Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

Trailer

Stanislaus

Kletba pokračování úspěšných filmů se projevila i u naší Bridget Jones. Na první díl to nemá ani omylem, ale ... Rozhodně tu nemíním nějak tento sequel ponižovat a zatracovat, protože naše trapná těhulka neztratila na své eleganci a vtipnosti ani unci. Opět jsem se zasmál od srdce a ne z donucení. Nebyly zde žádné trapné a nechutné scény, takže typická britská komedie jako vyšitá. Stará herecká parta se vrátila a opět pobavila a opět nechyběl nepřeslechnutelný a dobře zvolený soundtrack. Zkrátka a dobře sranda sranda sranda ... trochu menší než u prvního dílu, ale i tak skvělá práce. ()

Slarque

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování. ()

Tommy987

Opäť príklad pokračovania, ktoré nikdy nemalo vzniknúť. Kým jednotka je veľmi vydarenou, svižnou, trochu uletenou romantickou komédiou s tou správnou mierou irónie a nadhľadu, dvojka ju už len imituje a zúfalo sa snaží pomocou podobných ingrediencií vyvolať rovnaký výsledok. Ale to bohužiaľ nie je vôbec jednoduché, pokiaľ má k dispozícii scenár, ktorý je tak nekompaktný a zmätený. Je to len znôška situácií, ktoré ešte niekedy pripomínajú šmrnc jedničky, ale väčšina je už pritiahnutá za vlasy, stráca ten nadhľad a zachádza k trápnosti (thajské väzenie, konečné udobrenie...). No a potom je tu tradičný problém pokračovaní - kopírovanie toho, čo fungovalo v origináli dúfajúc v rovnaký efekt, ktoré sa samozrejme nedostaví (bitka Firth vs. Grant - bola by to najhoršia scéna z celého filmu nebyť pesničky od The Darkness na pozadí). Ďalším problémom je znema na poste režiséra. Beeban Kidron sa síce snaží navodzovať atmosféru a ľahkosť jednotky, ale aj jej sa to darí len niekedy a nepodarilo sa jej nedostatky scenára vykompenzovať. Ešte šťastie, že herci ostali skoro takí kúzelní ako predtým. Aj keď postava Bridget sa opať vinou scenára dosť zmenila zo sympatického blázonka na priblblú nánu, Renée robí, čo môže a chvalabohu sa jej to aj darí. Hugh Grant je rovnako pekne slizský a spoľahlivý Colin Firth tiež skvelo "civilný". Súhrnne sklamanie a priemer jak remeň. 5/10 ()

Eliott

Dvojka výrazně slabší než úspěšná jednička. Scénáristé se celou dobu snaží jen Bridget zesměšňovat a podotýkám, že zcela katastrofálním a nevtipným způsobem. K tomu všemu ji vykreslí jako nesympatickou tlustou stíhačku a divákovi je celkem protivná. První polovinu filmu jsem se vyložině nudil a tak ji považuji za zbytečnou. Naštěstí zhruba někde kolem počátku cesty do Thajska nastane zlom a příběh začíná být zajímavým až k bodu kdy závěrečných 20 minut vykoupí neotřelý a nudný začátek filmu. Přestože jsme se vlastně dějově nikam vzhledem k jedničce a stále se v příběhu nachází mnoho klišé, tak závěr docela fungoval a tak hodnotím 60% ()

• Úvodní titulky, při nichž Bridget (Renée Zellweger) přistává na padáku a hraje k tomu píseň „Nobody Does It Better“, jsou jasným odkazem na film Agent, který mne miloval (1977), kde James Bond (Roger Moore) stejně přistává na padáku a ústředním hudebním motivem filmu je právě tato píseň. (funhouse)
  • Když jde zmáčená Bridget (Renée Zellweger) k soudu vyznat Markovi (Colin Firth) lásku, drží v ruce růžovou kabelku, ale když jí Mark vyzve, aby šli na chodbu před jeho kancelář, už žádnou kabelku nedrží. (klarika)
  • Film se natáčel v Londýně, Rakousku a Thajsku, kde se Bridget (Renée Zellweger) dokonce dostane do vězení. (imro)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)