraně. Pro ty, co četli knihu (a líbila se jim), v tom nebude větší problém, pro ostatní diváky asi ano.(27.10.2004)

• - Za každý kilogram, který Renée Zellweger v rámci přípravy na film přibrala, inkasovala 2 miliony Kč. Jen přibíráním si tak přišla na 28 milionů Kč. Celý honorář pak činil 429 milionů Kč. (M.B)

• - Při rvačce ve fontáně má Daniel (Hugh Grant) na košili nejdříve rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později už jen 2. (Mr.Hudson)

• - Film se natáčel v Londýně, Rakousku a Thajsku, kde se Bridget dokonce dostane do vězení. (imro)