Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

Bridget Jones - Am Rande des Wahnsinns

Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Z ctižádostivé inteligentní ženy, která má smůlu na trapasy a krkolomné situace se ve dvojce stala pitomá slepice, která by zasloužila kopnout do prdele!...a ten závěr s pašováním a uvězněním? Proboha, naprostá scénáristická (asi už daná předlohou) bezmoc, žánrový odklon a rychlé vyblití nutného šťastného konce! Ale mělo to i světlé stránky....na první díl se to ale dívá hodně z dálky!(9.11.2007)

Scénář : Richard Curtis, Andrew Davies a Helen Fielding. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Harry Gregson-Williams a Burt Bacharach. Ve filmu, mimo jiné, zazní - Robbie Williams - Misunderstood http://www.youtube.com/watch?v=dYAifpU8S3E CHYBY VE FILMU - 1 - Téměř na začátku, když jde Bridget po nevydařené reportáži na kobereček, tak má špatně pozapínané knoflíčky u růžového svetříku, když vejde k šéfovi, už má svetřík zapnutý správně. 2 - Při bitce ve fontáně má Daniel na košili nejdřív rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později jen 2 knoflíky. CITÁT - Asi jsem udělala velkou chybu, když jsem pozvala tebe a ty tvoje poskládaný trenýrky do svýho života.......(19.5.2011)

Bridget je baculka, která má smůlu na chlapy. Když jí k tomu hraje Renée, tak film bude mít úspěch i kvalitu. Úspěch tato komedie jistě měla i má. Ovšem kvalita není zase až tak na vysoké úrovni, ale hlavně, že je zde v nějaké míře obsažená. Humor je sice decentní, ale zabírá. Oba dva mužští představitelé jsou sice trochu suchaři, ale to je vlastně dobře. Vždyť je to anglický film. Film mě pobavil a bavit bude.(3.12.2007)

• 5150

Tak tahle hloupoučká husička Bridget si mě vůbec nezískala a přesto, že jsem byl připraven na slabší pokračování, tak zklamání bylo obrovské. Podtitul přesně vystihuje stav scénáristů při psaní scénáře k tomuto filmu a dost možná i autorky knižní předlohy, ale to posoudit nemohu, pač knihu jsem nečet. Ze slibného hereckého obsazení zaujal pouze Jim Broadbent v miniroličce otce. Jinak v úvodu hezký odkaz na bondovku ŠPION, KTERÝ MĚ MILOVAL.(26.11.2004)

Kletba pokračování úspěšných filmů se projevila i u naší Bridget Jones. Na první díl to nemá ani omylem, ale ... Rozhodně tu nemíním nějak tento sequel ponižovat a zatracovat, protože naše trapná těhulka neztratila na své eleganci a vtipnosti ani unci. Opět jsem se zasmál od srdce a ne z donucení. Nebyly zde žádné trapné a nechutné scény, takže typická britská komedie jako vyšitá. Stará herecká parta se vrátila a opět pobavila a opět nechyběl nepřeslechnutelný a dobře zvolený soundtrack. Zkrátka a dobře sranda sranda sranda ... trochu menší než u prvního dílu, ale i tak skvělá práce.(13.6.2010)

• - Když jde zmáčená Bridget (Renée Zellweger) k soudu vyznat Markovi (Colin Firth) lásku, drží v ruce růžovou kabelku, ale když jí Mark vyzve, aby šli na chodbu před jeho kancelář, už žádnou kabelku nedrží. (klarika)

• - Režisérka Beeban Kidron se přiznala, že se v průběhu natáčení nikdy nepodívala na první díl - nechtěla totiž být ničím ovlivňována. (duklak2)

• - Ve filmu se měl původně objevit i herec George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. K realizaci záměru však nakonec nedošlo. (Dlee)